FTP de dosyaların boyutu sıfır "0" ise

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar FTP den attığınız dosyarınızın boyutu sıfır("0") ise kotanız dolmuş demektir. FTP attığınız dosyarın isimleri aktarıcaktır (dosya oluşacaktır) lakin içerik aktarılmayacaktır. Sitenin boyutunu kontrol edin, büyük boyutlu video,resim veya dosyarınız var ise bunları ya silin ya da boyutunu düşürün. Dosyaları tekrar ftp attığınızda sorunsuz aktarılacaktır. Unutmayın mebin bize sunduğu kota 100 MB.

http://www.meb.k12.tr/index.php

Ekli dosyalar

• kota.png
    kota.png
    15 KB · Görüntüleme: 2,635
Hocam bizim okulun sitesi pc de 75 mb acaba nette de 75 midir yoksa farkeder mi? Farkederse nette ne kadardır boyutu nasıl öğrenebilirim? Şimdiden teşekkürler

20ahmet' Alıntı:
Hocam bizim okulun sitesi pc de 75 mb acaba nette de 75 midir yoksa farkeder mi? Farkederse nette ne kadardır boyutu nasıl öğrenebilirim? Şimdiden teşekkürler
ben ftp için filezilla kullanıyorum orada alanının ne kadarını kullandığın ve ne kadar alanın kaldığı yazıyor.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    48.7 KB · Görüntüleme: 2,565
hocam bahsettiğin sorunla çok karşılaştım, bu sorunun tek sebebi senin anlattığın gibi kotanın dolu olması değil. Bu sorunun temel sebebi meb'in hostinglerinden kaynaklanıyor. Bu durumu bildiren mail falan atmıştım. Yaklaşık 1 aydır bu sorunla karşılaşmıyorum, düzelttiler diye düşünüyorum..

Fark etmez hocam boyut neyse odur. Eğer sunucudaki dosyaların boyutunu bakmak isterseniz Cuteftp programı bağlanır bağlanmaz bu bilgileri olay bölümünde sunuyordu. FilleZilla ile de dosyaların boyutuna tek tek bakabilirsin. Tabi aynı şey Cuteftp içinde geçerli.

Kendi bilgisayarınızdaki dosya boyutuna bakmanız en kolay yoldur. :)

M@honi' Alıntı:
hocam bahsettiğin sorunla çok karşılaştım, bu sorunun tek sebebi senin anlattığın gibi kotanın dolu olması değil. Bu sorunun temel sebebi meb'in hostinglerinden kaynaklanıyor. Bu durumu bildiren mail falan atmıştım. Yaklaşık 1 aydır bu sorunla karşılaşmıyorum, düzelttiler diye düşünüyorum..
Kullandığınız hostin firmasının hatası. Başıma gelmedi ama olabilir. :)

M@honi' Alıntı:
Yaklaşık 1 aydır bu sorunla karşılaşmıyorum, düzelttiler diye düşünüyorum..[/quote]
Bencede sorun dosyanın boyutundan ziyade meb severdeki sıkıntı.Okul sitesinin dosya boyutu 78 mb olmasına rağmen bazı programlarla hazırladığım resimlerin bir kısmını atmış gibi gösteriyor ama 0 kb yazıyor.Buradaki problem meb serverdeki filtre gibi geliyor bana.

teşekkürler hocam aynı sorun bende de vardı. Gereksiz birkaç dosyayı silince aktarım yaptı.

samimi 75' Alıntı:
Bencede sorun dosyanın boyutundan ziyade meb severdeki sıkıntı.Okul sitesinin dosya boyutu 78 mb olmasına rağmen bazı programlarla hazırladığım resimlerin bir kısmını atmış gibi gösteriyor ama 0 kb yazıyor.Buradaki problem meb serverdeki filtre gibi geliyor bana.
Olabilir buda mümkün.

meb.k12.tr uzantılı web sitesini nasıl oluşturucam. eski sitem k12.tr li ben yapmadım, geldğimde vardı ...sadece güncelleme yapıyordum. ve nasıl oluşturacağımı bilmiyorum. bana nereden başlayacağımı anlatabilriseniz sevinirim

Yeni sistemde kota sınırlaması yok, sınırsız diyor. :++: Ah bir de sorunsuz olsa!

Geri