Forumdaki Çok Basit Sorun ve Konuları Hakkında

Kodla Büyü

ohen

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. uzun süredir bu forumu takip ediyorum yeri geliyor bişeyler öğreniyorum yeri geliyor yorumlarım ile katkıda bulunuyorum. Ve ben bir bilgisayar öğretmeni vs. değilim. Sadece araştırmayı seven biriyim. Lakin forumda bazen bilişim tek. öğretmeni olduğunu söyleyen fakat çok basit bi şekilde bilmesi gereken konuları bilmeyen yada konu açmak yerine basit bir googlelamak ile çözeceği sorunu uzunca konu açarak sormak, cevap alamayınca flood halinde kimse yokmu, kimse bilmiyormu falan yazanlara rastlıyorum. Bu beni gerçekten endişelendiriyor sizlerin de bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum.

Foruma kaydolurken kimseden öğretmenlik belgesi alınmıyor. Belkide söylediğinizi yapan öğretmen olduğunu söyleyen bir öğrenci dahi olabilir.

Konu açılması moderasyona bağlı olsa harika olurdu. Ha diyebilirsiniz ki günün her saati kim konuları onaylayıp yayına alacak. Forumda yıllarını vermiş arkadaşlarımız vardır, belki bunların internette çok vakit harcayanlarından bir ekip oluşturulsa gereksiz mesajlar daha açılmadan engellenebilir.

Konu açılması moderasyona bağlı olsa harika olurdu. Ha diyebilirsiniz ki günün her saati kim konuları onaylayıp yayına alacak. Forumda yıllarını vermiş arkadaşlarımız vardır, belki bunların internette çok vakit harcayanlarından bir ekip oluşturulsa gereksiz mesajlar daha açılmadan engellenebilir.
Size Katılıyorum Hocam.

Forumlarda bu iş tersinden yürür, herkes konu açar, çok gereksizse ya silinir ya başlığı değiştirilir. Üyelik onayı bekletilebilir ancak açılan konu için onay bekletilmez.

Biraz abes olacak ama..
Siz herkesi hapse atıp normal insanları mı dışarı çıkarırsınız?
yoksa suçluları mı içeri atarsınız ???? vs..

isteyen sorar isteyen cevap verir isteyen google ile arar ister buraya sorar gocunmaktan ya da soru sorduğumdan değil hatta sorulara cevap veren taraf oluyorum hep ama her şey bitti milletin bilip bilmediğini mi takıyosun hocam cevap vermek istemeyebilirsin ama kimseninde form da başlık açmasına dilediğini sormasına karışamazsın ayrıca eğitim fakültesinde de öğretilir iki öğrenci eşit derecede bilgili olamaz bu bir kusur değil hatta sevinilecek birşey yardım edip sevap point kazanabilirsin.. kusur görme baktığın yer de güzellik gör..

isteyen sorar isteyen cevap verir isteyen google ile arar ister buraya sorar gocunmaktan ya da soru sorduğumdan değil hatta sorulara cevap veren taraf oluyorum hep ama her şey bitti milletin bilip bilmediğini mi takıyosun hocam cevap vermek istemeyebilirsin ama kimseninde form da başlık açmasına dilediğini sormasına karışamazsın ayrıca eğitim fakültesinde de öğretilir iki öğrenci eşit derecede bilgili olamaz bu bir kusur değil hatta sevinilecek birşey yardım edip sevap point kazanabilirsin.. kusur görme baktığın yer de güzellik gör..
Birşeyin yapılmasını değil yapılma sebebini sordum ben ki takılma boyutunda olmadığını benden iyi bilemezsin. Burası forumun her telden bölümüyse de her telden düşünce olabilir saygı duymak Zorundasın. kimse başlık açmasın yada sormasın demediğimi bu durumun sebepleriyle ilgilendiğimi de düzgün okursan anlayabilirdin. evet eğitim bilimlerinde genel olarak bu dediğin kanı vardır. lakin sonuca ulaşmada kestirme yollardan gidilmesi gerektiği ve bu yolların neler olduğu da öğretilir. Bkz: Öğrenme Psikolojisi. Forumlar zaten sadece temelde Sevabına yapılan iştir bunu çok iyi biliyorum. Son olarak 'kusur görme baktığın yere güzel bak güzel gör' sözünü yaptığın yoruma ithafen teoride bırakmayıp pratiğe dökmen dileğiyle... Duyarını Kastın Tebrikler... Kal Sağlıcakla...

Moderatör tarafında düzenlendi:
sana göre basit başkalarına göre zor olabilir.o anda bizzat kendi meslektaşına danışmak isteyebilir.google da aramak varken neden burada yazıyor mantığıyla bakarsan hiç bir foruma gerek kalmaz.bende çok basit sorunları yazanları görünce şaşırıyorum bu konuda sana hak veriyorum ama öyle yapanları da anlamak gerek.benim dikkatimi çeken başka birşey var.geyik muhabbetleri daha çok ilgi çekiyor.teknik bir sorunla karşılaştığımda açtığım konuya cevap veren az oluyor.xsonrada o başlık diğer konuların arkasında kalıp gözden kayboluyor.bu yüzden bende sorunlarımı google dan aratarak çözmeye çalışıyorum

sana göre basit başkalarına göre zor olabilir.o anda bizzat kendi meslektaşına danışmak isteyebilir.google da aramak varken neden burada yazıyor mantığıyla bakarsan hiç bir foruma gerek kalmaz.bende çok basit sorunları yazanları görünce şaşırıyorum bu konuda sana hak veriyorum ama öyle yapanları da anlamak gerek.benim dikkatimi çeken başka birşey var.geyik muhabbetleri daha çok ilgi çekiyor.teknik bir sorunla karşılaştığımda açtığım konuya cevap veren az oluyor.xsonrada o başlık diğer konuların arkasında kalıp gözden kayboluyor.bu yüzden bende sorunlarımı google dan aratarak çözmeye çalışıyorum
adam haklı beyler dağılın

Bak Sevgili Klavye Kahramanı kardeşim. birşeyin yapılmasını değil yapılma sebebini sordum ben ki takılma boyutunda olmadığını benden iyi bilemezsin. Burası forumun her telden bölümüyse de her telden düşünce olabilir saygı duymak Zorundasın. kimse başlık açmasın yada sormasın demediğimi bu durumun sebepleriyle ilgilendiğimi de düzgün okursan anlayabilirdin. evet eğitim bilimlerinde genel olarak bu dediğin kanı vardır. lakin sonuca ulaşmada kestirme yollardan gidilmesi gerektiği ve bu yolların neler olduğu da öğretilir. Bkz: Öğrenme Psikolojisi. Forumlar zaten sadece temelde Sevabına yapılan iştir bunu çok iyi biliyorum. Son olarak 'kusur görme baktığın yere güzel bak güzel gör' sözünü yaptığın yoruma ithafen teoride bırakmayıp pratiğe dökmen dileğiyle... Duyarını Kastın Tebrikler... Kal Sağlıcakla...

****** sana hiç birşey demiyorum...

Geri