Forumda Soru İşareti Oluşturan Konu Açma Amaçları Hakkında Duyuru

Kodla Büyü

metafor

Site Admin
Yönetici
Değerli Hocalarım Merhaba;

Malumunuz forumda idari konular, meb, dyk, bty, teknik destek, genel kültür, teknoloji, eğitim, ticaret, alışveriş gibi çok fazla alanda konular paylaşılıyor.

Bu konular içerisinde iki durum var ki; üyelerimiz tarafından sıkça şikayet alıyor.

1. Foruma açılan konu başlığı altına, konuda belirtilen bilgiyi sunmak veya paylaşmak yerine, tabiri caizse üyeyi bilginin peşinde koşturup ya bir başka siteye, ya okul sitesine vb. yerlere yönlendirmek.

HEPİMİZ BİLİŞİMCİYİZ, HEPİMİZ İYİ NİYETLİYİZ AMA BUNUN NE ANLAMA GELDİĞİNİ HERHALDE BİLMEYEN YOK:)

Bu nedenle açıkça ifade edelim: Açılan konu altına bilgi veya dosya açıkça paylaşılmış ise altına
kaynak: siteadi.com şeklinde ekleyin, kısıtlama kastımız kesinlikle yok.

Ama başlığı açtım gerisi benim sitede, başlığı açtım haydi kanalıma, başlığı açtım haydi okuluma , haydi reklamlı buluta gibi durum var ise konu tamamen silinmekte...

2. Okul web siteleri: Eğer doğrudan okul web sitemizin tanıtım videosunu hazırlamışsak tabiki linkini verin, paylaşın. Ancak ösym duyuru yapmış deyip ösym nin linki yerine bu linki okul web sitenize koymuş iseniz işte bu üyeleri rahatsız ediyor. bunun gibi çok örnek var tek tek anlatmaya gerek yok:)

SİTEMİZ DE YOUTUBE LİNKLERİNİZ DOĞRUDAN EMBED ŞEKLİNDE ÇALIŞMAKTA VE SİTE İÇERİSİNDE VİDEOLAR OYNATILABİLMEKTE.

Bu nedenle örneğin @hasari gibi video çalışmalarınız var ise sitenize yönlendirme yapmadan yükleyin ki üyelerimiz rahat rahat izlesin.

Bu konuda rahatsız olunan başka durumlar var ise özelden yazabilirsiniz.

@ghost
@the_korsan
@metafor

Geri