Forumda siyasi veya dini sataşmaya giren üyeler için lütfen Şikayet Et butonu kullanalım.

Kodla Büyü

BBNET forumunda siyasi veya dini kışktırtma içerikli mesaj üretenin üyeliği sonlansın mı?

• Evet

Oy: 62 57.9%
  • Hayır

Oy: 45 42.1%

• Kullanılan toplam oy
    107
  • Anket kapatılmış .
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Yönetim olarak bizim de düşüncemiz aslında genel kanı ile aynı. İstiyoruz ki birbirinden farklı pencerelerden hayata bakan arkadaşlarımız , üretmek adına, teknik adına, bilim ve eğitim adına bir araya gelebilir, gelebilmelidir de.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Üyelikleri iptal etmek bizim de hoşumuza giden veya kamu yararı olan bir durum değil.

Madem genel kanı üyelik iptalinin doğru olmadığı yönünde, sizlerden ricamız lütfen siyasi veya dini kışkırtma içeren mesajlara cevap yazmak yerine sadece şikayet et butonunu kullanmanız.

Bizde aklımızın erdiğince adil bir şekilde şikayetleri değerlendirir, forum kurallarına aykırılık içeren mesajları veya konuları siler, ilgili üyeyi uyarırız.

Yönetim olarak bizim de düşüncemiz aslında genel kanı ile aynı. İstiyoruz ki birbirinden farklı pencerelerden hayata bakan arkadaşlarımız , üretmek adına, teknik adına, bilim ve eğitim adına bir araya gelebilir, gelebilmelidir de.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Üyelikleri iptal etmek bizim de hoşumuza giden veya kamu yararı olan bir durum değil.

Madem genel kanı üyelik iptalinin doğru olmadığı yönünde, sizlerden ricamız lütfen siyasi veya dini kışkırtma içeren mesajlara cevap yazmak yerine sadece şikayet et butonunu kullanmanız.

Bizde aklımızın erdiğince adil bir şekilde şikayetleri değerlendirir, forum kurallarına aykırılık içeren mesajları veya konuları siler, ilgili üyeyi uyarırız.
Hocam, ister üyeliğini silin ister mesajını silin sizin tasarrufunuzda tabi ki. Yalnız siz mesajınızı yazdığınızda da ben yazarken de evet oyları öndeydi. Genel kanı nasıl siyasi ve dini kışkırtma yapanların üyeliği sonlandırılmasın şeklinde oluştu merak ediyorum :) Diyelim ki kışkırtıyor, direk cesaret edemiyor ama bir şekilde yazıyor. Siz de tespit ettiniz, bir sildiniz iki sildiniz, sonra uyardınız. Peki sonra. Bu üye böyle devam edeceğini bilirse yaptığından cayar mı?

Demokrasi her zaman iyi bir yöntem değildir, kaldı ki insan manipülasyona oldukça açık bir varlıktır. Şimdiye kadar verdiğiniz kararların ne kadarını özgür iradenizle verdiğinizi düşünüyorsunuz?
Zaten kurulan sistem, manipule edilmesi artık çok basitleşmiş ama manipule edildigini zerre kadar düşünemeyecek kadar da egoistleşmiş günümüz insanları hazır hale geldiği için kurulmak isteniyor.Benim de derdim o ki; insanların bu egoistlikten ve manipuleye açık halinden kurtulmasına vesile olabilmek.

@netame hocam %51-%49 iken bu mesaj yazılmıştı. Bu kararı almak için %70 ve üzerinde bir çoğunluğu aradık. Böylesine önemli bir kararı %50 ye bağlamak haksızlık olur düşüncesi ile esnek davranıyoruz.

Sonuna kadar haklısınız, şu an için bunu yaptığını gördüğümüz üyeleri tek seferde yasaklayacaktık. bunu yapmaktan vazgeçiyoruz. Diğer üyeleri, insani değerleri forum kurallarını hiçe sayan üyeleri lütfen şikayet butonu ile bize bildirin. Şu ana kadar olduğu gibi, şimdi de tek tek değerlendirip karar vereceğiz.

Bu arada bilgi vereyim, çok uzun zaman önce otomatik üye alımını dondurduk, üyelik başvurularını tek tek değerlendiriyoruz, gözümüzden kaçan olabilir, sizlerin yardımı ile foruma yakışmayan üyeyi buradan göndermek te bizim görevimiz.

PDR derneği kendilerine sendika kurmuş ama tüm öğretmenler üye olabiliyor. Bence biz de bir sendika kurabiliriz. Devlet memuruyuz herkes yeterince hassas zaten. Hele de bilişimci ise çarpı 2-3... Çok yazmam ama bazen ben de dayanamayıp siyasete bulaşıyorum. Ama üyelik sonlandırmak MEB Internet yasağı gibi....Aaaaa yine siyaset oldu!!!

İletişimi bilmediğimiz apaçık görülebiliyor...ne üzücü ki bir öğretmen olarak iletişimi bilmediğimiz gibi demokrasi kötüdür de diyebiliyoruz...yetişkinleri düzeltmenin zor olduğuna her zaman inanmışimdir ama denemeye değer olduğunu dusunurum..bir öğretmen olarak bilirsiniz ki yasaklarla eğitim olmaz yasaklarla öğrenme gerçekleşmez ... Zaten yasakların tü kakanin acısını çok derin yaşayan bir toplum olduğumuza hep inanırım...whasapp gruplarına bile yasak koyarız kimse elini taşın altına koyup evet grupları açık bırakıyoruz siz de ne yazip ne yazmayacaginiza dikkat edeceksiniz...toplum içinde nasıl konusacaginiza dikkat edeceksiniz demeyiz...hakaret etmeyeceksiniz demeyiz o zor olandır ..
bir arkadasimiz var dikkatimi çeker siyaset yapmıyorum diye söze başlar her mesajında devamında da çılgınca savunur yandaş olduğu grubu...hatta açıkça parti adı lider adı yazar her seferinde ekler ben siyaset yapmıyorum...böyle kaçak dovusmektense 6. Sınıf çocuklarının hayallerinin bile dolar üzerine kurulu olduğu bir sistemde siyasetin hayatımızin her alanına etki ettiğini düşünen bir birey olarak saygı çerçevesinde isteyenin istediğini söylemesi taraftarıyım...ama teknoloji konuları ile karışmasından ben de rahatsızım ayrı bir bölüm açarak anasayfada isteyenin alt tarafa inerek görebileceği bir düzen getirilmesi taraftarıyım...
Öğretmenler olarak daha geniş görüşlü daha empati gücü yüksek daha saygılı olduğumuz günleri de görürüz umarım ki...

Hocalarım forum sitemizde teknik bölüm ile ekonomi finans bölümü tam da bahsettiğiniz şekilde ayrılmış durumda. Ancak üyemiz konu yukarıda görünsün diye konuyu daha başka bir bölümden açında ve bizim de dikkamizden kaçınca, konu yukarıda görünüyor. Biz daha dikkatli olalım, sizlerde lütfen şikayet et butonu ile bu durumu bildirin.

Metafor hocam sabah mesajlarımı sildin. Sana eleştiri yaptım onlarıda sildin. Açtığım başlığı da sildin. Sonra bu garip amacı ne olduğu bilinmeyen anketi açtın. Belki bu mesajı silip yine banlayacaksın beni nasıl olsa burası senin mülkün. %70 filan bekleyerek vicdan yapma.
Beni banlasanda dine, diyanete, insanların inançlarına açık açık hakaret edenlere elbet ağzının payını verecek biri çıkar o yüzden ben rahatım uslubumun kışkırtma filan olmadı hiçbir zaman. sen bence kendi demokratik tutumlarınla ! İlgili bir anket yap belki böylece yargısız infaz dan kurtulursun.

Son düzenleme:
Metafor hocam sabah mesajlarımı sildin. Sana eleştiri yaptım onlarıda sildin. Açtığım başlığı da sildin. Sonra bu garip amacı ne olduğu bilinmeyen anketi açtın. Belki bu mesajı silip yine banlayacaksın beni nasıl olsa burası senin mülkün. %70 filan bekleyerek vicdan yapma.
Beni banlasanda dine, diyanete, insanların inançlarına açık açık hakaret edenlere elbet ağzının payını verecek biri çıkar o yüzden ben rahatım uslubumun kışkırtma filan olmadı hiçbir zaman. sen bence kendi demokratik tutumlarınla ! İlgili bir anket yap belki böylece yargısız infaz dan kurtulursun.

Hocam dilediğin gibi düşünebilirsin, biz de forum kurallarına uygun şekilde devam edelim. Hala iftira etmeye, kışkırtmaya devam edecek isen yine forum kuralları gereği ya kısa süreli ya uzun süreli banlanırsın. Allah'ını Kitabını Peygamberini bir tek sen bilmiyorsun. Şükürler olsun hepimiz Müslümanız!

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri