Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

formatörlüğe başvurayımmı ?bana bir akıl verin arkadaşlar

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında teknomann tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. teknomann

  teknomann Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  137
  Beğeni:
  1
  arkadaşlar ankarada bigisayar öğretmeniyim formatörlük yazısı 1. dönem gelmişti başvurmadım,acaba ikinci dönem başvurma hakkımız varmı tekrar yazı gelirmi?
  bir de ben formatörlüğe başvurmadım ama tüm çilekeş bilgisayar öğretmenleri gibi, hiç tenefüse çıkamıyorum,dersten çağrılıyorum idare bilgisayarındaki sorunlar için,öğle araları ve 3 ten 5 e kadar labı açık tutuyorum,çoğu gün 5.30 da okuldan çıkıorum.labın teknik işlerinden temizliğine,bir takım maddi işlerinin yürütülmesine,kullanım çizelgeleri v.s hepsi ile ilgileniyorum,öğretmen arkadaşlara yardım ediyorum..22 saat dersim,sınıfım,kulübüm,nöbetim vs. hepsi var. yani anladığım kadarıyla formatörlerde bunları yapıo.
  şu anda bi formatörün çalıştığı kadar çalışıyorum ama tamamen kendi isteğimle..yani işim olduğunda çıkıyorum, yada gerektiğinde "hayır" diyebiliyorum. bir de ben 22 saat derse giriyorum formatörlüğe başvurunca max. 10 saat derse girersem diğer dersler ne olacak,başka bi öğretmen mi gelecek. açıkçası ben 22 saat girmeye razıyım (ama hakkım var mı bilmiyorum max 10 saat denilio) çünkü öğretmen olmak için okudum tamirat için değil.birisi gelip bilgisayar derslerine girer ben de öyle tamir işlerine vs. bakıp öğretmenler odasında oturursam çok ağırıma gider.birde 6. sınıfların sınıf öğretmeniyim onları bırakmakta istemiyorum..

  şimdi soruyorum sizlere formatörlüğe başvurayımmı?
  yoksa tamamen gönüllülük esasına dayalı maaşsız kısmen formatör gibi devam mı edeyim?
  22 saat derse girip,sınıf rehbet ğretmenliğimi bırakmayıp formatörlük yapma şansım varmı acaba?
  formatölüğe başvurma hakkım yoksa bu saatten sonra zaten yapcak bişey yok:)
   
 2. prentice

  prentice Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  632
  Beğeni:
  0
  2.dönemde yazı gelmiştir 2.dönem içinde görevlendirmeler hemen hemen bitti. Sen üzülme derslerine gir, labını düzelt gerisini fazla takma kafaya , maden çok sıkıldın ortalarda fazla görünme işin bitince aralardan süzülüp okuldan uzaklaş:)
  Bilgisayar öğretmenleri için durum aşağı yukarı heryerde aynı
   
 3. turkuazalacam

  turkuazalacam Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  257
  Beğeni:
  0
  HİÇ DURMA HEMEN BAŞVUR!!!!
   
 4. hasan

  hasan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.846
  Beğeni:
  27
  Eğer başvurmassan, ookuluna gelen formatör en az 6 belkide 10 saat derse girer. Sana kalır 16-12 saat. Haftada 3 gün okula gelirsin. :(
  tercihini yaparken tüm ihtimalleri düşün :(
   
 5. seczey

  seczey Site Gezgini

  Kayıt:
  12 Şubat 2008
  Mesajlar:
  52
  Beğeni:
  2
  en iyisi istifa et bitsin bu çile... ben başvurmadım başımı vuruyorum taşlara çünkü formatör geldi bizim okula gitti 6 saatim
   
 6. prometheus

  prometheus Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2007
  Mesajlar:
  8
  Beğeni:
  0
  ben de bu dersi saati yüzünden başvurmadım. kendi okulumda 21 saat bilgisayar dersi var ve müdür formatör olursan bu derslerin hepsine girersin diye şart koştu. ben o kadar derse girdikten sonra bir de akşam 5 e kadar okulda kalıp başka işlerle mi uğrsaşayım.
   
 7. aysegul

  aysegul Üye

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2
  Beğeni:
  0
  ilinizde başvuru varsa başvurun başta ben de sizin gibi düşünüyordum şu an bütün bilgisayar derslerine giriyorum ve rehberlik sınıfıma da devam ediyorum bu sizin tercihiniz arkadaşların dediği gibi bir başkasının 6 saat derse girip sizin ders saatinizin azalmasından daha iyidir.
   
 8. cakaba34

  cakaba34 Üye

  Kayıt:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  26
  Beğeni:
  0
  prometheus arkadaşım senin müdürünün öyle bir yetkisi yok. İşte keyfine göre derslerin hepsine sen gireceksin diye. Sadece senin formatör olmanı istemiyorsa başvurunun kabul edilmemesi adına birşeyler yapabilir veya başvurmana izin vermez. Sen fomatör olduktan sonra 10 saatten fazla derse giremezsin. Yönetmeliklerle düzenlenmiştir.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal