Fotokopi Makinasını Bilgisayara Bağlama Sorunu

Kodla Büyü
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sorunuma geçmeden önce forumu acayip beğendiğimi söylemek istiyorum. Her sorunumda bu siteyi görmek beni resmen burada olmalıyım diye zorladı :) İnşallah hep buralarda olacağım.

Şimdi benim sıkıntım şu; çalıştığım dershanede bir fotokopi makinamız var. Bunu öğretmenler odasındaki bilgisayara bağlamak istiyoruz. İnternetten falan soru çıkartmak için. Makinanın modeli " Olivetti 403 MF " ben bağlantılarını yaptım driverını indirdim. Ancak gerisi bende yok :)

3 kablo var fotokopi makinasında. 1 tanesi güç kablosu yani priz e giden. Diğer 2 kablonun biri ethernet kablosuna benziyor. Yani kafası ethernet girişine uyuyor. :) Diğer kabloda USB kablosu. Ben bunların ikisinide bilgisayara bağladım. Sonra usb aygıtı tanınamadı hatası aldım. Ama yinede yazıcı ekle kısmından yazıcı ekledim. Sonra bir sayfa yazdıryım dedim durum menüsünde "hata yazdırılıyor" isimli bir hata aldım. Çok anlamıyorum ben bu işlerden usb kablosu takığım için bağlantı noktasını usb yapayım dedim ama usb seçeneği yok. LPT var COM var birkaç tane daha böyle isimler mevcut... Ben ne yapacağım? :)

hocam driver ı kurdum. yazıcıyı ekledim ama çıktı alamıyorum hata yazdırılıyor diyor. USB port seçemiyorum öyle bir seçenek yok yazıcıyı kurarken

Geri