GAZİ ÜNİVERSİTESİ [ TEF ]

Kodla Büyü
Kısaca sıralayayım;

Elektronik derslerinin ciddiyeti,
Bilgisayar derslerinin yetersizliği,
Bazı akademisyenleri anlayamamış
ve bir üniversite/üniversiteli havası yakalayamamış olmam.

bayense' Alıntı:
Kısaca sıralayayım;

Elektronik derslerinin ciddiyeti,
Bilgisayar derslerinin yetersizliği,

hocalarım yanlış anlamayın ama elektronik bir bilgisayrcı için çok gerekli ve ayırt edici bir alan.
Bunları bilmezseniz sınıf öğretmeninin birisi karşınıza geçer bende bilgisayrcıyım sende windows kuruyosun bende der değil mi ;)

elektroniktede çok iyiyseniz bence diğer gördüğün yazılım derslerinden bahsetmeye bile gerek kalmaz. Karşınızdaki ezilir ve konuşamaz zaten. Bilmem haksızmıyım...

Bilgisayar derslerinin yetersizliği demişinde sanmıyorum bende TEF mezunuyum yeterince bilgisayar gösteriliyor.

diğer söyledikeriniz için yorum yapmıyorum. Farklılık gösterebilir çünkü.

hocam bizimki biraz farklıydı elbette elektronik bilmek iyidir ama bizimkiler çok abartıyordu bölümün en önemli dersleri elektronikti, bölüm elektronik öğretmenleri tarafından işgal edilmiş durumda. onca yıl elektronik dersi gördük ama hiçbiri işime yaramadı şu ana kadar... hep eften püften şeyler anlatıldı. ortalamanıın 100 üzerinden 10 olduğu bir ders işte hocam gerisini siz anlayın...

Tüm TEF ler aynı şekilde hocam.Bizim fakültede aynıydı hocalarımızın çogu elektronik öğretmeni, elektrik öğretmeni idi ve derslerinde % 70 i elektronikti. ama hiç pişman değilim. bence gerekli yani.

laplace dönüşümleri S domeni T domeni,,,
lineer kontrol sistemleri, belki rüyamda bile görmeyecegim bidaha ve ortalaması dediğiniz gibi 100 üzerinden 10 olan derslerdendi.
elektrik makineleri,,
meslek matematiğindeki diferansiyel denklemler,,, hangi birini sayayyım sizinde malumunuzdur bunlar. ama emin olun boş değil zamanla anlayacaksınız. %100 bilgisayar görseydikte birşey değişmeyecekti.

bilgisayarda öğrenilmesi gereken algoritma ve veritabanıdır bence. ki bunlarıda gördük zaten. daha ne göreceğiz word ü excel i ders olarak görseydik daha mı iyiydi sizce ;)

Elektronik haberleşme mühendisliginden bize proje yaptırmaya gelirlerdi. Emin ol bir çok mühendislik fakültesinden bile daha ileride TEF leri.

Hiçbirisini kullanmıyorum diyorsunuzda kullanın hocam sıkıntı ne? lojik tasarım yapın, pic programlama ile ugrasın deli parao lan alanlar bunlar. Altyapısı olmayan kişilerin kesinlikle beremeyeceği alanlar. proje geliştirin bence. Hocalarımıza da dua edin.... iyiki varlar bence.

ama ben elektroniği sevmiyorum hocam ilgi alanım dışında sevemedim bi türlü

TEF lerin eğitim kalitesini biz biliyoruz ve kimsenin de (Benim okuduğum fakültede sadece elektronik konusunda) şüphesi olmasın. Söylediğiniz gibi mühendislik fakültelerinden pek geri kalır yanı yok. Ancak eğitim programı en az 5 yıl geriden geliyor.

(%99 u meslek lisesi mezunu olan öğrencilere .net teknolojisi yerine pascal anlatmanın, oracle ya da mssql yerine progress denen vtys ni anlatmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar konusunda götürdüğüm projeleri benim yaptığıma inanmayan Doçentlerden eğitim aldığımı da söylemek istiyorum.)

Lojik devreleri severim ama pic programlama ve diğer elektronik konularını elektronikçilere bırakma taraftarıyım.

abi bizim zamanımızdabize php+sql anlattılar .net :) yeniydi daha c# anlatılıyordu bizde...
sıkıntı sizdeymiş o zaman dicem ama bizim hocamızda gazi mezunuydu :)

elektronik derslerindede cogullu hocam gibi sevmeyenler için seçmeli olabilirdi...

Hayırlısı olsun hocam yinede iyiyiz :) okul bittikten sonrada ögrenecek bişeyler kalsın ama değil mi ;)

Haklısınız.

Üniversiteden çıktıktan sonra branşım hakkında çalışmasaydım :p düşünemiyorum bile :mrgreen:

doğru diyorsun hocam, kendi çaban olmazsa çok bişey öğrenemezsin
ama bilgisayarcı için elektronikte lazım
bende gazi tef bilsis öğrt mezunuyum
ve gaziyi seviyorum
eksiklikler olsada , gazili olmak bir ayrıcalıktır.

bende gazi tef mezunuyum

evet ünvtemden o kadar nefret ediyorum ki bu okula girip ikinci haftadan sonra başladı ve şuanda mezun oldum kurtuldum.

neden mi bu kadar nefret
ordaki öğretim görevlilerinin öğrenciye davranışları.
gazinin üniversiteden çok lise düzeyinde olması ortam olarak bence bunlar yeterli üniversiteden nefret etmek için

2001 elektronik mezunuyum.

GÜTEF in ne kadar farklı olduğunu size neler kazandırdığını ilerde anlarsınız, mezun olduğunuzda değil.

yav taam eğitim olarak kazandırmış olabilir ama üniversite olarak kaybettikleri ne olacak

gazi tef fakültesi çok farklı bir okul....elektronik olarak ta bilgisayar olarakta...şimdi şöyle özetleyeyim..h,ç bir yüksek öğretim kurumda dersle bir şey öğrenilmiyor bu konuda hem fikir miyiz? verilen projeler ve kendi araştırma ve soru sorma çaban...ben hiç bir şey bilmiyorum diye mezun oldum ama öğrendiklerim ile şimdilerde hayrete düşüyorum....üniversite olarak beğenilmeyişini şöyle anlıyorum muhafazakar ve bazı yaptırımların olması dimi...aslında 2001 den önce daha kötüydü..ve aslında isteyen istediğini yapıyordu...sadece görüntüde idi...ama 2002 den sonra kimse diyemezki GAZİ lise gibiydi....herkes askere gider ve her asker garanti halikoptere biner paraşütle atlar hepsi komando olmuştur....yani anlatılanlar ve görüneneler başka, yaşananlar başka...ben odtüde bulundum 2 ay keza hacettepe de aynı bir farklı durum görmedim...bence arkadaş ortamından kaynaklanıyor....hacamat joe black arkadaşlar dediklerime heralde katılıyorlardır...

her okul güzel...
okul bitince başlıyor hayat....
asıl zorluk gerçek hayattaymış..20 sene okurum ben üniversitede valla hiç üşenmeden...

ne arıyorsan o'sun....(mevlana)

bak şimdi ben gaziye 2002 yılında girdim ve hala lise gözüyle görüyorum neden mi?
neymiş top sakal bırakılmaz neymiş uzun saç bırakılmaz neymiş birilerine ayrılan masalar ve bu masalara diğer öğrencilerin oturamaması neymiş çıkışda adam indirmeler yalnız bir kişiye karşı onlarca kişi şimdi size soruyorum bunların çoğu lisede oluyor ve bunların abartılısı gazide oluyor. bence bu büyük bir ayıptır ankaranın merkezinde olan okul için. keşke bende üniversitemden bu kadar kötü bahsetmeseydim. ama gerçekler bunlar

2005 gazi tef mezunuyum

hey gdii o günler ne güzel geçerdi aynı arkadaşlarım da bi daha oku deseler okurdum

gazili olmak bir ayrıcalıktır

2002 gazi tef elektronik mezunuyum...
erzurumda bilgisayar öğretmeniyim.. yetmedi bide formatör ettiler.. :p

2002 TEF elektronik mezunuyum, yetmedi, önce özel sektörde sonrası Kars /Akyaka'da bilg öğretmeniyim, yetmedi bide idareci olduk falan filan diye devam ediyor....

fevzi07' Alıntı:
bak şimdi ben gaziye 2002 yılında girdim ve hala lise gözüyle görüyorum neden mi?
neymiş top sakal bırakılmaz neymiş uzun saç bırakılmaz neymiş birilerine ayrılan masalar ve bu masalara diğer öğrencilerin oturamaması neymiş çıkışda adam indirmeler yalnız bir kişiye karşı onlarca kişi şimdi size soruyorum bunların çoğu lisede oluyor ve bunların abartılısı gazide oluyor. bence bu büyük bir ayıptır ankaranın merkezinde olan okul için. keşke bende üniversitemden bu kadar kötü bahsetmeseydim. ama gerçekler bunlar

Ben Gazi de saç uzattım kimse birşey demedi, hatta bir ara küpe de takıyordum ve oturamadığım masa da yoktu. Bırak indirilmeyi kimse bir laf bile atmadı. 4 yıl lisans 5 yıl yüksek lisans toplam 9 yılım geçti GÜTEF de

Dayak yiyen olarak pekeke broşürü dağıtan birini dövdüler, ona müdahale etmeyecek bu vatan evladı da bırakda Gazi ye giremesin.

herkese merhaba bende 2007 gütef eletronik öğretmenliği(i.ö) mezunuym.
yapılan tartışmalara bende mudahil olmak istemiyorum.
biz insan olarak nefsimizin isteklerine boyun eğdikçe hayatta daha çok memnuniyetsizlik oluşacaktır.
benim üniversitem ankarada 10-15 civarında üniversite gibi demogoji yerine vatan, millet, bayrak gibi hassas konularda savunulacak noktada duruyo.
şimdi dersen ki diğerleri savunmuomu bende derim kii savunsaydı bu hale düşmezdik.
ortalık yerde bombalar patlatılmaz, üniversite öğrencilerinin adı olaylara karışmazdı...
daha fazla yoruma gerek yok herhalde...

herkesi selamların en güzeli ile selamlıyorum

halil duran'ı görünce yüzümde bir gülümseme olacağını iç düşünmemiştim.

her şeye rağmen tanıdığıma mutluyum.böyle insanlar da varmış dememi sağladı.

2007 bil.sis.ögrt mezunuyum

Geri