Formatörlükler iptal olabilir!!!

Kodla Büyü

fırtına086

Aktif Üye
balıkesirdeki Eğitim bir-sen yetkilileri dün balıkesir il milli eğitime "diğer illerin yapmasına rağmen,neden balıkesirin formatörlük görevlendirmesini yapmadığını" sorduklarında balıkesir il milli eğitim müdürlüğünden "diğer illerin mevzuata aykırı davranarak yanlış yaptığını, balıkesirin bu yanlışı yapamayacağını,bakanlıktan yazı gelmeden asla yapmayacağını, diğer illerin de bu yanlışı farkedip tekrar iptal edebileceğini(bursa gibi)" cevabını almışlar.

Nasıl bu kadar belirsizlik olabiliyor anlamıyorum. meb in bu konuda bir görüş bildirmesi bu kadar zor mu? Görevlendirme müdür yardımcıları şube müdürleri neden görevlerine devam ediyor.Bizimle ilgili alternatif bir çözüm ortaya koymadan formatörlükleri iptal etmek çok saçma.İnşallah bu yanlıştan biran önce dönülür bir çözüm bulunur.

Ankara mem nasıl olurda yanlış yapıyo acaba.Ankara mem bunu bilmiyor mu :?: Meb in yanında olan mem yapıyor yanlışsa ilk önce onların düzelmesi gerekmez mi acaba :?:

valilikler şakır şakır görevlendirme yapıyo şu anda.. her şeyi geçtim boş kalan derse doğum asker iznine ders tamamlamaya bakanlık mı görevlendirme yapacak

formatörlük mercii olmadan nasıl fatih projesi yürücek merak ediyorum. sakın beyler derse girip çıkmaktan başka ekstra bi iş yapmayın. web sayfası güncelleme, okuldaki bilgisayarların onarımı, sorun çözme de dahil hiçbi işi yapmıyorum ben. ya bu formatörlük olur ya da böle... diğer türlü türkçe öğretmeninden müzik öğretmeninden din öğretmeninden ne farkımız var. derse girer çıkarım gerisini sallamam işim olmaz şahsen

Bu Balıkesir Milli Eğitimdeki Salaklardan bizim Aksaray Milli Eğitim'de de var... Benim göreve başlama yazısını kavga dövüş zor yaptırmıştık. 5 sene önce... :p

Formatör olunca 3-4 farklı okuldaki dersler için de görevlendirme yaparlar mı? Yoksa 0 saat ile sadece kendi okulumuzda formatörülük mü yaparız ?

Klasik cevap vermişler oyalamak için. Okulumuzun Sosyal Bilgiler öğretmeni görevlendirme ile bir liseye geçti daha Cuma günü.Bakan kendi çalıp kendi oynuyor.

kendileri yapmayacaklar baskalarına bari bahane bulmasınlar. hiçbi milli eğitim de kafa yok mu bunu düşünecek...

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
Formatör olunca 3-4 farklı okuldaki dersler için de görevlendirme yaparlar mı? Yoksa 0 saat ile sadece kendi okulumuzda formatörülük mü yaparız ?
hocam formatör olunca sadece kendi okulunuzda kalıosunuz. istersiniz hiç dersinizolmasın bu prblem diil... sectilerse dersinizi en fazla 15 saate kadar girersiniz yok secmedilerse bu onların problemi...

glimmer' Alıntı:
bilgisayarbilisim33' Alıntı:
hocam formatör olunca sadece kendi okulunuzda kalıosunuz. istersiniz hiç dersinizolmasın bu prblem diil... sectilerse dersinizi en fazla 15 saate kadar girersiniz yok secmedilerse bu onların problemi...

hah bunu merak ediyordum ben de değişiklik falan yok, iyi yoksa tam ayvayı yerdik zaten.

görevlendirme yazınızda birden fazla okul ve günleri belirtilirse yapılabiliyor. önceden çok yaşandı bu durum ama her bölgede değişiyor.

benim duyduğuma göre bakanlık sadece akıllı tahta olan okullarda görevlendirme yapabilirmiş...

Geri