Forumun delikanlıları gömlek alırken neye dikkat ediyorsunuz

Kodla Büyü

serkanaytekin

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar uzun kollu mevsimlik gömlek almayı düşünüyorum, kışlık gömlek düşünmüyorum, üstüne ve içine bir şeyler giydiğim için mevsimlik olabilir. Kiloluyum maalesef (100 kg) ama boyluyum aynı zamanda (1.90 gibi) Gömlek alan kilolu arkadaşlar nelere dikkat ediyorlar, kolay ütü tutsun ve üzerimden kaymasın istiyorum gömlek.

Önerilerinizi bekliyorum, bu arada kampanyalı mağazalar varsa yazarsanız sevinirim, Aydın dayım

maşallahın var ağır sikletsin :) bady'e gitsen ne vücut olur sende ondan sonra istediğini giy yakışır bence :++:

hocam kalitesine dikkat et. ben sabri özel ve ds damat almaya çalışıyorum gömlek alacaksam. kampanyalara odaklanıyoruz :oops:

Hocam ben "piserro" gömeleklerini çok beğeniyorum bulursan bu markadan al derim. Diğer tercih ise "Sarar interview" marka olabilir. Ama bu markalar fit vücut için veya az biraz kilolular için olabilir. Sana nasıl gider bilmiyorum.

Kiğılı almayın derim. Duffy, Ds Damat, Sarar tercih edilebilir.

eğer boyun kısmınız daha kalın veya kollarınız normalden biraz daha uzun ise yani standart gömlek size tam uymuyor örneğin gömleğin yakasını kapatamıyorsanız; Süvarinin innavative serisi gömleklerini öneririm

Alışveriş zamanı mı geldi. Forumda takımlar gömlekler havada uçuşuyor :idea: :scared:

internetten morhipoda çoğu zaman altınyıldız gömlek oluyor oradan alıyorum ben fiyat da uygun kalite de iyi artık nerdeyse tüm alışverişlerimi internet üzerinden yapıyorum dostlar :wink:

Hocam kolay ütü tutsun diyorsan hafif naylon karışımlı alman lazım %100 pamuklu kumaşlarda ütü çok büyük dert...

ben siyah ve kol düğmeli gömlekleri çok seviyorum. birçok markadan siyah gömlek aldım ama diğer renkler kadar dayanıklı olmadılar bişekilde renk değişimi oluyor

benimde boyum uzun (192) ama kilom normal sayılabilir (85 )
İnternetten gömlek tevsiye etmem çünkü ne kadar aldıysam üzerime oldular ama rahat edemedim.
Bu yüzden normal konfeksiyonlarda satılan kaliteli ve klasik kesim gömlekleri tercih ediyorum.Bu tür gömleklerle rahat edebiliyorum.(50-60 tl)
Tavsiye ederim.

hocam sana kığılı gider hepsi battal boy mübarek dar gömlek yok :D

cilekes_ogrt' Alıntı:
maşallahın var ağır sikletsin :) bady'e gitsen ne vücut olur sende ondan sonra istediğini giy yakışır bence :++:

Hocam hiç deme, hanımda çok dertli benden, oda spora yazıl diyor ama bilmiyorum ki ne yapsam, biraz tembelim galiba :sleep:

Şu süvari , sarar , pierre cardin, bir ton mağaza gezdim, kampanyalı gömleklerini göremedim arkadaş, ya bana denk gelmiyor yada bedenleri çok dar, 80-90 tl de bir gömleğe vermeye kıyamıyorum açıkçası. Kumaş olarak ne önerirsiniz? viskon ?, pamuk????

altınyıldız aldım ben netten işte 29.99 idi aldım orada mankenin ölçüleriyle kendinizinkini kıyaslarsanız uygun bedeni bulabilirsiniz.

tamamen size kalmış şahsen uyduruk bi gömleğe 30 tl vereceğime altınyıldız 30 tlye alırım bu bana daha uygun geliyor ama herkesin düşüncesi farklı bazı arkadaşlar netten almıyorlar ama belli bişey var online alışveriş mağazaları daha ucuz bu bi gerçek

eşimden tecrübe ile biliyorum.kığılının gömlekleri çok zor ütüleniyor.süvariden alıyoruz biz genelde 3 tanesi 69,99 tl :p

mc63' Alıntı:
altınyıldız aldım ben netten işte 29.99 idi aldım orada mankenin ölçüleriyle kendinizinkini kıyaslarsanız uygun bedeni bulabilirsiniz.

Hocam morhipo'ya geldi birkaç kere, ama 100% pamuk idi genellikle. Zor ütülenmesinden dolayı vazgeçmiştim. Sizin aldıklarınız nasıl?

Slim fit-Klasik fit olup olmadığı da yazmıyor. Nereden almıştınız ve kalıbı nasıldı acaba?

bilgisayarmax' Alıntı:
eşimden tecrübe ile biliyorum.kığılının gömlekleri çok zor ütüleniyor.süvariden alıyoruz biz genelde 3 tanesi 69,99 tl :p

katılıyorum
zamanında kiğılı dan %100 pamuk 3 gömlek almıştım. giyince gömleğin pamuk olduğunu hissediyorsunuz ve terletmiyor ama ütü konusunda sıkıntı oluyor. o yüzden artık gömlek alırken %70 pamuk %30 polyester(nasıl yazılıyor bilmiyorum) olmasına dikkat ediyorum. Ütüsü daha rahat oluyormuş...

babanızım terzisi varsa ona diktirin bence. 1-2 denemeden sonra terzi çözüyor sizi ondan sonra tadından giyemezsin :)

hocam kolay ütülenmesine ve slim fit olmasına ve giydiğim takımlaral uyumlu olmasına dikkat ediyorum kullandığım ve en çok memnun kaldığım gömlekler dufy. ykm de ve özdileklerde var şu an fiyatı 50 tl. tabi bu indirimli :D normali 150 imiş tabi 150 ye alamayız :D

bende senle aynı ölçüdeyim.. süvariden kendi bedenimden daha büyüğünü aldım. kollarını ve bedenini 1 beden daralttım böylece ancak boyuma ve bana uygun bir gömlek edinebildim. 3 tanesi 70 tl.. terziyede 10 tl verdim. çok güzel oldu..

yok illaki bana doğrudan uysun diyorsan tanesine 70-100 tl vererek kığılıdan, sabri özelden alabilirsin.

serkanaytekin' Alıntı:
Arkadaşlar uzun kollu mevsimlik gömlek almayı düşünüyorum, kışlık gömlek düşünmüyorum, üstüne ve içine bir şeyler giydiğim için mevsimlik olabilir. Kiloluyum maalesef (100 kg) ama boyluyum aynı zamanda (1.90 gibi) Gömlek alan kilolu arkadaşlar nelere dikkat ediyorlar, kolay ütü tutsun ve üzerimden kaymasın istiyorum gömlek.

Önerilerinizi bekliyorum, bu arada kampanyalı mağazalar varsa yazarsanız sevinirim, Aydın dayım

gömlekçide diktir hocam. benim kol ve boyun hep gömleklerde sıkıntı oluyordu. diktirmeye başladım. rahat ettim....

Regular Fit al hocam. Geçen 3 tane Damat gömleği 110 liraya aldım bir tane de damat parfüm hediyesi vardı..

Sararın slim fit veya classic fit kesimli 3 tenasi 80 tl olanlardan denk getirirsem alıyorum. %70 pamuk olmasına dikkat ediyorum. (Ben fit olamıyorum bari gömleğim fit olsun :roll: )

bilgisayarmax' Alıntı:
kiğılının gömlekleri zor ütülenir çabuk kırışır.ben almıştım 2 tane daha da almadım almamda

Ben Kiğılı'dan aldım biraz bu dönem. 2 tanesi 59, 2 tanesi 49 vs kampanyalar vardı. Kısa kol-uzun kol şeklinde. Beden biraz fazla xlarge olunca seri sonuna ufak tefek şeyler kalıyor. İlk kez ütü başına geçtiğimde 3 tane gömleğin ütüsüne yaklaşık 2.5 saat harcadım. Defalarca ütünün suyunu yeniledim. İzlemediğim video vs. kalmadı. Meğer gömleklerin tarzındanmış ütü olayı. Sadece bu dert yüzünden evliliğe sıcak bakmaya başlıyordum ki bu başlığı okudum. Teşekkürler BBNet.

hocam ütü derdi olmasın diyorsanız %100 pamuklu almayacaksın onun haricinde hatemoğlunda bu aralar kampanya var

denizlerb' Alıntı:
25 tl yi geçmemesine ve çoğunluğu naylon olmamasına dikkat ediyorum.
sağlıklı değil belki ama,kolay ütülenir hatta ütülemesen de olur, ucuz da olyo... :+1:

Geri