Fren yağının 1 haftada bitmesi

Kodla Büyü

Papsukkal

Aktif Üye
Aracın 1 haftada fren yağı bitiyor. Aracı 3 hafta önce bu sorundan dolayı Fiat servisine götürdüm. Sorunun hallolduğunu söylediler ama hala devam ediyor. Başka bir ustaya gösterdim O da sorunu bulamadı. Sorun ne olabilir? Başına böyle bir şey gelen var mı?

Fren önemli hocam iyice bir baktır derim
Arabalar kışdan çıkınca haşat oluyor maşallah herkeste bir sorun

Geçmiş olsun hocam mutlaka bir yerde kaçak vardır. Ben arabama fren yağı koyduğumu hatırlamam hiç. Normalde eksilmemesi gerekir.

İyi bir ustaya götür. Ustadan ustaya çok fark var.

hocam pek fikrim yok ama. arabayı kullanmadığın zamanda sabah altına bak hocam araba yürürken mi kaçırıyor yoksa sabitken mi.
çünkü orada büyük bir sıcaklık ve basınç oluşuyor

Hocam bir haftada boşalıyorsa kaçak vardır kesin. Temiz bir zemine çekip arabayı çalıştırdıktan sonra 5-10 dakika boyunca freni pompalayın kaçıran yeri bulursunuz. İhmal etmeyin bir bakarsınız fren çalışmıyor duruma gelir sürerken Allah muhafaza

İlginize teşekkür ederim arkadaşlar. Kaçak olduğu belli de nerede olduğunu bulamadık. İyi bir ustaya göstersem iyi olacak. Yanımda fren yağı ile gezer oldum.

Bende de aynı sıkıntı vardı. Araba da dot4 yağı ile geziyordum. arka fren merkezinden kaçtığı belli oldu. sonra kampanayı tornaya verdiler. fren balatası yağdan dolayı değişti. fren merkezi de değişti sorun çözüldü. Ama her sanayici dediğim yerlere bakar zaten. oralarda sıkıntı yoksa. arabanın ön tarafından arka tarafa yağı pompalayan hortumda sıkıntı vardır. ona baksınlar hocam.

benim de arka sağ tekerin fren yağ hortumunda kaçak vardı , arabayı park ettiğim zaman o bölgeye yağ damlatıyordu, 20 TL ye hallettik.

Aynı sorunu bende yaşamıştım. Pedalların altından kaçırmış. Paspası bir kaldırdık olduğu gibi hidrolik. Fren merkezini ve arabanın zeminini tamamen değiştirdiler.

Hafta sonu başka bir ustaya götürdüm aracı. Debriyaj üst merkezinde sorun varmış. aynı yağ oraya da geliyormuş ve oradan yağ kaçırıyormuş. Fren de bir sıkıntı çıkmadı. Debriyaj üst merkezi değişti.

Geri