fx x8 8350 soket am3+ 4ghz 16mb cache 32nm işlemci

Kodla Büyü

oz_om

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım fx x8 8350 soket am3+ 4ghz 16mb cache 32nm işlemci performansı hakkında fikir sahibi olan varsa ısınma sorunu vs. bilgilendirirseniz sevinirim. intel i7 işlemciye kıyasla tercih edilebilir mi? şimdiden teşekkürler.

i7 işlemciyle ama hangi i7 ile. Bu fiyata olanla mı?

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Burayı incele hocam bi. Ben AMD kullanıcısıyım yıllardır. Yine olsa yine alırım. Phenom II x6 benim. En güncel oyunları sorunsuz oynuyorum.
Ancak hangisini alırsan al muhakkak iyi bir soğutucu almalısın. Stock fanlar çok kötü. Az zorlayınca hemen ısınıyor işlemci. Haliyle fandan da uçak sesi gelmeye başlıyor. :)

Üstteki sitede dikkat edersen daha yüksek skor alıp aynı fiyata yada daha düşük fiyata bir işlemci yok. Ben olsam alırım :)

Ha işlemci ısınıyor derken soğutucu zayıf kaldığı için ısınıyor. İşlemcinin bir problemi değil yani. Ben Noctua NH D-14 almıştım soğutucu. Şu an battlefield oynarken bile 45 derceyi geçmiyor :)

Hocam aynı özellikteki bir intel işlemci çok pahalı arada 300 tl civarı fiyat oynuyor hocam, oyun amaçlı düşündüğüm için bilgisayarı ekran kartını yuksek tutuyorum ve işlemciyi o nedenle amd almak istiyorum. Yorumların için teşekkür ederim hocam. Stock fan dışında güçlü bir fan almak yetedek anladığım kadarıyla :+1:

Geri