fotokopi makinesini takınca flash belleği çalıştırmıyor

Kodla Büyü

esperaza

Üye
fatih projesi kapsamında okulumuza Konica minolta bizhub 363 tü sanırım(sondaki sayısını tam hatırlamıyorum) fotokopi makinesi geldi. öğretmenler odasındaki xp yüklü bilgisayara USB den bağlantısını yaptım kurdum. kurulum sırasında bir iki dosyanın eksik olduğunu belirtti. onları windows cdlerinden bulamadım. müdür beyin bilgisayarından bulup system 32 içine attım.(adını tam hatırlamıyorım ama print help ile ilgili bir iki dosya idi). makina bilgisayardan çalışıyor. gönderdiğimiz evraklar yazılıyor. ancak makinenin usb bağlantısı takılı olunca flas bellekleri bilgisayarda çalıştıramıyoruz . bilinmeyen aygıt hatası veriyor. klavye ve mouse usb'den bağlanıyor ve sorun yok ,onların yerini değiştirdim usb ler sağlam . ancak makinenin usb sini çıkarınca flash bellekleri okumaya başlıyor. bunu nasıl çözebilirim?

Hocam o sorun fotokopi makinasının bilgisayara bağlantısını sağlayan kablodan kaynaklanıyor. O kabloyu değişmenizi öneririm.

talp' Alıntı:
Hocam o sorun fotokopi makinasının bilgisayara bağlantısını sağlayan kablodan kaynaklanıyor. O kabloyu değişmenizi öneririm.
değerli arkadaşım dediğinizi yaptım ancak yine de değişiklik olmadı.

Merhabalar,
Konica Minolta bizhub 363 model cihazlar all in one cihazlardır. Cihazların tarama, fax, fotokopi ve printer özellikleri mevcuttur. Bu cihazlar genelde network üzerinden çalışmak için tasarlanmış cihazlardır. Usb üzerinden çalıştırıldığında bir miktar güç tüketimi olmaktadır. Usb portundan haberleşen cihazlar minimum 3.5 V maksimum 15 V çekmektedir. Buda kullanılan bilgisayarların Power Supply ünitesinin düşük güçte olmasından dolayı, ekstra bir usb cihaz taktığınızda bu şekilde sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunun çözümü için en uygun altyapı network sistemi ile çalışmaktır. Network üzerinden çalışıldığında hem daha hızlı hemde daha stabil sonuçlar alınacaktır. Eğerki network altyapısı mümkün değil ise bilgisayarınızın Power Supply ünitesini daha güçlü bir muadili ile değiştirmeniz gerekmektedir.

Bu tür tüm sorunlarınız için cihazınız kurulduğunda yanında verilmiş olan evrakta belirtilen bayii numaralarımızdan bayiilerimize, 0216 528 5656 numaralı telefondan veya info@konicaminolta.com.tr mail adresinden genel merkezimize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla
Konica Minolta Turkey

Konica_Minolta' Alıntı:
Merhabalar,
Konica Minolta bizhub 363 model cihazlar all in one cihazlardır. Cihazların tarama, fax, fotokopi ve printer özellikleri mevcuttur. Bu cihazlar genelde network üzerinden çalışmak için tasarlanmış cihazlardır. Usb üzerinden çalıştırıldığında bir miktar güç tüketimi olmaktadır. Usb portundan haberleşen cihazlar minimum 3.5 V maksimum 15 V çekmektedir. Buda kullanılan bilgisayarların Power Supply ünitesinin düşük güçte olmasından dolayı, ekstra bir usb cihaz taktığınızda bu şekilde sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunun çözümü için en uygun altyapı network sistemi ile çalışmaktır. Network üzerinden çalışıldığında hem daha hızlı hemde daha stabil sonuçlar alınacaktır. Eğerki network altyapısı mümkün değil ise bilgisayarınızın Power Supply ünitesini daha güçlü bir muadili ile değiştirmeniz gerekmektedir.

Bu tür tüm sorunlarınız için cihazınız kurulduğunda yanında verilmiş olan evrakta belirtilen bayii numaralarımızdan bayiilerimize, 0216 528 5656 numaralı telefondan veya info@konicaminolta.com.tr mail adresinden genel merkezimize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla
Konica Minolta Turkey

vaaaaaaaavvv keşke bütün sorunlarımıza firmalar bu şekilde hızır gibi yetişse:)) çok etkinlendim...tebrikler

USB üzerindne bağlamayın hocam ben aynı yzıcıyı kullandım network üzerinden kullandım. 192.168.1.100 IP adresi ile yeni bağlantı noktası oluştur ve bu şekilde kullan yazıcını hcam. bu şekilde daha fazla yararlanırsın makinadan...

Geri