Fotoğraf baskısı için yazıcı tavsiyesi?

Kodla Büyü

ahmetismet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba,
Kendime evde kullanım için kaliteli fotoğraf basabileceğim bir yazıcı bakıyorum. Canon pixma mg7150 de karar kıldım. 400-600 arası değişiyor fiyatı. Kullananlardan yorumlarını ya da aynı fiyat aralığında daha mantıklı farklı marka-modeller için tavsiyelerini bekliyorum. İyi geceler...

Şu anda Canon PIXMA iP2702 kullanıyorum. bitmeyen kartuş.
Eğer sürekli, fazlaca ve profesyonel kullanmayacaksanız veya ilk defa mürekkepli fotograf çıktısı için kullancaksanız, tek dolumda 250 adet 10*15 'lik baskılar istiyorsanız, bence bu yeterli.

Mürekkepli alıp, kullanmazsanız mesela; 2-3 hafta kuruma olabilir.
haftada bir illa ki çıktı alıyorum.

aldığım satıcı, tavsiyemdir.
http://www.biribenibitirsin.com/ 'den aldım.
gittigidiyor mağazası da var.
3200 işlemde %100 gerçekten de iyi hizmet veriyor. mesaj yazsanızda cevap hızlı geliyor.
http://profil.gittigidiyor.com/biribenibitirsin

hocam zaten iki marka seçeneğiniz var; epson ve canon. çok baskı alacaksanız epson'ın kendinden tanklı olan modellerini de incelemenizi tavsiye ederim. Gerçi az baskı alacaksanız da mantıklı çünkü düğmeye basıyorsunuz, kartuşa mürekkep basıyor. Yani sürekli tanktan kartuşa mürekkep akışı söz konusu değil.

Öncelikle merhaba.. Forumdaki ilk mesajım bu :) Bundan sonra bolca görüşürüz inşallah arkadaşlar..

Konuya gelince, Epson'un kendinden tanklı sistemlerini tavsiye ediyorum kendim de L210 olanını 2 aydır kullanıyorum 430TL ye almıştım. Şu an itibarıyla 280 civarına çıktı aldım mürekkep tanklarında sadece siyah olan 1mm kadar azaldı. Tasarruf yönünden gerçekten iyi. Fotoğraf baskısı da uygun fotoğraf kağıdı kullandıktan sonra stüdyo kalitesinden zor ayırırsınız baskılarını..

Oğlumun küçüklüğünden şu ana kadar ki güzel fotolarını albüm yapmak istiyorum. fotoğrafçıdan çıkartmak yerine makine alıp çıkartmak mantıklı olur mu? En son 2014 yılında yazıldığı için ben güncel olması bakımından önereceğiniz baskı makinesini söyleyebilir misiniz?

Epsonun butcenize uygun modelini alabilirsiniz. 3 4 yildir foto basiyorum. Kagit kaliteli ise mukemmel sonuc.

arkadaşlar aile fotoğraflarımı çıkaracağım foto kağıdına kaliteli baskı yapan yazıcı tavsiye eder misiniz? kullandığınız tecrübe ettiğiniz marka ve modeliyle olsun lütfen. lazer mi yoksa mürekkep püskürtmeli mi mantıklı?
siyah beyaz lazer yazıcım var bunu özellikle foto baskısı için alacağım İnşallah

Geri