Formatörlüğü onaylanan iller

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
balıkesir ili formatörlük görevlendirmelerini yapmadı ve ilden yapılmayacağı söylendi. üstüne üstlük bi de yazı göndermiş il milli eğitim okuluma "fatih projesi kapsamında okulunuza kurulan akıllı tahtaların e-içeriklerinin bilgisayar öğretmenleri tarafından yüklenmesi gerekmektedir" diye yazmışlar. içerik 100 gb, 15 saat dersim var ve formatörlük yok. 28 tane akıllı tahta var. bu işleri bir haftada bitirmem içim akşama kadar okulda beklemem lazım.

özet:
formatörlüğü onaylanan illerdeki bilgisayar öğretmenleri benimle aynı işi yaparken(saat 17'ye kadar fatih projesi işlerini yürütmek) onlar ek ders alacak, ben almayacağım. bu çok zoruma gidiyor, formatörlük olmamasına rağmen formatörlük işlerini yapmam için yazı geliyor okula ilden. neye dayanarak geliyor bu yazı. bilgisayarla ilgili her iş için görev yazısı mı olacak bundan sonra. yapmasam müdürle papaz olacağım.

siz olsanız ne yapardınız? hangi iller onayladı bi de öğrenmek istiyorum.

Hocam formatör değilsen ders dışı haricinde hiçbir şey yapmak zorunda değilsin. Madem formatör yapmıyorlar sen sadece dersine gir çık. Ben formatör olduğum halde ilçenin işlerini "anlamıyorum, bilmiyorum" diyerek yapmıyorum.

hocam bildiğim kadarıyla Ankara, İstanbul, Trabzon, Aksaray, Gaziantep, Aksaray, uşak, Nevşehir, Çorum, Ordu, Karabük, Zonguldak, Tekirdağ, Van bunlar ya başvuru aldı yada yaptı görevlendirmeleri. Ben eskişehirdeyim görevlendirme yapmıyacağım dedi İl Milli eğitim Müdürü Bizzat Bana Kendisiyle Konuştuğumda.

Hocam Yükleme beceremiyorum ben bunları de. Görevlendirme çıkarsalar dahi eğitimini almadığım için yapamaıyacağını. İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde bu işler için görevlendirilen il formatörlerinin olduğunu (Fatih projesi yürütülmesi için görevlendirilmişlerdir görev yazıları aynen böyle yazıyor) onların gelip yapabileceklerini bu konuda eğitim alan kişilerin onlar olduğunu söyleyin. Siz yapmıyorsunuz diye size hiç bir yaptırım yapamazllar asli göreviniz derse girmek. Derse girin çıkın gidin. Kimse niye durmadın diyemez. Bilgisayar öğretmeninin asli görevi değildir. Okulda bilgisayar öğretmeni yoksa kim yğklenecekmiş hangi kanunda yada yönetmelikte yazıyormuş bu bilgisayar öğretmeninin yapacağı yalan inanmayın. yönetmeliği göstersin o zaman yapasınız yoksa takmayın hocam

beceremiyorum demeyeceğim hocam yapmmıyorum diyeceğim, diğer illerdeki bilgisayar öğretmenleri formatör olup ek ders alırken ben almıyorum o yüzden yapmıyorum diyeceğim. bi ceza verirler mi sizce?

mavi85' Alıntı:
balıkesir ili formatörlük görevlendirmelerini yapmadı ve ilden yapılmayacağı söylendi. üstüne üstlük bi de yazı göndermiş il milli eğitim okuluma "fatih projesi kapsamında okulunuza kurulan akıllı tahtaların e-içeriklerinin bilgisayar öğretmenleri tarafından yüklenmesi gerekmektedir" diye yazmışlar. içerik 100 gb, 15 saat dersim var ve formatörlük yok. 28 tane akıllı tahta var. bu işleri bir haftada bitirmem içim akşama kadar okulda beklemem lazım.

özet:
formatörlüğü onaylanan illerdeki bilgisayar öğretmenleri benimle aynı işi yaparken(saat 17'ye kadar fatih projesi işlerini yürütmek) onlar ek ders alacak, ben almayacağım. bu çok zoruma gidiyor, formatörlük olmamasına rağmen formatörlük işlerini yapmam için yazı geliyor okula ilden. neye dayanarak geliyor bu yazı. bilgisayarla ilgili her iş için görev yazısı mı olacak bundan sonra. yapmasam müdürle papaz olacağım.

siz olsanız ne yapardınız? hangi iller onayladı bi de öğrenmek istiyorum.
akıllı tahtanın devrelerini keserim çalışmıyor bir diğerine virüs bulaştırırım çernobil vb gibi
diğerlerine yarım yamalak kurarım kurduktan sonrada bazı kısımların silerim benim işim olmayan iş bana verilirse böyle tam yaparım.

idareci arkadaşllarla konuştum. görev yazısı olduğu için ceza vermek zorunda kalırız dediler. nasıl iş anlamadım her bilgisayar işinde görev yazısı mı yollayacak balıkesir il mem, ek ders vermeden bilgisayar işlerini yürüttürmek istiyorlar , tek dertleri bu.

Görevlendirme yazısında ekders kalemiyle ilgili bir bilgi var mı? Ayrıca, Devlet memuru hakkında savunması alınmadan disiplin cezası verilemez.

yok hocam ek dersle ilgili bir şey "bilgisayar öğretmenin yapması gerekmektedir " yazıyo sadece

gerekmektedir yok hocam yapar var dedim ya ya okulda bilişim öğretmeni yoksa ne olacak norm kadrolu hoca her fatih tahtası olan okulda bilişimci var mı. gerekmektedir diyorlarsa yönetmeliği göstersinler de görelim nereden çıkartacaklar bu görevi

anlatmaya gerek yok hocam anlayacakları dilden iş yapacan dersine gireceksin ve hiç birşey demeden evine gideceksin. versinler bakalım cezayı nerden veriyorlar. sendikan varsa git konuş böyle bir görev yok merak etme

mavi85' Alıntı:
idareci arkadaşllarla konuştum. görev yazısı olduğu için ceza vermek zorunda kalırız dediler. nasıl iş anlamadım her bilgisayar işinde görev yazısı mı yollayacak balıkesir il mem, ek ders vermeden bilgisayar işlerini yürüttürmek istiyorlar , tek dertleri bu.

Anlattıklarınıza göre idareciniz yalakalıkla gelmiş mevkisine. Hukuk bilse bu şekilde konuşmazdı. Siz hukuku bilmek zorundasınız. Bu işlerin formatörlük kapsamında olduğunu ve valilik oluruyla görevlendirmesi gerektiğini ve diğer illerdeki durumu güzel bir şekilde dilekçenize yazınız ve kurumunuza veriniz. Ayrıca dilekçenizde görevlendirmenin süresinin ne kadar olacağınıda yazmanızda fayda var. Daha sonra çalıştığınız bu sürenin ücretini almanız için bu gerekir. ücretinide en kötü ihtimal idare mahkemesi ya görevlendirenin cebinden alır yada bütçeden ödenmesine karar verir. benim mantığımda yol budur. size verilen görev asli göreviniz değil ayrıca çalışma esaslarında da yok. vaktim olsa sana güzel bir dilekçe ve devamında idare mahkesini içinde bir dilekçe yazadım. dediğim gibi bana göre banko idare mahkesi görevlendirildiği kadar ücreti öde der. süre belirtilmemişse 6 ay olabilr tabi araştırmak lazım. biraz araştır. ama görevi yaparken idare mahkesi olayınada hazırlık yap. idare mah ödediğin ücreti ve formatörlük ek çalışma karşılığını faiziyle talep vs yapılabilir.

Ayrıca şunu belirtmek isterim. metropol dışındaki küçük yerlerde idare mah deyince endişeleniyor memurlar. ama metropollerde yaşayan memurlar daha cesaretli ve boş endişelere meydan vermiyorlar. yine metropollerde memur daha çok birbirini amire karşı tutuyor nedeni hepsi gelip geçici kimse kimsenin babasının oğlu değil. küçük yerlerde kurum bana takar anlayışıyla işler yürüyor. nitekim küçük bir yerde değişik bir olay başıma geldi idare mah dava açtım. benden başkada kise dava açmadı. sonra sendikalar da uyandı onlarda açtı. hatta üye kazanmak için gizli tutup kendilerine çekip açtılar. sonra 4-5 yıl geçti uyandı herkez dava açmaya başladı. bu sadece bir örnek. her türk vatandaşı hukuku bilmek zorundadır. bilmiyordum demek mazeret değildir.

Geri