ftp dosya sorunu

Kodla Büyü

fsmr

Üye
okul sitesinin ftp köküne dosyaları yolluyorum fakat bazı dosyalar 0 kb olarak görünüyor ve okulun sitesinde görünmüyorlar ancak bilgisayarım da belirli bir boyutları var.2 haftadır değişik ftp programları kullandım ve dosyaları virüs taramasından geçirdim sorunu çözemedim acaba sorun neden kaynaklanıyor :?

Hocam aynı sorun bende de vardı. Sistemim win 7. Win xp olan bir makinadan yapınca oldu. Sanırım win 7 nin güvenlik ayarlarıyla ilgili bişey.

aynı sorun xpde de oluyor. xp ile ilgisi yok.
ben dosyaları evden parça parça en azından klasör klasör atarak sorunu aşıyorum şimdilik. meb hattından bir türlü olmuyor çünkü.

Meb hattıyla da ilgisi yok. Özel hat kullanıyoruz. win 7 de dosya erişim izniniz yok derken win xp de bu hatayı vermiyorsa sorun win7 nin dosya aktarma ayarlarındandır.

acun37' Alıntı:
Hocam aynı sorun bende de vardı. Sistemim win 7. Win xp olan bir makinadan yapınca oldu. Sanırım win 7 nin güvenlik ayarlarıyla ilgili bişey.

hocam sistemim xp ve attığım dosyaları ftp klasörüne kopyala yapıştır şeklinde de attım fakat sorun yine devam etti.

arkadaşlar daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı lütfen yardımcı olun siteye attığım dosyaların yüzde 30 u 0 kb görünüyor.sorunu halen daha çözmüş değilim.acaba nerden kaynaklanıyor hata. :(

Söyleyeyim, sorun hiç birimizde değil :x Yada hiç bir işletim sisteminde yada ftp programında :x :x Hiç bir özel hosting firmasında böyle bir sorunla karşılaştınız, sorunu bildirdiniz ve çözüm bulunmadığı oldu mu? Olamaz değil mi? Olursa o firma çoktan batar. İşte bizim çok sevgili Eğitek'imizin hali. Bırakın her türlü programı ve işletim sistemini, fiber kablolu internet alt yapısının bulunduğu bir ortamdan cmd ortamında ftp ile göndermeye çalıştım. Gene olmadı. Yani sorun Eğitek'imizn ftp sunucularında. Eee o kadarı artık doğal. İş bilen, işten anlayan arkadaşlar Eğitek'ten kaçırılırsa, alt yapıya yatırım yapılmazsa, yapılan yatırım doğru düzgün kullanılmazsa bu günler daha iyi günlerimiz demektir.

arkadaşlar bende win 7 kullanıyorum ancak ftp konusunda filezillayı kullandığımda dosyalar bir türlü suncuya kaydedilmiyordu... bende sorunları araştırdımc en sonuda istemciyi degiştirdim sorun çözüldü.. cute ftp kullanın ve dosyaları parça parça gönderin sorun çözülür...gönderilmeyen veri için tekrar tekrar deneyin veya 10 dk sonrra tekrar gönderin sorun kalmıyor

Arkadaşlar, sorunun işletim sistemleriyle ilgisi yok. ftp'ye dosya yüklerken, explorer kullandığımız zaman hata vermesinin sebebi edilgen (pasif) ftp kullanılması. Zaten yükleme sırasında karşılaşılan hata mesajı incelendiğinde, "Pasif modda açılıyor, erişim engellendi. Dosya açılamıyor" dediğini görüyoruz. Peki, nedir çözüm yolu?

Çözüm yolu: Explorer'da Araçlar > İnternet Seçenekleri > Gelişmiş sekmesinde - "Tarama" bölümünün altında "Pasif FTP kullan (güvenlik duvarı ve DSL modem uyumluluğu için)" seçeneğinin işaretini kaldırın. Artık Explorer'dan attığınız hiçbir dosyada sorun çıkmayacak.

Geri