ftp de dosya aktarım hatası

Kodla Büyü

lbaz

Aktif Üye
filezilla ile ftp ye dosya aktarımı yapıyorum ama bir kaç dosyayı aktarırken "Kritik dosya aktarım hatası" veriyor. nedeni ne olabilir, başına gelen oldu mu, olduysa nasıl çözdü?

evet arkadaşlar aynı sorun bendede var neden olabilir. bide dosyalar tam gitmiyo bir kısmı gidiyo ve resim yarım gözüküyor. hangi proğramları göndere biliriz. filezilla veya dosya ile gönderil miyo yardımcı olursanız.

Dün de ben MEB'in ücretsiz alanına dosya yüklemek istedim. Filezilla ile yaptığım denemelerde dosya gönderildi diyor, hemen ardından da bu dosya var üzerine yazayım mı şeklinde soruyordu. Üzerine yaz dediğimde de 0 KB'lik aynı isimde bir dosya oluşuyor ancak hata verip yükleme yapmıyordu. Oluşan 0 KB'lik dosyayı silmeyi denediğimde de izin vermiyordu. Birkaç dakika sonra programı tekrar açıp, silebiliyordum ama defalarca, farklı dosyalarla da deneme yapmama rağmen ne yazık ki problemi aşamadım.
Internet Explorer'i kullanarak atmaya çalıştığımda da aynı problemle karşılaştım. Sonunda DreamWeaver'i açtım, site tanımlayıp, ftp bilgisi olarak okulun bilgilerini girdim. Ardından da dosyayı DW aracılığıyla gönderdim, herhangi bir problemle karşılaşmadım.
Sanırım MEB'in sunucularının bazı şeylere alerjisi var.

Meb sunucularından kaynaklanan bir sorun aynı sorunla bir kaç defa bende karşılaştım. Yapmanız gereken dosyaları yeniden aktarım kuyruğuna atıp işlemek

"yakuphan" sizin sorununuzun nedeni MEB tarafından verilen alanın muhtemelen dolmuş olmasıdır.Alanınız artırıldığında da dosyanızı yüklemiş olmalısınız.

filezilla ile dosya yüklerken hata almanızın nedeni de büyük olasılıkla ip adresinizin engellenmesidir.Ip adresiniz statik değilse modeminizi kapatıp açarak tekrar deneyebilirsiniz.

Hocam aynı sorunla bende karşılaşmıştım, başka bir dosya aktarım programı olan CuteFtp ile sorunsuz aktarım yapabilirsiniz. deneme sürümleri internette mevcut. Kolay gelsin.

cuteftp gibi normalde lisanslı satılan programlar demo olarak kullanıldığında veya *****'li olarak kullanıldığında güvenli ftp bağlantısı sağlamaz ve bir süre sonra ftp şifrenizin başkalarının eline geçtiğini,sayfanıza zararlı kodların eklendiğini görürsünüz.bunlar yerine trojan sorunu olmayan bir bilgisayarda filezilla programını kullanmanız daha güvenli olacaktır.

Geri