Formattan sonra windows açılmıyor

Kodla Büyü

SİRE

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Okulda cd-romu bozuk olan bilgisayara format atmak için, harddiskini sağlam olan bilgisayara bağlayıp gayet güzel bir şekilde win7' yi yükledim. Wireless adaptörü ve yazıcı sürücülerini sorunsuz yükledim.
İşim bittikten sonra win7 yüklediğim bilgisayarın kendi kablosunu kendi harddiskine takınca işler değişti. Windows başlatılamadı uyarısı alıyorum. Tekrar formatladım sonuç yine aynı.
Çok ilginç, formatladığım bilgisayarın harddiskini başka bilgisayara taktığımda windows açılıyor, öteki türlü açılmıyor.
Gün boyu deli olacaktım. Sorun ne olabilir sayın hocalarım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. :?

Hocam formatlarken sonradan taktığınız HDD'yi formatladığınıza eminsiniz değil mi?

Ayrıca CD-ROM'u bozuk olan bilgisayara neden elinizdeki fazladan çalışan bir CD-ROM takmayı denemiyorsunuz?

Mesela bende canavar gibi çalışan bir DVD-RW var, CD sürücüsü sıkıntılı olan PC'ye onu takıp öyle format atıyorum.

Evet hocam HDD' yi formatladığıma eminim. Formatlamasam bile önceden açılıyordu.
Öncesinde zaten cd-rom.u değiştirecektim de garip, eski bir kasa. Cd-rom.a ulaşıp da çıkaramadım.

Hocam farmatladığınız ve sonradan taktığınızın bilgisayarların anakart modelleri farklıdır bu sebeple açmaz isterseniz güvenli modda açmayı deneyebilirsiniz bu şekilde açılacaktır.
Birde eğer bu harddisk başka kasada çalışıyorsa bırakın o kasada kalsın diğer hardisdiskide çalışmayan bilgisayara takın.

İlk kapanıştan sonra bilgisayarı açmadan hddyi söküp cd sürücüsü çalışmayan bilgisayara takarsan kaldığı yerden devam eder hocam.Eğer problemini doğru anladıysam bu şekilde çözülecektir.

hasari' Alıntı:
Hocam farmatladığınız ve sonradan taktığınızın bilgisayarların anakart modelleri farklıdır bu sebeple açmaz isterseniz güvenli modda açmayı deneyebilirsiniz bu şekilde açılacaktır.
Birde eğer bu harddisk başka kasada çalışıyorsa bırakın o kasada kalsın diğer hardisdiskide çalışmayan bilgisayara takın.
Bilgilendirme için sağolun Hasari Hocam. Harddiski sökmeden kabloları uzatmıştım. İkisi de kendi yerlerinde çalışıyordu da:)
En iyisi cd-rom bulup halletmeye çalışmak galiba.

Kilit' Alıntı:
İlk kapanıştan sonra bilgisayarı açmadan hddyi söküp cd sürücüsü çalışmayan bilgisayara takarsan kaldığı yerden devam eder hocam.Eğer problemini doğru anladıysam bu şekilde çözülecektir.
Aynen öyle yapmıştım hocam, olmadı :(

SİRE' Alıntı:
Kilit' Alıntı:
Aynen öyle yapmıştım hocam, olmadı :(

Allah kolaylık versin o zaman hocam. :)

Geri