freedos işletim sistemini win8'e çevirme

Kodla Büyü

caggdas

Üye
yeni alacağım bilgisayar freedos işletim sistemine sahip. bu freedos nedir bilmiyorum. benim eski bilgisayarımda kayıtlı olan win8 var orjinal, acaba ben bu yeni alacağım bilgisayarıma orjinal win8 'i aktarabilirmiyim.

hayır aktaramazsınız. OEM lisanslar sadece birlikte satın alınan ürün üzerinde geçerlidir. o yüzden LEGAL olarak lisansı aktaramazsınız DİYE BİLİYORUM
.
FreeDos olayına gelince Windows - Linux vb.. bir işletim sistemi. kolayca diski formatlayıp istediğiniz işletim sistemini yükleyebilirsiniz. Sadece FREE olduğu için makinelere yükleniyor. Notebook ların satılabilmesi için üzerinde bir işletim sistemi olması gerekiyor. (aynı şey masaüstü bilgisayarlar için de geçerli)

caggdas' Alıntı:
yeni alacağım bilgisayar freedos işletim sistemine sahip. bu freedos nedir bilmiyorum. benim eski bilgisayarımda kayıtlı olan win8 var orjinal, acaba ben bu yeni alacağım bilgisayarıma orjinal win8 'i aktarabilirmiyim.
Freedos DOS demek hocam. Ms dos windowsdan dolayı üretilmez olinca özgur yazılım free dos yazılmış.

Orjinal Yazılımları başka bilgisayarlara aktaramassınız malesef. Aslında haksız bir uygulama

Ozaman ayrica win8 alip yuklemek gerekiyor bilgisayara. Bu isletim sistemi cok mu basit hic kullanmadim bilmiyorum

Free dos bildiğiniz dos.
üzerine win8 kurulabilir ama doğal olarak yeni almaniz lazim. esi bilgisayarinizdakini buraya kuramazsiniz. veya korsan olarak kullanirim derseniz yine kurabilirsiniz.

Bilgi almak için üye olmuş. Hoşgeldin diyelim. Ms-DOS işletim sistemi ile hiçbir şey yapamazsın.

bu arkadaş bence bir lise öğrencisi. sen yapabilirmisin bilmiyorum ama normal bir windows kuruyormuş gibi kuracaksın hepsi bu... dvd veya flash disk ile işletim sistemini kurabilirsin

Geri