formatörüm 6 saat derse girsem norm fazlası olurmuyum

Kodla Büyü
idare norm fazlası olmamdan çekinip 12 saat ders verelim diyor. ama 2 senedir 6 saat ders alıyorum problem olmuyordu. bu yıl değişen bi durum mu var. ben zaten 6 saat de girsem 12 saat de girsem full ekders alacağım. 6 saat gireyim bari başkasının ek dersine engel olmayalım.

Başkasının ek dersine engel olmayayım derken devleti zarara uğratmak suçundan soruşturma geçirmeyesin. :cry:

hocam görevlendirme yazısında kaç saat derse girin diyorsa ona girin bence.zira ileride şikayet vs. olursa faiziyle geri ödersiniz.zaten başkasından önce kendinizi düşünmeniz lazım...

Hocam okulunuzda 15 saate kadar dersiniz seçildiyse girmek zorundasınız. Ki bu ara görevlendirmeler sıkıntılı malumunuz üzere. Bakanlık görevlendirme yapılırken ders saatlerinin boş geçmesini istemiyor. Zaten siz varken de başkası neden girsin dersinize ! Kendi dersinizin dışında derse giremezsiniz. Ama okulunuzda 15 saat ve altı kaç saat ders seçildiyse girmek zorundasınız.

formatörüm 6 saat derse giriyorum norm fazlasıyım. norm durumu sadece sizin okula göre olmuyor. okulun etrafındaki diğer okulları ve o okuldaki derslerle de alakalı bir durum. bölge normu önemli. kontenjan.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz. (okulun mebbis kullanıcı kodu ve şifresi ile giriş yapılmalı)

Hocam benim bildiğim 15 saatte 1 norm alıyorsunuz .çünkü geçen sene 9 saat giren arkadaş notm fazlası olmuştu .15 altında ilçe normuna bakılır en az derse girenler norm fazlası kalır.örneğin bir öğretmen 10 saat diğeri 12 saat derse giriyor 10 saat derse girenin norm fazlası olmalı ihtimali daha yüksek

turkishromeo' Alıntı:
Hocam benim bildiğim 15 saatte 1 norm alıyorsunuz .çünkü geçen sene 9 saat giren arkadaş notm fazlası olmuştu .15 altında ilçe normuna bakılır en az derse girenler norm fazlası kalır.örneğin bir öğretmen 10 saat diğeri 12 saat derse giriyor 10 saat derse girenin norm fazlası olmalı ihtimali daha yüksek

Herhangi bir bölgeye dahil olmayan okullarda 6 saat ders olması norm açılması için yeterli. Ama okulunuz bir bölgeye ait ise 12 saat dersiniz de olsa norm fazlası olabilirsiniz.

yıl olmuş 2012 hala yanı yerdeyiz
formatörlük bir görevlendirmedir sayın hocam norma etki etmez
normu ders saati, okulun bulunduğu bölge yada bağımsız olma durumuna göre belirlenir!

yavuzayut21' Alıntı:
ben zaten 6 saat de girsem 12 saat de girsem full ekders alacağım. 6 saat gireyim bari başkasının ek dersine engel olmayalım.
yav kardeşim dersine neden sahip çıkmıyorsun. 6 değilde 12 saat gir yada daha fazlasına... Ne kaybedersin, daha da kazanırsın hatta branş olarak kazanırız.
Bu başımıza gelenler olayları hep sığ düşündüğümüzden olmadı mı biraz geniş düşün be hocam.

Geri