formatörlük devam ediyor mu?

Kodla Büyü

fatih5506

Site Gezgini
Köy okulunda bt öğretmeniyim. geçen sene full ek dersim vardı öğretmen ihtiyacından dolayı. Btr yada formatörlüğe başvurmadım hem köy okulunda olduğumdan hemde full ek ders olduğundan dolayı. Okulun bilişim sınıfı ve okulun diğer bilgisayarları ile ben ilgilendim(formatör değilim ama). Bu sene epey öğretmen geldi okula. Müdürüm sana formatörlük yazalım dedi. formatörlük köy okulunda mümkün mü? Kaç bilgisayar olması gerekir? formatörlük kalmadı diyen var doğru mu?

Formatörlük yerine BTR (Bilişim Teknolojileri Rehberliği) adıyla yeni bir görevlendirme çeşidi var. Eğer ilinizde başvurular bitmediyse ve okulunuzda 15+1 BT labı varsa başvuru yapabiliyorsunuz diye biliyorum. İlinizin MEM'inin web sitesini inceleyin, muhtemelen duyuruya çıkılmıştır. Görevlendirme başvuruları belli zamanlarda ve belirli süreler için yapılmaktadır.

Hocam formatörlük(=BTR ogretmen) olayı ilden ile değişmekle beraber genel kural görevlendirmeler öncelikle Fatih projesinin uygulandığı 1. Faz ve 2. Faz okullar dolduktan sonra çalışır durumda BT Sınıfı bulunan okullar şeklinde yapılıyor.

Çoğu il Mem formatörlük başvurularını ya aldı ya da önümüzdeki hafta içinde alacak, size tavsiyem il veya ilçe Mem' deki BT Koordinatör arkadaşlarla iletişime geçmeniz yönünde olacaktır.

BTR bizim ilçede tam bir muallak. atandığımız sene diğer ilçelerin hepsinde görevlendirme yapılırken bizim ilçede adı bile geçmedi. Sorulduğunda o ne diyen memurlar çıktı. Btr yi biliyorum da, formatörlük fatih projesi kapsamında olmayan bi okulda mümkün mü?

bt sınıfı 10+1 bilgisayarlı. ama 2 idare ve 1 öğretmenler odası bilgisayarları da tamir, format işi yine bende. sanırım mümkün gözükmüyor???
bazen insiyatif olur mu bilmiyorum..

inisiyatif alırlar btr olabilirsiniz hocam, siz bt il koordinatörü ile iletişime geçin

karinca_52' Alıntı:
Bt sınıfı olduktan sonra sıkıntı yok ... Btr olabilirsiniz...

ademola' Alıntı:
inisiyatif alırlar btr olabilirsiniz hocam, siz bt il koordinatörü ile iletişime geçin

Müdürün ilçe mem le arası iyi. Öğretmen yanlısı bir müdürümüz var. Bt sınıfı da var. Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam..

İl meb fatih projesi kapsamında olmayan okulları kabul etmiyormuş. peki sorarım. o okuldaki bilgisayarlarla kim ilgilenecek acaba arkadaş..

Geri