GAZİ ÜNİVERSİTESİ [ TEF ]

Kodla Büyü
Bende 96 Elektronik öğretmenliği girişli 2002 çıkışlıyım.Az rotar yaptımda! 3 sene Artvin, 2 sene Kırıkkale ve bu senede Ankaradayım. Okuldaki saç sakal mevzuu doğrudur. Bizzat şahit olduğum olaylar var. En güzel Yanı Yabancı dillerin ordaki Banklardı...

2005'i ıskalayıp 2006'da mezun olanlardanım :wink: Elektronik ağırlıklı olması bir avantaj ancak asıl öğretilmesi gereken bilgisayar derslerinin eksikliği ise dezavantaj. Fazla yorum yapmanın anlamı yok, kalan maçları kazanıp şampiyon olmaya çalışacağız artık! :lol:
Sözün özü diyorum ki üniversite ortamı genel olarak bize ders öğretmiyor, BİR ŞEYİ NASIL ÖĞRENECEĞİMİZİ öğretiyor. İşte benim GÜTEF'ten aldığım bu arkadaşlar...
Vesselam..

97'de girip 2001'i ıskalayıp, 2003'de mezun olanlardanım. Gerçekten bu okul benim saçlarımı ağrıttı. Resmen beni bitirdi. Hala kabuslarımda okuldan diplomamı alamamış olarak kendimi görüyorum.

Gazi Üniversitesi büyüklüğü ile, imkanları ile gerçekten iyi bir okul. Ama TEF'i bitirmek ayrı bir marifet ister.

Şimdi bu TEF'i kazananlar çok şanslı. Fiziki şartları çok iyi olan bir okul. Akademisyenler ne durumda bilmiyorum, ama birkaç tanesini unutmak için elimden geleni yapıyorum, ama nedendir kötü hatıralar kolay kolay unutulmuyor.

fevzi07' Alıntı:
bende gazi tef mezunuyum

evet ünvtemden o kadar nefret ediyorum ki bu okula girip ikinci haftadan sonra başladı ve şuanda mezun oldum kurtuldum.

neden mi bu kadar nefret
ordaki öğretim görevlilerinin öğrenciye davranışları.
gazinin üniversiteden çok lise düzeyinde olması ortam olarak bence bunlar yeterli üniversiteden nefret etmek için

Katılıyorum. O eski bazı sonradan akedemisyon olmuş kişilerin Öğrenciye karşı davranışlar gerçekten berbat.ı

Gazi TEF de bize yazık oldu ama artık değişiyor gibi bölüm. En azından halil duran artık bölüm başkan yardımcısı değil. o sevgili mantık devreleri labaratuvarının yanında bir odaya yerleşmiş. kapıda ismini görünce içimi bir sevinç kapladı (yeni öğrenciler için tabi biz çektik onlar çekmesin)

Bu bölümün son yıllarda biraz değişime uğradığı kesin. En azından 2. öğretim açıldığından beri bayağı bir değişiklik var. Bizim zamanımızda 2. öğretim yoktu.

Zamanlada günün yüzyılın ve günümüzün şartlarına göre değişime uğrayacaktır tabiki.

herkes mezuniyet yılıyla yazsa ya va n.ö. mü i.ö. mü onu da yazsın.

geçen üniversiteye ugradım tüm lanların bilgisayarları yenilenmiş tüm odalar parmak okuyucularla açılıyo. neresi burası dedim ayhan hocanın odasına çıktım selam vereyim dedim 2 saat konuştuk :) hah tamam dedim burası bizim okul :p

Hocam şunu bilelim iyi bir yazılımcı iyi bir donanımı olamaz
Ama iyi bir donanımcı iyi bir yazılımcı olur
Yani elektroniği öğrenmemiz bizim açımızdan iyi oldu. diğerlerinden de farkımız bu zaten

Üşenmedim baştan sona yazılanları okudum...
Hocalar bu okul size neler vermiş göremiyorsunuz yazık...
Dönün bakın bi kendinize,
1- Bi üniversiteden ne bekliyosunuz ki? Kıl'mı Tüy'mü üniversiteyi üniversite yapacak. Bunlar problem olursa orası lisemi oluyor?
2- Ne bekliyordunuz ki? Bu okul öyle biyer ki öğrenci için eğitim var. Çalışırsan öğrenirsin. Öğrendiğin sana kar kalır...
3- Hocaların nasıl davranmasını bekliyodunuz? sizi kucaklarına alıp pışpışlamasını mı? Ayrıca hocaların çoğu gerçekten kaliteli ve değerli. Siz yorum yaptığınız akademisyenin hangi konularda ne gibi araştırmalar yaptığını biliyomusunuz? Ne ödüller aldığını? Kaç tane makale yazdığını? Eminim haberi yok bazı hocalarımın, insanlar Karşısındakini de kendisi gibi zanneder.
4- Son olarak Gazi Üniversitesinin geleceğe hazırladığı en akıllı, en zeki, .... öğrencileri sadece ve sadece Teknik Eğitim'den çıkar. İddaa ediyorum. Diğer bölümlerden çok kişi tanıdım. Gazi üniversitesinde şöyle bir söylenti vardı. Eşşeği bile bağlasan 4 yıl sonra mezun olur. (TEKNİK EĞİTİM HARİC: Sebebini burda okuyan herkes bilir...)
Veeeeee..... Üzülüyorum okulum için üç-beş kişinin umutsuz konuşması başkalarının aklında yanlış izlenimler yer ediyor...
Haaa bu arada bu fakültede yüksek lisans yapmak için sıraya girildiğini de belirtmeden geçmeyeyim...
:)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:alkis: :alkis: :alkis:
hocam çok haklısın aslında detaylara indiğimizde gerçekten doğru...
hele salih görgünoğlu, geyik ayhan :p :p :p
:lol: :lol: :lol:

ben 1994 de girdim tef 'e 1998 de mezun oldum birde siz o günlerdeki halini görseniz herhalde okulu bırakırdınız... üşenmedim hepsini okudum bende bizim zamanımızdaki hocalar aynı yerinde duruyor Ayhan ERDEM, Halil DURAN mantıktan bizede kan ağlatırdı.
ben Anadolu teknik lisesi mezunuyum lisede öğrendiklerimi geliştirmek bir kenara dursun lisenin tırnağı kadar bilgi öğrenmedim tefte... ama özel sektörde yine başarılıyım.... üniversitenin etkisi mi yoksa kendi çabammı varın artık siz tahmin edin

bayense' Alıntı:
Kısaca sıralayayım;

Elektronik derslerinin ciddiyeti,
Bilgisayar derslerinin yetersizliği,
Bazı akademisyenleri anlayamamış
ve bir üniversite/üniversiteli havası yakalayamamış olmam.

bende ordan mezunum hocama aynen katılıyorum.

1- Bi üniversiteden ne bekliyosunuz ki? Kıl'mı Tüy'mü üniversiteyi üniversite yapacak. Bunlar problem olursa orası lisemi oluyor?
merhaba arkadaşlar

gazi tef bence evet lise oluyor çünkü bana lise hocam zoraki kestirmişti sakallarımı yani bu şeyler lisede oluyor
ben halil hocanın dersini üç kez aldım çünkü bana takmıştı:((
arkadaşlar elocullar bilir birde mustafa burun kayamız var aman onu unutmayalım birde hüseyin çelik bunlar unutulurmu

:D merhaba bende gütefdeyim 2004 girişliyim. Bu sene 2009 mezunu olacağım inş.
yolu gütef'den geçen herkese merhabalar. Umarım güzel yerlerde iyi işler yapıyorsunuzdur.
Benimde kpss stresim başladı dershaneye gitmeyi düşünüyorum neler tavsiye edersiniz?
Atanamam diye stres oldum
:? :?

yolu gütef'den geçen herkese merhabalar. Umarım güzel yerlerde iyi işler yapıyorsunuzdur.
Benimde kpss stresim başladı dershaneye gitmeyi düşünüyorum neler tavsiye edersiniz?

Baya stres yapmışsın aynı mesajı 3 defa yollamışsın.
Ben 2002 mezunuyum. Güzel günlerdi.

fevzi07' Alıntı:
merhaba arkadaşlar

gazi tef bence evet lise oluyor çünkü bana lise hocam zoraki kestirmişti sakallarımı yani bu şeyler lisede oluyor
ben halil hocanın dersini üç kez aldım çünkü bana takmıştı:((
arkadaşlar elocullar bilir birde mustafa burun kayamız var aman onu unutmayalım birde hüseyin çelik bunlar unutulurmu

:+1: :+1: :+1:

[/b]"GAZİLİ OLMAK AYRICALIKTIR"

too_bik' Alıntı:
mrb arkadasım, bende gazi tef bilg sis ögrt 2004 girişliyim, 2008 de mezun oldum..... Bitlis in hizan ilcesinde meslek lisesinde görev yapiyorum, bölüm sefi oldum daha ilk yılımda :) bilg ögrtmeni yok :) dershane demişsin, kampüs akademiyi önermek isterim, enazından asla ve asla everest ve kültür fen gibi kalabalık sınflar olmuyo, sıkışık tepişik ders işlenmiyo :) iyi bak kendine....

Ahhh ayhan hocam ahhh..... :) keske hep ögrenciniz kalabilseydim.......

Dorian denen şahıs ve benzeri şahıslar hakkında

Sayın yetkili, form sayfalarınızda dorian nicname ile yazan şahsın saygıdeğer hocalarımız hakkında yazdığı asılsız ve hakarete varan yazılarını acele kaldrmanızı arz ederim. İyi sözde kötü sözde şahsın kendine aittir. "Merd-i kıptı secaat eylerken sirkat-in söylermiş". Eğitim sitesi olduğu söylenen bir yerde iyi ve güzel şeyler görmek istiyoruz..Birdaha bu ve benzeri şahısları burada görmek istemiyoruz..Saygıdeğer hocalarıma selamlar..

Re: Dorian denen şahıs ve benzeri şahıslar hakkında

eagle06' Alıntı:
Sayın yetkili, form sayfalarınızda dorian nicname ile yazan şahsın saygıdeğer hocalarımız hakkında yazdığı asılsız ve hakarete varan yazılarını acele kaldrmanızı arz ederim. İyi sözde kötü sözde şahsın kendine aittir. "Merd-i kıptı secaat eylerken sirkat-in söylermiş". Eğitim sitesi olduğu söylenen bir yerde iyi ve güzel şeyler görmek istiyoruz..Birdaha bu ve benzeri şahısları burada görmek istemiyoruz..Saygıdeğer hocalarıma selamlar..

Bu ne demek ya şimdi?
:eek: :eek: :eek:

Halil Duran sert mizaclıydı ama daha derse ilk girdiğinde ders işlemeye başlar son güne kadarda ders işlerdi. ona kadar ayhan erdem, duran korkmaz(eğer hala okuldaysa ), yılmaz savaş hem hiç bir şey anlatmaz hemde çok şey isterdi. hele yılmaz savaş sakin tavrı ile "devre elemanları ve ölçü aletleri " şeklindeki illet dersi kitaptan okuyup daha bir azap haline getirirdi.
ama yine de güzeldi... bu arada 2001 bilgisayar mezunuyum.

Geri