formatta harddisk yok diyor????

Kodla Büyü

dondut

Site Gezgini
arkadaşlar okuldaki bir bilgisayara format atmam gerekiyor. XP cd sini taktım. fakat harddisk yok diye hata veriyor dolayısıyla da format atamıyorum. ne yapabilirim

Hocam harddiskinizin SATA olmasından kaynaklanabilir.
Bilgisayarlarınızın imaj DVD si yok mu? Oradan kurabilirsiniz.
İllaki kendim kuracam diyorsanız anakart CD si içinde SATA/RAID Driver klasöründen sata diski oluşturmanız lazım ve windows kurmaya başlar başlamaz F6 tuşuna basmalısınız. Sonra sizden disket isteyecek, oluşturduğunuz disketi takıp kuruluma devam edebilirsiniz.

öğretmenler odamızdaki bilgisayara format attığımda hdd yok yazıyodu.anakart cd si olmadığı için internetten sata driverını indirdim ve diskete kaydettim.açılışta f6 tuşuna basarak kuruyosunuz.kolaygelsin....

arkadaşlar yaaa sata driver bulamıyorum. lütfen yardıııııııııııım. anakart Gigabyte GA-8S661FXM-775

arkadaşlar aynı sorunla bugünlerde bende karşılaştım. yukarıda yazıklarınızı deneedim zor bela bir disket buldum ama bilgisayarda disket sürücü yok. cd ye kaydettim aynı şekilde fakat olmuyor. alternatif bir y öntem var mı? bilgisayara nasıl format atabilirim??

arkadaşlar nlite adında bir program ile istediğiniz driverlerı ekleyebiliyorsunuz. internette çok sayıda sata driver ekli xp var indirip kurabilirsiniz.

geçen yıl benim labdaki hemen hemen tüm pc lerde aynı problem vardı BIOS ayarlarından HDD için sata only işaretlediğimde problem hep çözüldü sonra formatladım kolay gelsin

Arkadaşlar, full sata driver paketli xp cdleri var.
Valla ben onlardan indirdim. Hatta sadece sata driver değil diğer birçok driverın olduğu paketlerden indirdim. Rahatıma bakıyorum. Driver arama derdi yok.

kübra mavili' Alıntı:
geçen yıl benim labdaki hemen hemen tüm pc lerde aynı problem vardı BIOS ayarlarından HDD için sata only işaretlediğimde problem hep çözüldü sonra formatladım kolay gelsin

aynı sorun bendede oldu ve hocamın dediği yöntemle çözüldü ancak. pc'ler keysmart 2005'te gelmişler, asıl sorun BIOS pillerinin bitmesinden kaynaklanıyor, her şalteri indirip kaldırdığınızda ya da pc'nin elektrik bağlantısını kesip tekrar taktığınızda pil bittiği için SATA hdd'leri tanımıyor, BIOS'tan elle ayarlamanız lazım "integrated pehiprals" başlığının altındaydı yanlış hatırlamıyorsam SATA HDD'yi auto yapmadan görmüyor.

hergün pc'lerin ilk açılışında aynı uyarıyı alıp ayarlamaktan bıkınca da benim gibi yeni BIOS pilleri alıp rahata kavuşabilirsiniz :++:

format atarken Harddisk yok diyorsa
1- Bios pili bittiğinden sata hdd yi biosa her açılışta tanıtmak gerekir. bunu bir deneyin
2- Modifiye yani özellikler eklenmiş-çıkarılmış, görsellik eklenmiş-çıkarılmış en önemliside Sata driverları ICH denetçi sürücüleri eklenmiş Xp cdlerinden kullanabilirsiniz. Benim Favorim Perfect XP V2 256 ramli makine dahi çok hoş çalışıyor. NOD32 Office ve bir çok programı da kendisi kuruyor. Google'dan aratırsanız ulaşabilirsiniz.

Geri