formattan sonra ekrana görüntü gelmiyor vestel bilgisayar

Kodla Büyü

hayat86

Seçkin Üye
Seçkin Üye
vestel bilgisayarlar var sınıfımda format attım driverlerı yukladim ve bilgisayarı kapattım ertesi gün geldiğimde bilgisayar açılıyor sonra tam açılmadan ekran gidiyor hiçbirsey görünmüyor ama bilgisayar çalışıyor ekran kartı onboard. monitör de sıkıntı yok format atmayı denedim cd den önyukleme bslıyor kur dosyları inceleniyor dedikten sonra yine ekran gidiyor ne yapabilirim? güvenli mod falan çalışmıyor

Bilgisayarın içerisinde güç kaynağında ve anakartın üzerinde toz birikmiş olabilir temizlemeni öneririm. Eğer temizlikten sonra düzelmezse ram çıkarıp faklı bir porta tak dene gene olmaz ise güç kaynağını değiştir eğer gene olmaz ise. Eğer anakartın aynı ise şurada paylaştığım image kullan.
bts-destek-f52/vestel-promega-mavi-ekran-hatasi-cozumu-t122623.html

Güvenlik kartın takılı ise sök formatı öyle dene. Vestel monitörler 17" dir bunun yerine farklı bir monitör ve daha düşük ekran genişliğine sahipsen yüksek çözünürlükten kaynaklanıyor olabilir en az 17" olan bir monitör ile dene.

Bunlarıda denedikten sonra gene olmazsa denediklerinle birlikte yaz bakalım sorun ne imiş anlamaya çalışalım. İnşallah anakartında ve işlemcinde sorun yoktur. Bunlarda da sıkıntı olma ihtimali var. :)

çözüldü

[*]hasari hocam çok tesekkür ederim ben sizin mesajınızı görmemiştim win 7 yuklemeyi denedim bir sorun çıkmadı daha sonra bir ay kadar o bilgisayarda win7 kurdum bu hafta bir hata mesajı almaya başladım ve tekrar xp ye dönmeyi denedim hata aldım bir kaç cd ile olmadı daha sonra başka bir winxp cd si bularak kurdum bu defa sorunsuz kurulum yaptım şu an kullanıyorum. Ama driverları yükledikten sonra ses driverında hata veriyor driver yüklemesini yapmadan geçerek bilgisayar kapanırsa bu sorun oluşuyor onu tespit edebildim.çünkü baska bir bilgisayarda da aynı problem çıktı ses kartı hata verdi zil çaldı bilgisayarı kapatıp çıktım sabah aynı sorun oluşmuştu.

güvenli modda vs hiçbir şekilde açılmıyordu siyah ekran görünüyordu görüntü var ama sadece bir siyah ekran şeklindeydi sorun ne bilmiyorum ama su an en son denediğim daha güncel bir xp cd si ile kurulum sorunsuz yapıldı.

Başka başlık açmak istemedim benim de benzer bir sorunum var.Labdaki iki bilgisayarda ekrana görüntü gelmiyor.Ekranlar başka kasada çalışıyor.Ram ı söküp taktım, elektrik kablolarını söküp power düğmesine bastım statik elektrik mi diye çözüm olmadı.Ekranın ışığı yanıp sönüyor.Güç kaynağı fanı çalışıyor.Kasa açılırken biip sesi gelmiyor.Ekranda hiç bir görüntü yok.Problem ne olabilir?Nasıl çözerim yardımcı olur musunuz?

fikriye' Alıntı:
Başka başlık açmak istemedim benim de benzer bir sorunum var.Labdaki iki bilgisayarda ekrana görüntü gelmiyor.Ekranlar başka kasada çalışıyor.Ram ı söküp taktım, elektrik kablolarını söküp power düğmesine bastım statik elektrik mi diye çözüm olmadı.Ekranın ışığı yanıp sönüyor.Güç kaynağı fanı çalışıyor.Kasa açılırken biip sesi gelmiyor.Ekranda hiç bir görüntü yok.Problem ne olabilir?Nasıl çözerim yardımcı olur musunuz?
Hocam sizdeki sorun anakart sorunu genelde chipsetten kaynaklanıyor. Garantisi varsa garantiye yoksa yenisini almanız gerekecek.

Geri