Formattan sonra utax yazıcı sorunu

Kodla Büyü

Öğretmen27

Aktif Üye
Hocalarım utax p 4035 mfp yazıcı bağlı pc ye format attım. Sürücüsünü kurdum. Yazdırırken utax yazıcı ekranında yanlış hesap ıd diye bir yazı çıkıyor. Ayrıca her öğretmenin şifresi var bu yazıcıda. Pc ile ile ilgili bir ayar mı yapmam lazım? Bundan önce her öğretmen arkadaş pc den çıktı alırken yazdır dedikten sonra parola istiyordu şimdi ise yazdır dedikten sonra utax yazıcının ekranın da yanlış hesap ıd yazısı çıkıyor. Bir de yazıcılarda utax yazıcı üzerinde ünlem işareti var. Sitesinde sürücüsünü indirdim kurdum. Değişik sürücüler de denedim. Aygıt yöneticisinde 2 adet kurulmamış sürücü gözüküyor. Sürücüyü kurduktan sonra birisindeki ünlem kalkıyor diğeri kalıyor. Önceden de böyleydi yanlış hatırlamıyorsam.

Varolan yaziciya sag tik yazici ozellikleri, aygit ayarlari, yonetici is hesaplama _hesap numarasi ekle aktif olacak
Sorun bu sekilde cozuldu.

Arkadaşlar utax pf 4035 ile ilgili bir sorum var başka konu açmak istemedim. Bir öğretmen arkadaşımızın şifresi değişecek. Nasıl yapabiliriz? Utax yetkili eleman daha gelmedi. Bir yönetici hesabı mı var acaba oradan mı değeşiyor yoksa kendi şifremizi girip mi değiştiriyoruz?

Yazıcı üzerinden veya bilgisayar üzerinden yönetici girişi yapmanız gerekiyor.

Hocalarım utax p 4035 mfp yazıcı bağlı pc ye format attım. Sürücüsünü kurdum. Yazdırırken utax yazıcı ekranında yanlış hesap ıd diye bir yazı çıkıyor. Ayrıca her öğretmenin şifresi var bu yazıcıda. Pc ile ile ilgili bir ayar mı yapmam lazım? Bundan önce her öğretmen arkadaş pc den çıktı alırken yazdır dedikten sonra parola istiyordu şimdi ise yazdır dedikten sonra utax yazıcının ekranın da yanlış hesap ıd yazısı çıkıyor. Bir de yazıcılarda utax yazıcı üzerinde ünlem işareti var. Sitesinde sürücüsünü indirdim kurdum. Değişik sürücüler de denedim. Aygıt yöneticisinde 2 adet kurulmamış sürücü gözüküyor. Sürücüyü kurduktan sonra birisindeki ünlem kalkıyor diğeri kalıyor. Önceden de böyleydi yanlış hatırlamıyorsam.
Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum, aksine yaziciya sag tik yazici ozellikleri, aygit ayarlari, yonetici is hesaplama _hesap numarasi ekle diye bir seçenekte mevcut değil, ne yapabilirim

Geri