Formattan sonra her defasında başlangıcı seçmem gerekiyor

Kodla Büyü

SİRE

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Hocalarım formattan sonra her defasında bilgisayarı harddsikten başlatsın diyorum. Bios pilini değiştirdim yine aynı. Ne ya yapmalıyım, bıktım memurun bilgisayarından.

Re: Formattan sonra her dafasında başlangıcı seçmem gerekiyor

Biraz ayrıntı alsak. Hangi işletim sistemi? Hangi seçenekler geliyor falan mesela

XP SP3 kuruyorum hocam. Açılışta siyah ekranda bir kısım yazıdan sonra for set up press f1 diyor. Ordan her defasında harddiski seçmem gerekiyor.

Hocam biosta boot bölümünden floppyi alta bi yere indirin...
Hata bildirimlerini kapatın... Bu şekilde çözmüştüm

Hocam floppy en alta da indirmiştim, yine açılışta aynı şey. Sorunu çözemedim gitti. Memurun, bilgisayar yine açılmadı deyişinden bıktıııım ya. :x

Hocam ekranda ne yazıyor tam olarak?

press f1 vs?

Bios ayarlarını varsayılan yapıp boot ayarlarından first kısmını HDD yapın daha sonra F10 tıklayıp "Y" tuşuna basıp kaydedin. Eğer sorun devam ederse PS2 klavye ve Mouse kullandığına emin olun USB den kaynaklanıyor olabilir.

hasari' Alıntı:
Bios ayarlarını varsayılan yapıp boot ayarlarından first kısmını HDD yapın daha sonra F10 tıklayıp "Y" tuşuna basıp kaydedin. Eğer sorun devam ederse PS2 klavye ve Mouse kullandığına emin olun USB den kaynaklanıyor olabilir.
PS2 klavye ve mouse kullanıyor zaten. USB den kaynaklanıyor olabilir derken? Tam anlamadım Hasari Hocam.

SİRE' Alıntı:
hasari' Alıntı:
PS2 klavye ve mouse kullanıyor zaten. USB den kaynaklanıyor olabilir derken? Tam anlamadım Hasari Hocam.
USB klavye ve mouseden kaynaklanabilir demiştim ama sorun bu değilmiş.

Hocam birde HDD sata ise Biostan sata özelliğini kapat dene.

sürekli F1 verdiğine göre bir sorununuz var demektir aslında.Bios pilinizin sağlam olduğundan emin olun

1-Biosun 1. sayfasındaki flopy drveri disable yapın
2-Boot ekranında 1. boot aygıtını HDD yapın.
3-en önemlisi aşağıdaki ekranda belirtilen kısmı veya farklı bir bios ise benzer ifadeyi içeren kısmı Disable yapın

F10 ile kaydedin ve çıkın.Düzelecektir

Ekli dosyalar

• 203520.jpg
    203520.jpg
    97.8 KB · Görüntüleme: 608

sinaaat' Alıntı:
sürekli F1 verdiğine göre bir sorununuz var demektir aslında.Bios pilinizin sağlam olduğundan emin olun

2-Boot ekranında 1. boot aygıtını HDD yapın.
3-en önemlisi aşağıdaki ekranda belirtilen kısmı veya farklı bir bios ise benzer ifadeyi içeren kısmı Disable yapın

F10 ile kaydedin ve çıkın.Düzelecektir
3. maddedekine benzer bir şeyler gözüme takılmadı hiç. Yarın onu da yapayım Allah'ın izniyle. Sonucu yazarım.

Güvenlik kartı yok hocam. Sürekli press f1 diye çıldırtan bir uyarı var. :oops:

sinaaat' Alıntı:

:+1:

Hocam öncelikle F1 in yanında tam olarak ne yazıyor ? onu incelemek lazım

s_kajmeran' Alıntı:
Hocam biosta boot bölümünden floppyi alta bi yere indirin...
Hata bildirimlerini kapatın... Bu şekilde çözmüştüm
+
Hocamızın dediği işlemleri bir deneyin;
Floppy ile ilgili seçenekleri Disable yapın. Kasada disket sürücü varsa %99,999 hiç kullanılmıyordur, veri ve güç kablolarını çıkartın.

Errors kısmını da No Error olarak değiştirin. Bıosu fabrika ayarlarına çevirdiğinizde bu kısım her hata uyarı verecek şekilde çalışıyor.

benim başıma gelmişti bilgisayar masaüstü ede remlerin yerini değiştirmiştim düzelmişti

Geri