Formatörlük icin gereken sartlar?

Kodla Büyü

bkose27

Üye
Merhaba arkadaşlar , Bilisim teknolojileri ogretmeniyim. Temmuzda girecegim adayliga kaldirma sinavi itibariyle adayligim kalkmis olacak. Bulundugum ilde adaylik kalkmadan formatorluk verilmiyor. Mudurum formator olmama onay veriyor. Dönemin basinda neler yapilmasi gerekiyor? Okulda 8 saat dersim var. Köy okulundayim formator oldugum takdirde beni baska okullara yollamalari olasiligi varmi? Cevremizde de baska okul yok. Neler yapmam gerekiyor konu hakkinda bilgi sahibi olan varsa bana yardimci olabilir mi ? Simdiden cok tesekkur ederim. Bu arada okulumuzda akilli tahtalar ve bt sinifi mevcuttur. Ama okulumuz proje okulu degil sanirim.

Adaylığınız kalktıktan sonra formatörlük yapabilirsiniz. Formatör olunca; durumunuza göre başka okula gönderilmeniz gerekmiyor. Kendi okulunuzda görevinizi yaparsınız. Okuldaki bilgisayar, yazıcı, akıllı tahta ile ilgili sıkıntılarda müdahil olacaksınız ya da arıza kaydı oluşturacaksınız. Okul web sayfası güncelleme vs gibi işlemlerden de siz sorumlusunuz. Ayrıca tek tek şunu yapın bunu yapın demeye gerek yok. İş başlayınca istemediğiniz kadar vazifeniz olacaktır.

Okulunuza formatörlük başvurusu için yazı gelecek agustosun son haftaları gibi gelir siz gelen evrakı doldurup okul müdürüne vereceksiniz o kadar... Evrakta başvurmak bilgilerinizi istiyorlar bir de tercih edeceğiniz okulları, eğer kendi Okulunuz tercih ederseniz sorun yok eğer başka okulu tercih ederseniz okulunuzda 21 saatin altında dersiniz olmalıdır,

Not 8 derslik altında olan okullara btr görevlendirmesi yapılmaz.

Cok tesekkur ederim. Dönemin başında okul mudurumun dilekce vermesi yeterli oluyor mu peki yoksa milli egitim in formator ogretmen belirleme tarihini beklemek zorunda miyiz ? Bir de beni kabul etmeme durumlari ne olur ne ileri surerler ona göre hazirlik yapmak istiyorum , bir kursa gitmem soylenmisti milli egitime sordugumda o kalkti mi acaba bilginiz var mi ? 8 saat dersimi 16 saate tamamlattirmam gerekiyormu yoksa derslerim ztn 30 saate tamamlancagi icin sorun yok mu

Cok tesekkur ederim. Dönemin başında okul mudurumun dilekce vermesi yeterli oluyor mu peki yoksa milli egitim in formator ogretmen belirleme tarihini beklemek zorunda miyiz ? Bir de beni kabul etmeme durumlari ne olur ne ileri surerler ona göre hazirlik yapmak istiyorum , bir kursa gitmem soylenmisti milli egitime sordugumda o kalkti mi acaba bilginiz var mi ? 8 saat dersimi 16 saate tamamlattirmam gerekiyormu yoksa derslerim ztn 30 saate tamamlancagi icin sorun yok mu
Hocam eğitim bölgesinde ihtiyaç varsa 15 saate tamamlatırlar. İhtiyaç yoksa okulunuzdaki 8 saat derse girersiniz ve arta kalan zamanlarda sabah öğrencilerin derse geldikleri saatte okula gelir BT Rehberliği Görevlendirmesinde yer alan görevleri yaparsınız. Akşam da okulunuzdaki son ders saati bitince mesainiz biter.

Mudurum formator olmama onay veriyor. .
Hocam anladığım kadarıyla yeni öğretmensiniz, müdürünüzün formatör olmanıza yani BT Rehber öğretmeni olmanıza onay verme yetkisi yok. Sadece sizi destekleyebilir, o görevlendirme kaymakamlık/valilik tarafından yapıldığı için onlar onay verebilir. Forumda eski adı bt formatörlüğü yeni adı BT Rehber Öğretmenliği ile ilgili konuları okumanızı tavsiye ederim, bu konuda bilgisiz müdür ve idareci çok maalesef.

Geri