FORMATÖRLÜK İÇİN Muğla MEM'İN CEVABI

Kodla Büyü

ogokce78

Üye
Sayın ..........;

Bakanlığımızdan gelecek bir emre kadar İlimizde formatör öğretmen görevlendirmesi düşünülmemektedir.

Bilgilerini rica ederim.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü
Basın ve Halkla İlişkiler

EVET ARKADAŞLAR GEÇEN HAFTA MUĞLA İL MEM'E ATTIĞIM MESAJIN CEVABI GELDİ. BANA YUKARIDAKİ MESAJI GÖNDERDİLER. HALAA BAKANLIKTAN YAZI BEKLİYORLARMIŞ. BUNU ANLAMAK ÇOK ZOR. BU BAKANLIK 25 İL MEM'E YAZI GÖNDERDİ GÖREVLENDİRMELERİ YAPIYOR DA. BİR TEK BURAYA MI GÖNDERMEDİ? BU İKİ BAŞLILIĞIN NEDENİ NEDİR ACABA? DİĞER İLLER BU ÜLKEDE DE MUĞLA BAŞKA BİR ÜLKEDE Mİ? :(

Angarya görev verirken bakanlık emrini hiç bekleyen yok :)
Hep söylediğim gibi 1 formatöre yıllık verilen ekders yaklaşık 6000 TL vergisi vs hariç. Çarp muğla için. Yapma görevlendirmeyi, devleti kara geçir. Ta ta örnek idareci, örnek il :)

az kaldı hocam az daha sabır :)
gönderdim milli eğitim bakanlıgına bilgi edinme sorusu...
29 unda cevabı gelmeliymiş... şunun surasında 5 gun kaldı... yazarım buraya gosteririz artık milli eğitimlerimize...
gerçi bizim il yaptı ama neyse

şimdi bilişim rehberliği çıktı bizim okula hala yazı gelmedi , başvuru almadan mı görevlendirme yapacaklar

aslında bakanlık ta herhangi bir suç yok açık ve net belirtmiş.fatih projesi olan okullar öncelikli diye zaten projenin uygulanacağı okullarda bt ve formatör var.yazının devamında en az 1 tane bt labaratuvarı olan okullrda diyor.ama ildeki formatör ne anlamak istiyorsa onu uyguluyor.biz öğretmen camiası kadar birbirini çekemeyen bir millet daha yokki.kimse kimsenin iyiliğini çıkarlarını düşünmez.idareci olur,öğretmenin nasıl ek dersini keserim diye bekler.gaziantepte ki durum önce fatih projesindeki okulları görevlendireceğiz denildi.tamam yazıda var.en azından anlayabiliyorum şahsım adına diğerleri diyorum,kem küm lafı dolaştırıyorlar.halbuki il formatörü ne anlamak isterse uygular.sonuçta vali önüne gelene kadar kimler imzalamış diye bakar ve imzalar.herşeyden önce biz kendi camiamızda kimseyi çekemiyoruz ki.sorun çok derin....

Bence de herkes bir farklı uygulayacak bence en temel çözüm bu işin kadrosunun oluşturulması isteyen geçer ve yıllardır insanların bahsettiği mağduriyetlerin önüne geçilmiş olur. Geçmek istemeyende seçmeli derslere girer bir kaç okulda hem ders yükü hafifler seçmeliş derslerde sıınıflar 60 kişi oluyor. Öğretmen tek olunca dört grup 40 tan aşağı öğrenci yok tek öğretmen 9 şube olunca

İli aramak lazım aslında, okuduklarından neler anladılar acaba , sadece FATİH projesi ile sınırlandırmasalar bari

türkiyeyi muğla kurtarcak ark lar yaa böle demeyin :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Bildiğim kadarı ile, il eğiticiler tüm BT sınıfı olan okullara düşünüyor.
.

BİZİM ANTEPTE İL FORMATÖRÜ YAZIDAN ANLAMAK İSTEDİĞİNİ ANLIYOR.SADECE FATİH PROJESİ GÖRTEVLENDİRİLECEK DİYOR.halbuki fatih projesindeki okulların zaten bt öğretmeni var.ama adamlar sadece yazıda adı geçen (veya) bağlacına kadar olan kısımla ilgileniyorlar.bence bu işe bakan şube mdr leri de konuya hakim olmadığından il frmtörü ne yazar çizerse onu uygulayacağından,sadece proje okullarında uygulayacaklar.
ARKADAŞLAR TÜM GÖREVLENDİRMELER YAPILDIĞINDA HANGİ İLLER YAPILIRSA BURADA PAYLAŞILIRSA EN AZINDAN EMSAL GÖSTEREBİLELİM.TEŞEKKÜRLER....

colorhand' Alıntı:
BİZİM ANTEPTE İL FORMATÖRÜ YAZIDAN ANLAMAK İSTEDİĞİNİ ANLIYOR.SADECE FATİH PROJESİ GÖRTEVLENDİRİLECEK DİYOR.halbuki fatih projesindeki okulların zaten bt öğretmeni var.ama adamlar sadece yazıda adı geçen (veya) bağlacına kadar olan kısımla ilgileniyorlar.bence bu işe bakan şube mdr leri de konuya hakim olmadığından il frmtörü ne yazar çizerse onu uygulayacağından,sadece proje okullarında uygulayacaklar.
ARKADAŞLAR TÜM GÖREVLENDİRMELER YAPILDIĞINDA HANGİ İLLER YAPILIRSA BURADA PAYLAŞILIRSA EN AZINDAN EMSAL GÖSTEREBİLELİM.TEŞEKKÜRLER....
hocam eğitek tarafından yayınlanmış 1 haftalık bir yazıdan daha büyük emsal mi olur. O şube müdürüne siz bu yazıyı anlatamıyorsanız başka illerin yazısını nasıl anlatacaksınız. Adam diyecek ki herkes yanlış yapıyor tek doğruyu ben biliyorum.

ogokce78' Alıntı:
Sayın ..........;

Bakanlığımızdan gelecek bir emre kadar İlimizde formatör öğretmen görevlendirmesi düşünülmemektedir.

Bilgilerini rica ederim.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü
Basın ve Halkla İlişkiler

Hangi bakanlığı kasdediyor acaba?

MEB kalkıpta "Hadi Muğla formatörleri görevlendir" mi diyecek.
:x :?

Konu 2012 de açılmış ama , muğla gelen mail 3 şubat son başvuru ,haftaya detaylar gelir ilçelere.

Ekli dosyalar

• www.jpg
    www.jpg
    255 KB · Görüntüleme: 357
kadro olmadıkça bizim çilemiz bitmez arkadaşlar. Kadro almanında tek yolu btr görevi istememektir.

malkocoglu' Alıntı:
ben de 180 saatlikkurs belgesiyle formatörlük yapıyordum bize de artık görev verilemiyeceğini söylediler
malkoç hocam
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/2016-ocak-fatih-projesi-bt-rehberligi-gorevi-ekler-dahil-t149090.html
2015-2016 BTR ikinci Dönem Görevlendirme dosyasında 4. sayfasında görevlendirilebilecek öğretmenler belirtilmiş ve
Kod:
http://eogrenim.meb.gov.tr/SitePages/giris.aspx

sayfasında "FATİH Projesi BT Rehberliği Görevlendirmeleri" başlığının altında 9. madde de
"9- Daha önce 180 saatlik Bilgisayar Formatör öğretmenliği vb. ad altında belgelere dayandırılarak yapılan görevlendirmeler yürürlükten kaldırılmıştır."
deniliyor. İl Bilgisayar (Koordinatör) Formatör öğretmenler bu sitedeki yazıları dikkate alırlar.

ercinc98' Alıntı:
malkocoglu' Alıntı:
ben de 180 saatlikkurs belgesiyle formatörlük yapıyordum bize de artık görev verilemiyeceğini söylediler
malkoç hocam
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/2016-ocak-fatih-projesi-bt-rehberligi-gorevi-ekler-dahil-t149090.html
2015-2016 BTR ikinci Dönem Görevlendirme dosyasında 4. sayfasında görevlendirilebilecek öğretmenler belirtilmiş ve
Kod:

sayfasında "FATİH Projesi BT Rehberliği Görevlendirmeleri" başlığının altında 9. madde de
"9- Daha önce 180 saatlik Bilgisayar Formatör öğretmenliği vb. ad altında belgelere dayandırılarak yapılan görevlendirmeler yürürlükten kaldırılmıştır."
deniliyor. İl Bilgisayar (Koordinatör) Formatör öğretmenler bu sitedeki yazıları dikkate alırlar.
Hocam,

O ibarenin hiçbir resmi geçerliliği yok. O ibareyi resmi yazının içine ekleseler resmi olurdu. Ancak resmi yazıda olmadığı için bence hiçbir resmi geçerliliği yok.

habibocak' Alıntı:
ercinc98' Alıntı:
malkocoglu' Alıntı:
malkoç hocam
Kod:

Hocam,

O ibarenin hiçbir resmi geçerliliği yok. O ibareyi resmi yazının içine ekleseler resmi olurdu. Ancak resmi yazıda olmadığı için bence hiçbir resmi geçerliliği yok.
Ewet resmî değil , Ancak İl Formatörler dikkate alıyorlar.

Yazıda ismi geçen Taner Şen bilişim teknolojileri öğretmenidir, not olarak düşeyim

malkocoglu' Alıntı:
Malkoç sen bırak formatörlüğü. Akşam maça gel, biz sana 3 saat gece ekdersi yazarız. Kaleci bulmak formatör bulmaktan daha zor :D

Geri