fotoğraf ebadı(gelen yazı)

Kodla Büyü
android de e okul resim uygulaması ile sınıfları oluşturuyorum ve resimleri çekiyorum, ancak bilgisayara bağladığımda telefondaki resimlere ulaşamadım, gerçi maille gönderebiliyoruz ama işi uzatıyor...

Öğrenci kendi e-okuluna girince görüyor.
önemli olan onların nasıl gördüğü değil zaten belgede nasıl çıktığı :) diğer mesajımda da yazdığı gibi fotoğrafın asıl boyutunu eokul hiç değiştirmiyor sadece öğrencinin baktığı pencerenin boyutunu değiştiriyor diye benzetme yapabilirim. fotoğrafın aslı hep 133*171 bunu raporlardan rapor alarak yada sayfayı incele diyerek resmin orjinal boyutlarında olduğunu test edebilirsiniz. Değerli öğretmenim iyi çalışmalar dilerim.

önemli olan onların nasıl gördüğü değil zaten belgede nasıl çıktığı :) diğer mesajımda da yazdığı gibi fotoğrafın asıl boyutunu eokul hiç değiştirmiyor sadece öğrencinin baktığı pencerenin boyutunu değiştiriyor diye benzetme yapabilirim. fotoğrafın aslı hep 133*171 bunu raporlardan rapor alarak yada sayfayı incele diyerek resmin orjinal boyutlarında olduğunu test edebilirsiniz. Değerli öğretmenim iyi çalışmalar dilerim.
Öğrenciler için önemli olan da nasıl göründükleri zaten :) Meseleyi anlamışsın hocam teşekkür ederim bilgi için. Ama sınav öncesi belge çıkınca da aynen tarayıcı penceresindeki gibi çıktı almıştı diye hatırlıyorum okul idaresi ama tam da hatırlamıyorum. Neyse artık...

5 dk içinde 1000 kadar öğrenci fotosu yapabilirsiniz. adobe fireworks varsa.

fireworks > Dosya > Toplu İşleme

Resimleri Seç > Ekle

Buradan dosyanın boyutunu kalitesini döndürme işlemlerini vb. çok hızlı halledersiniz. Ben yaptım 4 kb harika fotoğraflar oldu ancak en düşük 10 kb olmalı diye uyarı geldi! mantıksızlık işte! kaliteyi biraz daha artırdım. görüntüde değişen bir şey olmadı! sadece kapasitesi arttı. Bakanlık böyle bir yazı yazmışsa bilgisayardan anlamayan birisi yazmıştır kesin.

Geri