Formatörlük Anketi....

Kodla Büyü

Formatörlük Nasıl Olmalı?

• Bütün illerde kaldırılmalı

Oy: 86 55.5%
  • Bütün illerde zorunlu olmalı

Oy: 69 44.5%

• Kullanılan toplam oy
    155
zilal' Alıntı:
oy kullanmadım. çünkü 2 si de bu şartlarda uygun değil.
formatörlük çalışma saatleri 9-15 olmalı, ama yinede zorunlu olmamalı...

arkadaşım biz zaten şartlar uygundur demedik ki...sadece gerçekten ekders olsun da nasıl olursa olsun diyen ve sıkıntılar çekenleri az çok görmeye çalışıyoruz....

arkadaşlar bence önemli olan şu an formatörlüğün zorunlu yada zorunlu olmaması değil. formatörlük yapılsın ama yaz tatili ve 15 tatil gibi haklarımız elimizden alınmasın. ha tabi gidenler oluyor ama buna bir çözüm bulunsun ve saatlerde de bir düzenleme gerekli. normal öğretim gören okullar tüm öğretmenler gibi gelip gitsin ikili öğretim gören okullarda da 08:30-14:30 saatleri olsun o zaman inanın kimse zorunlumu yok sa isteğe bağlı olup olmamasını konuşmaz ve herkes daha sıhhatli çalışacaktır. biz hala zorunlu mu yoksa olmaması mı konusunu konuşuyoruz. şartlar uygun yapılsın varsın zorunlu olsun ne ehemmiyeti var ki?
insallah tatiller ve çalışma saatleri konusunda düzenleme yapılırda.... gerisi olsun dursun....
katılmıyan varmı?

Arkadaşım daha önce açtığım başlığa istinaden yeni bir başlık açtın galiba. Benim anketi açmamın sebebi sadece, ne olursa olsun bana ek ders lazım veya ben memnunum formatörlükten diyenler mi daha çok, yoksa bıktım usandım formatörlükten, ekdersi alsınlar başlarına çalsınlar diyenler mi? ( sürekli dert yananlar başlık açıyor)

Sonuçta illerdeki farklılıklara değinmek istedim. Kimi iller zorunlu, kimisi isteğe bağlı yapıyor, kimisi hiç yapmıyor. Böyle bir karışıklığa nasıl bakılıyor onu değerlendirmek istedim.

Yoksa daha önce çok kez başlık açıldı bu konuda, herkes dertli formatörlük hakları noktasında. iyileştirme mutlaka gereklidir ve gereken değer verilmelidir.

Hocam nasıl herkesin adına bu kadar genel yorumlar yapabiliyorsunuz. Dilekçe ile başvurulduğunda bizim ilçede 6 kişi istiyordu en fazla. Şimdi zorunlu oldu 50 civarı formatör var. Nasıl dilekçe zamanı herkes başvuruyor oluyor bu durumda. Bu işin çözümü formatör kadrosunu vereceksin kardeşim. Bu işe gönüllü olanlar atamayla tercih edip formatör olarak atanacaklar. İstemeyende öğretmenliğini yapacak. O zaman sen formatör olursun ben öğrtmen olarak devam ederim. Kimse zorla birşeyler yapmak zorunda kalmaz. Herkes istediği yerde olacağı içinde bu sorunlar olmaz
ne güzel ifade etişsin hocam.

Geri