formattan sonra güvenlik kartıı..

Kodla Büyü

kendir_li

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşalar format attım makinanın birine şimdi açılışta güvenllik kartı gelmiyor.nasıl edecegiz bu işi...haliyle makinada koruma dışında kaldııı..halini bir görseniz.. :roll:

hcm aynısı bendede oldu bende doğrusu bilmiyorum ama ben hemen imajını aldım yedekledim sonra deep freez kurdum tüm bilglara. şimdilik bi sorun çıkmadı. deepin süresi bitince aldığım imajla tekrar format atcam bakalım bisorunla karşılaşırmıyım. istersen bu şekilde dene

Sayın hocam formattan önce güvenlik kartını çıkarın imajı kurun işiniz bitince tekrar takın,güvenlik kartını çıkarmassanız imajda da sorun yaşarsınız.Ayrıca biostan da ayar yapmanız gerekir bazıları otomatik algılamıyor.

deep freezein tamsürümüü kullanın süre bittikçe imaj yükleme zahmetindne kurtulun

arkadaşlarsagolun önerileriniz için...artık diger sefere daha tedbirli format atarı..z

benim lab bilgisayarları vestel promega ve superpower diye bir seri.

Ben şöyle yapıyorum. Güvenlik kartlarım ws lite kart.

Bios açılışında boot olarak etherneti en başa aldın mı sorar. ancak sürücüsünü kurman gerek xp'ye. bunun için. lab ile gelen cdlerde veya bilgisayrların D sürücülerinde dosyaları var. bazı PC'lerde ws kart , bazılarında güvenlik kartı diye koymuşlar. yapacağın. bu klasör içindeki kurulum yönergelerini takip etmek.

Benim bilgisayrlarda türkçe anlatım var. o yüzden fazlaca zorlanmadım. Sürücü yüklemesi için sadece bir dosyaya çift tıklıyorum. kısa süre sonra yüklendi mesajı geliyor. sonra pcyi yeniden açıp açılışta şifre veriyorum. korunacak sürücüleri seçiyorum olay bitti.

inşallah yardımcı olmuşumdur. iyi çalışmalar.

Bazen güvenlik kartını kursanızda olmaz kendimden biliyorum.Bazıları bozuk oluyo,bazıları çatlak oluyo vs..Kurduktan sonra sürekli reset atıyo pc.Olmadığında servis çağırdım önce bilmişlik yapıolar sonra açıp aa bu çatlamış deyip yapıştırıyolar düzeliyor.Güvenlik kartından bıktım artık uğraşmıyorum..

Arkadaşlar bilgisayarların bazılarına tekrar imajlarını yükledim. Güvenlik kartlarını da kurdum. Ayrıca imaj cdsindeki setupu da kurmaya gerek var mı?

ACRONİS İLE NASIL İMAJ ALINACAK...FORUMDA VAR AMA ...RESİMDEİ YÖNERGELERİ İŞLESEK YETİYORMU İMAJ İÇİN

Geri