fORMATTA PROBLEM

Kodla Büyü

beyzadem

Aktif Üye
Arkadaşlar BT sınıfında bulunan celeron işlemcili faz 2 bilgisayarın birinde format atarken şu ilginç problem ile karşılaştım. Xp cd sinden boot ediyor.sonra kur dosyaları yükleneiyor diyor daha sonra format atacağım bölümü seçiyorum ntfs şeklinde biçimlendiriyorum. buraya kadar herşey normal. biçimlendirme bitince bilgisayar yeniden başlıyor ve aynı şeyleri geri yapıyor. yani 39 dakikalık ekran hiç gelmiyor. Var mı problemin sebebini bilen.

first boot olarak cd rom
second boot olarak hdd-0 seçili
benim biosta boot device diye bir seçenek yok hocam.
yalnız altta HDD S.M.A.R.T capability disable iken sen onu enable yaptım
ama hala çözemedim

format attığım bilgisayarlar eskiydi reset attı ben hiç dokunmadım cd yi çıkarmadım kaldığıe yerden devam etti bide ntfs falan seçerken hızlı yı seçin hocam

denemediğim kalmadı ama yok hep aynı kafayı sıyırttıracak bana. harddiski başka bilgisayara takıp biçimlendirsem diyorum sonra ne değişecek ki diyorum. tırlatmaya az kaldı....

çabuk biçimlendiri seçin hocam bide cd yi içinden hiç çıkarmayın benimki öyle olmuştu yani sizinkide olur umarımbide cd niz bozulmuş olabilri

Hocam cd yi daha yeni çektim iso halinden bozulmuş olamaz bence harddiskte bir problem var

hocam ilk nfst ile biçimlendirme yaptıktan sonra kur dosyalarını yükledikten sonra bekelyin acılırken bios ayarlarına girip bu sefer birinci device olarak hdd secin bir de öle deneyin

harddiskiniz ne kadar bilmiyorum. Ama ben bir kere şöyle bir yol denemiştim. Harddiskin ilk 2 gblık bölümünü kullanamıyordum. Bende ilk 5'i bir bölüm, ikinci bölümü 20 gb, üçüncü bölümü 15 gb yaptım. Formatı ikinci bölüme attım ve bu şekilde harddiskin bozuk olan kısmnı kullanmadım.

beyzadem' Alıntı:
Hocam cd yi daha yeni çektim iso halinden bozulmuş olamaz bence harddiskte bir problem var
hocam bir de harddisk'i bölerken "Yerel Disk (C:)" için ayırdığınız bölüm 20 GB ise bunu 15 GB'ye düşürüp deneyin ben bu şekilde çözmüştüm aynı sorunu. kolay gelsin...

Geri