Fotoğrafları Toplu Olarak Boyutlandırma

Kodla Büyü

Ahmetcogur

Aktif Üye
Arkadaşlar photoshop bunu yapıyor mu bilmem ama yaklaşık 700 adet fotoğrafı toplu olarak boyutlandırmam lazım. Önerebileceğiniz program ya da ipucunuz var mı? Teşekkürler.

xn-view programı ile 700 tane olmasa da birçok fotoyu aynı anda küçültebiliyorsunuz. mesela sınıf sınıf öğrenci resimlerini küçültmüştüm

Hocam acdsee yapıyor ama resmin pixel boyutunu da bayağı düşürüyor. Batch image resizer programı daha verimli. Tavsiye ederim.

Photoshop'ta da yapabilirsiniz. Bunun için bir actions hazırlayın. hazırladığınız actions'u file-Automate- Batch komutunu kullanarak istediğiniz klasördeki resimlere uygulayabilirsiniz.

bote2004 hocama katılıyorum kesinlikle doğru aynı zamanda photoshop kasar derseniz
photofiltre de aynı işi yapıyor ama ne kadar verimli veya işini gorur bilemem...

Batch Image Resizer işinizi görür bence. Ben bunu kullandım. Hiç uğraşmaya gerek yok.

toplu resim küçültme

batch image resizer

Ekli dosyalar

• topluresimkucultme.rar
    703.2 KB · Görüntüleme: 652
photoshop biliyorsan action hazırla ve bir tuşla rahatına bak derim..üstüne program daha gelmedi dünyaya :)

linkler verilmiş zaten ..oradan sanırım hallolur..

hareketli resim

slm arkadaşlar hareketli resim küçültmek için çok program kullandım küçültüyorum fakat normal resime dönüyor yani hareket kayboluyor dönen bi resim bu

Re: hareketli resim

murat__ank' Alıntı:
slm arkadaşlar hareketli resim küçültmek için çok program kullandım küçültüyorum fakat normal resime dönüyor yani hareket kayboluyor dönen bi resim bu

Animated Gif formatındaki resimler birden fazla resimden oluşur. Küçültme yapacaksan da tüm resimleri küçültmelisin.

Fireworks bu işi yapar.

fireworks'ta file / batch process ;

küçültülecek resimler topluca seçilir....

next diyelim oradan scale deyip fotoğraflar toplu olarak boyutlandırılabilir...

slm

image resizer programı bunda işe yaramaz üstad o boyutu küçültüyor da resim özelliğini kaybediyor bu hareketli bir resim ama hazır birleştirmeleri nasıl görebilirim

Geri