Formatörlük istifa Hk.

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaslar mutlu değilim ve ciddi ciddi istifayı düşünüyorum. Artık bilgisayar adına birsey duymak istemiyorum, dersimi istiyorum... Elinde dilekçe olan var mı?

Hocam elimde dilekçe yok ama bu sene maddi olarak sıkışsamda inanılmaz mutluyum, eski günlere dönmüş gibiyim, kimsenin şu işi acil diye koşmuyorum, 2-3 günde dersim yok, o günlerde dışarıdayım yada evde bilgisayar ile uğraşıyorum, kendime bakit ayııyorum, birilerinin işini yapıcam diye kendimi yıpratmıyorum, okul sitesini canım ne zaman isterse yapıyorum, elinde belge ile getirdilermi 3-5 gün sonra atıyorum falan... gerçekten çok stresli bir iş yada ben stres yapmışım insanlarla bilgisayar dışında sohbet etmeyi özlemişim, bir zorunluluğunız yoksa çok mutlu olacaksınız emin olun.. bu arada kocaelinde merkezdemisiniz...

ediyorum hocamlarım, kararım kesin. 15 saati dolduracam bi sekilde vbe edecem. akıl sağlığım iyi değil baslarım onun prasına da... öğretmenim ben teknik değil. Eşimin yüzüne gülemez oldum yeter arttık, ya dersimi verdin yada idareye atın beni...

Aynen hocam katılıyorum çocuğumla daha az ilgileniyorum ama nasıl olacak nasıl istfa edilecek bende bilmiyorum

ilçe ile görüseceğim, isteğe bağlı olduğu için edebiliyorum diye biliyorum. okulda ders var müzik filan olmasada umurumda değil ek dersi, kafam rahat olsun yeter...

hocam hayırlı olsun inşallah, hayalimi gerçekleştiriyosun. bu sene ev borcundan dolayı mecbur yapıyorum , ama inşallah seneye borç kalmıycak ben de kurtulcam... hele bi bayan için zulüm bu ya... eşim saolsun bırak diyo bu seneden ama en azından şu borç bitene kadar dayanmak istiyorum... mutsuz, karamsar,agresif bi insan oldum ya bu meslek yüzünden. hatta tekn. tasarıma geçseydim keşke bile diyorum,bt rehberlik gelecek de ,dertler bitecek sandım, herşey daha kötü oldu, üzerime iki okulun yükü bindi.ezildimm iyce...neyse hocam...hayırlı olsun tekrar...

iyi böyle iyi. kafam rahatladı. internet yok diyorlar. canım istediği zaman kabloyu çıkarıp takıyorum o kadar. oldu oldu, olmadı baksınlar çaresine.
formatörken; hocam internet ... , hocam yazıcı ... , hocam benim projeksiyon ... , evraksisten bi yazı geldi ..., bi tablo istiyolar, ben anlamadım şuna bi bakıver..., vs. vs.
formatörlük yok, sorun da yok,

eski adı formatörlük yeni adı rehberlik olan saçmalık bir bela arkadaşlar. Evim kira tek maaşım ve ne formatörlük istedim ne rehberlik alın dedim hepsi sizin olsun.Geçen zap yaparken bir mankeni gördüm magazin programında gece kulübünden çıkarken bir gaf yaptı para var ama huzur yok .............. diye bir söz sarfedip arkasından kahkaha attı. Evet ful ekders ama huzur yok. ayrıca size bir bomba haber daha söyleyeyim fısıltı gazetesinden.Bilgisayar öğretmenlerini uzmanlık adı altında okulların teknisyen yapmak için kanun hazırlanıyormuş.. Anlayacağınız okulun tüm akıllı tahtaları bilmem neleri tamamen üstümüze kalacak ve maaşımız 100-150 lira artacak ama ekders olmayacakmış

Ben de başvurmadım. Lanet olsun vercekleri ek derse . Yaptıklarını değil yapmadıklarını görüyorlar . Kimseye yaranamıyorsun. Herkes üstü başı temiz okulda , ben kasa taşımaktan ; masa altına girmekten pislik içinde. Bir de alışmışlar kişisel bilgisayarlanı getiriyorlar. YETER köleliğe son.

ismailt' Alıntı:
eski adı formatörlük yeni adı rehberlik olan saçmalık bir bela arkadaşlar. Evim kira tek maaşım ve ne formatörlük istedim ne rehberlik alın dedim hepsi sizin olsun.Geçen zap yaparken bir mankeni gördüm magazin programında gece kulübünden çıkarken bir gaf yaptı para var ama huzur yok .............. diye bir söz sarfedip arkasından kahkaha attı. Evet ful ekders ama huzur yok. ayrıca size bir bomba haber daha söyleyeyim fısıltı gazetesinden.Bilgisayar öğretmenlerini uzmanlık adı altında okulların teknisyen yapmak için kanun hazırlanıyormuş.. Anlayacağınız okulun tüm akıllı tahtaları bilmem neleri tamamen üstümüze kalacak ve maaşımız 100-150 lira artacak ama ekders olmayacakmış
sanmam öyle birşey olsun. biz öğretmen atandık. formatörlüğüde gönüllülük esasına göre isteyen oldu. bizi teknisyen atamadı bu devlet. geçiş hakkı verir. yine isteyen geçer. öğretmenlik bizim elde edilmiş hakkımız. elimizden alamaz. mahkeme yolu açılır

saat ile ilgili sıkıntım yok hocam.. Sorun bizi teknik eleman gibi görmeleri, sabrım kalmadı artık, bilgisayar görünce artık içim sıkılıyor.

muamma25' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
sanmam öyle birşey olsun. biz öğretmen atandık. formatörlüğüde gönüllülük esasına göre isteyen oldu. bizi teknisyen atamadı bu devlet. geçiş hakkı verir. yine isteyen geçer. öğretmenlik bizim elde edilmiş hakkımız. elimizden alamaz. mahkeme yolu açılır

Sayın hocam iki yıl sonra hiç bir kademede dersimiz kalmayacak ve sadece 8 saat dersimiz kalacak, peki çıkan yasalarda, 6 aylık süre ile başka bir kurumda görevlendirilebilir veya ihtiyaç olan bir yre gönderilebilir maddesini eklediklerini kaç kişi biliyor, eminim siz biliyorsunuz peki 8 saat ders o da tüm okullarda 1 gün olacak bizi ne yapacaklar bir gün okula gelmemiz için o kadar para mı verecekler elbet bir yerde kullanacaklar benim fısıltı gazetemde de birşeyler var burada da konuşuldu ama statü teknisyenlik değil belki ekders olur yada olmaz ama idareci gibi olup her işi yaptırabilecekleri birşey, adı şimdilik formatörlük veya rehber formatör falan filan ama iki yıl sonra çok ilginç şeylere maruz kalacağız, yada düzelicek herşey, idare edelim dönemi bitti; Lale Devrindeyiz hala, sonrası ya ıslahatlar tutar yada :!:

Öncelikle dersimi versinler, olmadı idare olmadı bırasınlar memur olalım...

eyolcu' Alıntı:
Öncelikle dersimi versinler, olmadı idare olmadı bırasınlar memur olalım...
bu maaşı ve ekdersi vereceklerini düşünmeyinde öyle isteyin... birde artık memurlukta siyasi fikirler ön plana çıkıyor her telden çalabilirmiyiz, ben çalamam, dediğim gibi önümüzde 2 yıl var o zamana kadar Ağsutos Böceği gibi yaşamaya devam sonrası karınca arayacağız artık :mrgreen:

Baştan beri yanlış pozisyon aldık. Madem ders yok o zaman branş değişikliği istiyoruz diyerek yol almamız gerekirdi. Yok bize ders geri verilmeli yok bize kadro verilmeli..Kadro verilince ne değişicek teknisyenliğin ameleliğin tescillenmiş olacak.Ama bilgisayar öğretmenlerine laf anlatmak bir çok vahşiyi eğitmekten daha zor.

sibel80' Alıntı:
Baştan beri yanlış pozisyon aldık. Madem ders yok o zaman branş değişikliği istiyoruz diyerek yol almamız gerekirdi. Yok bize ders geri verilmeli yok bize kadro verilmeli..Kadro verilince ne değişicek teknisyenliğin ameleliğin tescillenmiş olacak.Ama bilgisayar öğretmenlerine laf anlatmak bir çok vahşiyi eğitmekten daha zor.

Hocam çoğu arkadas maddi sıkıntıdan kabuyl ediyor diye düşünüyorum. Ev ve araba borcum var ama ne oalcaksa olsun yeterki kafam rahat olsun... TEknik elemanlar olur meslek liselerinde onlardan versin, benim işim değil...

sibel80 size katılıyorum ama elimize öyle bir fırsat geçmiştiki, bir daha asla geçmeyecek Fatih Projesi fırsatı, bir olup kimse kabul etmeseydi o imzada olan yazı şimdiye kadar çoktan çıkmış belki kadro verilmiş olacaktı, ben ders olayının artık bittiğine inanıyorum o yüzden yazdım bu şekilde. zaten kimsenin de umurunda değil, dün ve bugün evde boş derslerin tadını çıkarıyorum ev okula uzak gel de diyemiyorlar, inanın stres yükü çok fazla olduğunu daha yeni anlıyorum. tabi ihtiyaç ama bu sene kafayı dinleme senem, 9 senedir ilk kez olsun bu kadar.

Birde borcum var olayına gireyim, arkadaşlar 1800 tl her ay net ödemem var kirası, benzini çocukları falan derken idare ediyoruz, daha da sıkışacağım belki ama ben bu senemi böyle feda ettim, bahane ararsak buluruz, dediğim gibi 2 sene sonra ne olacak herkes borcunu bitirmiş mi olacak? neyse bugün boş günüm burada fazla gevezelik yaptım birazda başka forumlara ışınlanayım :mrgreen:

erdem kurumlarası geçişi dene.. tabi adamını bulman lazım ;( kurum değiştiren böteci var burda orman müdürlüğüne geçti, hatta üni. mezunu olduğu için direk şef olarak başladı.. tabi başta söylediğim gibi torpili var..

valla nasıl oluyor bilmiyorum ama geçmek istiyorum... bilgisi olan paylasırsa sevinirim...

istifa eden var mı arkadaşlar hiç ? nasıl bi yol izlemeliyiz bu süreçte?

Ben iptal ettirmistim, ozel ailevi sebeplerden dedim. Tabi milli egitim valiye her an herseyi imzalamak icin sunamiyor, risk var her zaman.

Uzun uzadıya yazmaya gerek yok; bilmem ne sayılı valilik oluru ile .... okulundaki Btr görevimden ailevi sebeplerden ötürü ayrılmak istiyorum falan yazsanız yeterli olur...

Uzun uzadıya yazmaya gerek yok; bilmem ne sayılı valilik oluru ile .... okulundaki Btr görevimden ailevi sebeplerden ötürü ayrılmak istiyorum falan yazsanız yeterli olur...

daha önce bi olmuşu var mı önemli olan bu, kısa tutarız yazıyı ama , sürünceme de kalıp 1-2 ay sürecekse hiç başvurmamak en iyisi.

ya arkadaş sene 2012 nin konusuymuş meğer
en baştan itibaren okuyorum da okuyorum.
el insaf yeni konu açsanız daha iyi olma mıydı değerli hocalarım

daha önce bi olmuşu var mı önemli olan bu, kısa tutarız yazıyı ama , sürünceme de kalıp 1-2 ay sürecekse hiç başvurmamak en iyisi.
Süreci bilemeyiz hocam her yerde aynı şekilde işlemiyor bu işler... Ama işin işine kadınlar girince kimse bir şey demiyor eşim istemiyor deyince tamamdır. :D

ya arkadaş sene 2012 nin konusuymuş meğer
en baştan itibaren okuyorum da okuyorum.
el insaf yeni konu açsanız daha iyi olma mıydı değerli hocalarım
o kadar hiçbir değişiklik yok ki halimizde 8 sene bekle kaldığın yerden devam et, konu bütünlüğü hiç bozulmuyor

Geri