Garip Bir Arıza

Kodla Büyü

yoshi

Üye
Notebook orjinal şarj aleti bulunmakta ve Notebook kapalı iken şarj ediyor. fakat açtığımda ise genelde 5-10 dkk bazen yarım saati buluyor şarj etmiyor. bataryadan olabilir diye çıkardım ama yine aynı sorun oldu. ayrıca Notebook'ta usb'de bazen (mouse kablusuna dokunduğumda) usblerde aşaırı yüklenme diyip usb leri kapatıyor. acil çözilmesi gereken şarj problemi hakkında fikirleri olanlar.

Bence USB'lerden birinde kısa devre olabilir. Kapalı iken onlar devre dışı olduğundan şarj olur, açıkken tabii aktif olacaklarından şarj sıkıntısı olabilir. Servis diyorum ben.

Merhaba;
test amaçlı usbleri bios üzerinden kapatın ve bilgisayarı normal kullanımda şarj edin. Böylelikle, usb kaynaklı mı değil mi anlamış olursunuz.

İyi çalışmalar.

burhansenyuva' Alıntı:
Merhaba;
test amaçlı usbleri bios üzerinden kapatın ve bilgisayarı normal kullanımda şarj edin. Böylelikle, usb kaynaklı mı değil mi anlamış olursunuz.

İyi çalışmalar.

USB'yi biostan iptal etmek öyle bir menü hatırlamıyorum.

elektronik bi problem olabilir hatta evde küçük çocuk varsa basit bi problem de olabilir. :mrgreen: bi arkadaşın laptoptan ses gelmiyordu, uğraş Allah uğraş belki 1 saat uğraştım, driverlar denedim, kulaklık, hoparlör denedim yok. sonra kulaklık çıkışına lamba ve büyüteçle baktım ki içinde sakız jelatini var... :?

bataryadan hocam. Bende de benzer bir sorun olmuştur. kapalıyken güzel şarj ediyor, açıkken kesintili ediyordu.

Laptop'un anakartın içindeki şarj giriş kablosu bozulmuş olabilir. Teknik serviste 80 TL'ye yaptırabilirsiniz.

Bir garip arıza da benden geliyor.Bilen yada yaşamış olan var mı?Sorun imzamda yazan Victus 16...Dün oldu aniden.
:)Oyun oynayacak iken Omen Gaming Hub programı içinden RTX 4070 ekran kartı ve 240 Hz ekran tazeleme seçili iken notebook açılıyor.
:(Oynamadığım zaman ofis modunda sakince çalışsın diye hibrit modu seçiyorum ilk açılışa Reyzen işlemci üstündeki radeon 780m ekran kartını öne alıyor ve 240 Hz seçili iken açılırken karanlık ekranda takılıp kalıyor.
Neden?
📌Bugüne kadar sorun yoktu.Radeon ve RTX Nvidia ikisini de güncelledim.Windows Update yaptım.
📌Karanlık ekranda iken sadece kapağı kapatıp açtığımda düzeliyor.Güç ve uyku modlarını da baktım birşey yok.
📌Ama her 2 ekran kartı için 60Hz seçili iken normal açılıyor.

Sorduğum bu sorunun cevabını AMD kullanıcı topluluğunda buldum birisi şöyle yazmış:
Radeon 780M için Yeni Sürücüye İhtiyaç Var
Piyasaya sürülmesinin üzerinden aylar geçmesine rağmen R7 7840HS veya R9 7940HS'deki Grafikler için hala resmi bir sürücü yok, buna gerçekten ihtiyacımız var. Adobe Photoshop ve Lightroom Classic, bir maske veya ön ayar oluştururken bile, AI gürültü giderme algoritmasını çalıştırmak için grafikleri kullanırken her zaman çöküyor. Ayrıca, kararsızlığı, özellikle ekran yenileme hızı 60Hz'den yüksek olduğunda, aslında 240Hz'de 4K HDR'yi desteklerken sık sık ekran kararmasına neden oluyor. Fotoğrafları rötuşlamak için aldım ama PS veya LrC bile kullanamıyorum ki bu pek kabul edilebilir bir durum değil.
Yukarıda listelenen tüm sorunları çözebilecek yeni bir sürücü sürümü olursa sevinirim. Sorun yalnızca Adobe yazılımının yeni grafikle uyumsuz olmasıysa lütfen Adobe ekibine durumu düzeltmesi için bilgi verin. Eğer bu sadece benim sorunumsa, yanlış bir şey yapıp yapmadığımı lütfen bana bildirin. Teşekkürler.

Sorunu çözdüm.DDU ile değil AMD'nin kendi driver kaldırma programı var.Ne var ne yok güvenli modda açıp sildi.Sonra ağ kablosunu takıp windows update yaptım kendi stabil sürücülerini buldu.240 hz yaptım ve makine şimdi sorunsuz açılıyor.

Son düzenleme:
Geri