Frene basınca arabanın hızlanması

Kodla Büyü

uragan06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2005 model otomatik toyota corolla otomobilim var. Bazen frene bastığımda araba öne atılır gibi hızlanıyor sonra yavaşlıyor. Herzaman olmuyor. Acep neden olabilir?

fren pedalına basınca birden boşa çıkar gibi oluyorsa fren hidroliğine baktır

Hocam otomatik arabalarda ilk anda araba boşa aliyor o yüzden hızlaniyor. Siz bir adim daha basinca da yavasliyor. Bende de otomatik golf var fren gidiyor diye bilene gosterdim. Bana mantikli geldi. Fren balatalarimda sorun yok alistim duruma da. Gayet normal bir durummus yani

benim arabada otomatik farklı otomatiklerde kullandım ama böyle bişeye rastlamadım.. siz bi baktırın

Boşta yokuş aşağı inerken gaza basınca sanki yavaşlıyormuş gibi hissediyorum. Tabi bu biraz araba kullanımının otomatikleşmesi sonucu insan vücudu gaza basınca hızlanacağı hissi ile refleks olarak ileri doğru bir hareket yapıyor ama yanılmış oluyor.

Bakım yaptırdığım servisi aradım.Onlarda ilk defa böyle bir sorun duyduklarını söylediler.

Düşük viteste yapabilir vitesin devrini tutturmak için frene basınca değilde gazı bırakınca yapıyordur

hocam araç mmt mi eğer öyleyse o arabalarda şanzıman bildiğin düz vitesin otomatikleştirilmiş halidir. sen frene basınca araç otomatik debriyaja basar vites geçişi yapacağı için. araç motor freninden kurtulunca öne atılır gibi olur. gayet normal bir durum. aşırı bir durum varsa bir ustaya göster tabi.

Ayni sorunu bende yasiyorum. Bu duruma dair bilgi ararken gordum formu.

98 Polo otomatik

Acaba cozumune dair bilgi verebilir misiniz.

Hayirli bayramlar

frenle gaz pedallarının papuçları yayılmış birbirine sürtüyor olabilir

Yok aracin hizlanmasi gaz yemesinden degil...

Vites kucultuyor fakat nasil oluyorsa dusurdugu virese gore aracin hizi daha yuksek oluyor.

Hizla giderken D den bosa cekmis gibi..

Degisiriz insallah :)

Not: "degistim duzeldi" deyisinizi; aracinizi degistirdiniz seklinde anlamis olabilirim :)

Son düzenleme:
2013 otomatik honda civic var... ayni durum bende de geçerli...bi anda hızlanır gibi oluyor araç az daha basınca yavaşlıyor...

Geri