Freedos pc ye win10 kurulumu

Kodla Büyü
Hocam biosa şifre koydum secure bootu kapattım yine olmadı. Bu arada zaten Microsoftun sitesinden indirmiştim
Tek diskin bozuk olma ihtimali kalıyor. Dediğim gibi seminerde aynı sorunu yaşadım. Başka diski denedim oldu. Diski kendi bilgisayarıma taktım yine olmada ssd aldık sorun çözüldü.

Evet hocam yeni alındı freedos

Hocam ssd takılı, trendyoldan alınmış belki de bozuk geldi..
ssd vardır doğrudur ama dediğiniz gibi arızalı gelmiş olabilir. peki free dos açınca geliyor muydu ekrana. yani disk çalışıyor muydu? valla o kadar işlemden sonra görmüyorsa akla bir tek diskin arızalı olma ihtimali geliyor.

Hocam şöyle bir çözüm var denemek lazım usb 3.0 port üzerinden kurulum yapınca aynı sorunla karşılaşıyor. Usb 2.0 üzerinden deneyince düzeliyor. Link:

**Şuan win10 kurulum deniyorsaniz bir de win7 deneyebilirsiniz.
** Bir de daha önce bu tip bir hata da Bios güncelleme yaptıktan sonra kurulumu sağlıklı yaptıklarını gördüm.AAraştırıp bir bakın bakalım.

Evet hocam yeni alındı freedos

Hocam ssd takılı, trendyoldan alınmış belki de bozuk geldi..
Benimde sorun yaşadığım aynı bilgisayar ben su şekilde çözdüm. Hdd bozuk değil.
1 biosa gir . Biosu başlangıç ayarlarına dondur.
F12 ile boot etme seçeneği var ilk menüde onu ac.
2. Biosa şifre koy
Yanlış hatırlamıyorsam boot menüsünden secure boot aktif olacak orayı değiştir kaydet çık.
Böyle dene olmaz ise
Microsoft dan windows 10 indir ama iso olarak değil usb yi bicimlendir. Usb hazırlama seçeneği olacak onu sec biraz uzun sürüyor.
Ben böyle yaptım hdd çıktı ve formatladim.

Hocam bios'ta CSM ve secure boot kapalı mı? Eğer kapalıysa ve yine görmüyorsa format ekranında diskpart ile diski formatlamayı deneyin;
-Shift+f10 ile konsol'u açın.
-diskpart yazın.
-list disk yazarak bilgisayara takılı diskleri listeleyin.
-Eğer sadece SSD'niz varsa disk 0 olarak gözükür. select disk 0 yazın.
-clean yazarak diski bir temizleyin.
-Disk seçildikten sonra flash belleğe kurduğunuz göre diski formatlayın. (UEFI kurulum ise convert GPT, LEGACY ise convert MBR yazın.)
-bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar format ekranına gelin.
Bu adımları uygularsanız sorununuzun çözülmesi gerekir.

Geri