FP-BTR olup kendi okulunda Nöbet tutan var mı?

Kodla Büyü
arkadaşlar olay çok basit değil mi

kendi okulunda btr olanlar yazıya göre nöbet dahil hiç bir görev alamazlar. kulüp ve sınıf da alamazlar. haftalık 18 saat ek ders alırlar. kaç ders fiili olarak girdiği önemli değil. kaç güne yaydığı da nemli değil. nöbet tutup ek ders alanlar yazıya aykırı hareket ediyor demektir. sorumluluğu idaresi ve kendine aittir.

başka okulda btr olanlar ise kendi okulunda günde kaç saat veya haftada kaç gün derse girdiği önemli olmamakla beraber nöbet tutabilir, sınıf ve kulüp alabilir, haftalık ek dersi de 18+ şeklinde olur. yani nöbet tutuyorsa ücretini alır. hatta sınıfı varsa onun da ücretini alır bence. son cümlemden emin değilim ama alması lazım

serkanholep' Alıntı:

kendi okulunda btr olanlar yazıya göre nöbet dahil hiç bir görev alamazlar. kulüp ve sınıf da alamazlar. haftalık 18 saat ek ders alırlar. kaç ders fiili olarak girdiği önemli değil. kaç güne yaydığı da nemli değil. nöbet tutup ek ders alanlar yazıya aykırı hareket ediyor demektir. sorumluluğu idaresi ve kendine aittir.

başka okulda btr olanlar ise kendi okulunda günde kaç saat veya haftada kaç gün derse girdiği önemli olmamakla beraber nöbet tutabilir, sınıf ve kulüp alabilir, haftalık ek dersi de 18+ şeklinde olur. yani nöbet tutuyorsa ücretini alır. hatta sınıfı varsa onun da ücretini alır bence. son cümlemden emin değilim ama alması lazım

Yeni yaziya bu maddeyi koymalarinin sebebini Necdet Sari Hocam forumda aciklamisti. Arattirip bakabilirsiniz. Kulüp ve sınif alamayiz haklisiniz. Ama siz o gun kendi okulunuz da olsa butun gun derse giriyorsaniz normal bir ogretmenden farkiniz kalmiyor Btr yapamyorsunuz. Bunun icin baska okulda gorevlendirilmeye gerek yok. Diger ogretmen arkadaşlar nasil nbet tutup ucretini aliyorsa biz de Btr yapmadgimiz gun nobet tutar ucretini aliriz.

İl koordinatörü önce alamazsınız hocam dedi onu ikna ettim
Müdüre gittim müdür ilçeyi aramam lazım dedi
Şube müdürlerinden birisi kesinlikle alamaz hocam demiş
Şimdi onu ikna etme sırası

Arkadaş ne zor işmiş hakkım olan bir şeyi istiyorum ben

iki okula giden hocalarım için bi sorun teşkil etmiyor kendi okulum da iki gün gidiyorum ve bir gününde nöbetimi tutuyorum bende sorun olmaz diye düşünüyorum.

iki okulda görev yapan ve nöbet tutan arkadaşlar hangi ildesiniz acaba il koordinatörü yapılan bir il söyle dedi
iletişime geçecek ikna olmak için.

O zaman btr olmadığınız gün 4-3-4-3-4 haftada 18 saat ek ders almamanız gerekir diye düşünüyorum. P.tesi 4, Salı 3, Çarşamba 4, Perşembe 3, Cuma 4 .... E sen p.tesi btr değilim diyorsan nasıl ek dersini alıyorsun.Benim bildiğim btr okulda var olan ders yükümlülüklerini yerini getirdikten sonraki kalan zamanda rehberlik görevini yürütür ve eğitim öğretim devam ettiği sürece çalışır. Ek1 de belirtilen görevlerden hariç nöbet görevi dahi verilemez. Nöbet paralı olunca herkesin nöbet tutası geldi. Öncesinde bak ek1 de belirtilen görevler haricinde nöbet görevi dahi verilemez diye tepki göstermiyor muyduk şimdi nasıl tutarız mı diyoruz. Öğretmen bu kadar da para odaklı olmamalı bence.

serkanholep' Alıntı:

Hocam ister kendi okulunda btr ol ister başka okulda. Sonuçta btr sin ve bu hizmeti kendi okulunda veya başka okulda veriyorsun. Değişen bir şey olmaz. Aynı haklar ve kurallar geçerlidir. O zaman başka okulda btr olanın ne suçu var adama kulüp sınıf her şeyi yükle. O btr değil mi ? O da btr sadece btr hizmetini başka okulda veriyor.

hocam görevlendirme yazısında '' btr olduğu günler nöbet verilmez'' yazıyor. yani btr olmadığı günler nöbet verilebilir. ben tutuyorum haftalık 2 saat ek ders yazılıyor.

aracnida' Alıntı:
hocam görevlendirme yazısında '' btr olduğu günler nöbet verilmez'' yazıyor. yani btr olmadığı günler nöbet verilebilir. ben tutuyorum haftalık 2 saat ek ders yazılıyor.

O zaman btr olmadığınız gün ek dersinizi de vermesinler. Siz hem 18 saat alıyorsunuz haftada btr olduğunuz için.Hem de diyorsunuz ki ben bazı günler btr değilim o günlerde nöbet tutuyorum. Bana mantıklı gelmiyor yani tabi alan alır benim zaten nöbet tutmak gibi bir talebim asla olmaz tutturmaya çalışırlarsa da ben tutmamam gerektiğini anlatmayı düşünüyorum.

İşin aslı arkadaşların da dediği gibi bizim ek dersler haftalık olarak 4+3+4+3+4 =18 saat şeklinde yazıldığına göre biz haftanın her günü btr'yiz. tutmak isteyen arkadaş bence gününe bakılmaksızın tutabilmeli çünkü biz o gün zaten btr ek dersi alıyoruz. dersi bir güne toplansa da toplanmasa da ...

erdem175' Alıntı:
aracnida' Alıntı:

O zaman btr olmadığınız gün ek dersinizi de vermesinler. Siz hem 18 saat alıyorsunuz haftada btr olduğunuz için.Hem de diyorsunuz ki ben bazı günler btr değilim o günlerde nöbet tutuyorum. Bana mantıklı gelmiyor yani tabi alan alır benim zaten nöbet tutmak gibi bir talebim asla olmaz tutturmaya çalışırlarsa da ben tutmamam gerektiğini anlatmayı düşünüyorum.

1-ben btr değilim demiyorum,görev tanımını onlar yapıyor
ayrıca iki okulda da aynı işleri yapıyorum.
2. bu hesaba gelirsek ben 35 saat duruyorum ek dersim 30 üzerinden veriliyor
3. Kendi okulunra görevli olanlar 18 alsın
2 okula giden daha mı az alsın bu da bana mantıksız geliyor.
4. Sorun iki okul tek okul değil btr'lere neden nöbet yazılmıyor
onlara göre biz tenefüslerde çalışıyoruz o yüzden yazılmıyor
bende diyorum ki madem tenefüste de çalışıyorum onun ücretinden neden hiç söz edilmiyor

Bakın okul öncesi için sendikalar 6 saat nöbet ücreti istiyor biz de aynı durumdayız gibi geliyor bana.

SeA_' Alıntı:
erdem175' Alıntı:
aracnida' Alıntı:

1-ben btr değilim demiyorum,görev tanımını onlar yapıyor
ayrıca iki okulda da aynı işleri yapıyorum.
2. bu hesaba gelirsek ben 35 saat duruyorum ek dersim 30 üzerinden veriliyor
3. Kendi okulunra görevli olanlar 18 alsın
2 okula giden daha mı az alsın bu da bana mantıksız geliyor.
4. Sorun iki okul tek okul değil btr'lere neden nöbet yazılmıyor
onlara göre biz tenefüslerde çalışıyoruz o yüzden yazılmıyor
bende diyorum ki madem tenefüste de çalışıyorum onun ücretinden neden hiç söz edilmiyor

Bakın okul öncesi için sendikalar 6 saat nöbet ücreti istiyor biz de aynı durumdayız gibi geliyor bana.

Hocam zaten normal şartlarda kadronuzun bulunduğu okul dururken başka bir okula btr olarak görevlendirilmeniz pek mümkün değil. Kadronun bulunduğu okulu ilk tercihin yapmak zorundasın ve sen varken seni yapmayıp başkasını okuluna verip seni 2. ve 3. tercihine vermelerine zaten itiraz hakkın olur. Bütün bunlara rağmen ikinci bir okula gidiyorsan (okulun fatih projesi kapsamında değildir vs.)mecbur değilsin btr olmadığın yerde aynı işi yapmaya,böyle bir görevin yok ,ücret nasıl olsun. Tenefüslerde çalışıyoruz haklısın, öğle arası da çalışıyoruz ama öyle zaman geliyor ki arıza yok problem yok akşama kadar da oturuyoruz herkes dersine girerken . O zaman da ücret mi kesilsin böyle bir yere varılamaz. Nöbet tutturulsun veya tutturulmasın ama ben btr değilim anlayışı doğru anlayış değil anlatmak istediğim bu yönetmelik değişir yazı değişir hem btr olabilir hem de nöbet tutsun denebilir. Ona karşı değilim sadece yanlış algı oluşmuş diye düşünüyorum.

İdareyle konuştum btr nöbet tutamaz dediler.6 saat dersim var bir güne sığdırın dedim olmaz dediler.şu anda 6 saatimi haftanın 4 gününe yaymışlar.

btr olmadığınız gün nöbet tutar derse girersiniz. idare aksilik yapıp hergün ders verirse olmaz tabiki.

Geri