Formatörlerin Ortaokul mesai saati?

Kodla Büyü

kgunduz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
S.a. arkadaşlar.
Okulum Orta okul kısmı
7:30 - 12:20 Ders saatleri

ilkokul
12:30 - 18:20

Ortaokul kısmında kadrom.
Okul formatör öğretmeni oldum. Çalışma saatlerim nedir?

orta desek bu arad 16 saat drsin hepsi mi sabah ilk saatte başlar arkadas pessss

eğitek'in formatör öğretmen çalışma esasları yazısında sorumlu olduğu md yardımcısının mesai saatlerine uyar yazıyordu.

Bimer'e sorun 8 saat olduğunu söyleyecektir. Devlet memurur 8 saat çalışır. Benim müdür yardımcım 6'da gelip bazen 3'te gidiyor bazen 7'de onun sanki belli bir saati varmı da. Peki müdür yardımcısının belirli bir saati var mı? Ben bu sene 8 saat durucam. Geçen sene sabah 7 akşam 6 yapıyordum. Ben geldiğimde hiç bir idareci gelmemiş çıkarken de 1'i hariç hepsi gitmiş oluyordu.

Bizim mebdeki arkadaş kadronuz orta okulda olduğundan sadece orta kısmına bakarsınız normalde ama isterseniz sabah okula geç gider öğleden sonra da erken çıkarsınız idare ile anlaşırsınız demişti.

mkankan' Alıntı:
Bizim mebdeki arkadaş kadronuz orta okulda olduğundan sadece orta kısmına bakarsınız normalde ama isterseniz sabah okula geç gider öğleden sonra da erken çıkarsınız idare ile anlaşırsınız demişti.
Bimere bi soralım bu meseleyi mantıken doğru sonuçta biz ortaokulda görünüyoruz.

mkankan' Alıntı:
:+1:

valla benim formatörlükte ilk yılım çok şükür 9:00-15:00 :+1: :+1: :+1:

Bimer'den gelecek veya gelemeyecek cevabı paylaşırsanız sevinirim hocam. Ben de merak ediyorum bu durumu. Ayrıca Sömestr ve Yaz tatili dönemini de merak ediyorum..

glimmer' Alıntı:
orta desek bu arad 16 saat drsin hepsi mi sabah ilk saatte başlar arkadas pessss
:) benmde ders programı 3 kez deişti.. öncekiler iyyydi.. şimdi haftnn 4 günü ilk saat dolu 07 de okulmu başlar ya.. 07 de okula giden kaçta çııkmalı

istanbul38' Alıntı:
glimmer' Alıntı:
:) benmde ders programı 3 kez deişti.. öncekiler iyyydi.. şimdi haftnn 4 günü ilk saat dolu 07 de okulmu başlar ya.. 07 de okula giden kaçta çııkmalı

2-2:30 gibi çık hemşerim çok bile

hakkat ya bende sabah 7 de geliyorum kşam 5 te çıkıyorum biz devlet memuruyuz en fazla 8-5 olması lazım değilmi benimde kafama takıldı.

eemree' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
glimmer' Alıntı:

2-2:30 gibi çık hemşerim çok bile
doğru söylüyorsun hemşerim robot değiliz sonuçta..

toprak60' Alıntı:
7 de başlarım 2 de bırakırım gibi geliyor

görev tanımı yapılmadıgı sürece ve oraya mesai saatleri 9:00 15:00 olacak denmediği taktirde 8 de gelip 17:00 da cıkmanız cok sürmez ...

Hocam benim kanaatime göre orta okulun çalışma saatine uymamız gerekir Çünkü formatör öğretmen yönetmeliğinde okulun giriş çıkış saatlerine uymamız gerektiği yazıyor mesela diyor ki 8:00-17.00 gibi ama okulumuz çalışma saatleri genel olarak 7.30- 13.10 gibi saatler arasında olduğundan dolay o yüzden sabah girer öğlen çıkarız :)

kgunduz' Alıntı:
S.a. arkadaşlar.
Okulum Orta okul kısmı

ilkokul

Ya hocam sorma kimseye bimere bilmem nereye. ortaokulmuşsun işte. Öğrenciler kaçta gidiyosa sen de git. Ben idareci olsam bana sorsan bende dur nere gidiyon derim adamın işine gelir iş yaptırır. Halbuki senin işin onun işini yapmak değilki. Bu kadar pimpirikli olmayın ya. Hele bi 12:30 da çıkın bikaç gün baklım bişey diyeceklermi. Derlerse düşünün. He derlerse açın bakın görevlendirme yazısına ona göre karar verirsiniz.

Hocam yakında ilkokul ve ortaokul u bir olan okulların müdür yardımcıları ayrı olacak. Ondan sonra biraz çözüme kavuşur bu durum, oda ne zaman olur bilinmez. Formatörlük zaten geçici bir durum olmasından dolayı bir türlü düzenleme yapılmıyor.

ya şu çalışma saatleri konusuda hep muallakta ne demek müdür yardımcısının mesaisine uyar. düzgünce bir saat ver nolcaksa

kgunduz' Alıntı:
S.a. arkadaşlar.
Okulum Orta okul kısmı

ilkokul

Benim durum da böyle ben 8.00 gelip 16.00 da çıkıyorum. Şimdi idarecilere desek ben ortaokul kısmındayım onun mesai saatleri 7:30 - 12:20 desem biz de her iki kısma bakıyoruz senin çalışma saatlerin 8.00 - 17.00 demez mi?

ben de merak ediyorum tabi daha bizde formatör görevlendirmeleri olmadı (antalya) olursa bzim okul ortaokul ilkokul nasıl olacak bilmiyorum

rock' Alıntı:
kgunduz' Alıntı:

Ya hocam sorma kimseye bimere bilmem nereye. ortaokulmuşsun işte. Öğrenciler kaçta gidiyosa sen de git. Ben idareci olsam bana sorsan bende dur nere gidiyon derim adamın işine gelir iş yaptırır. Halbuki senin işin onun işini yapmak değilki. Bu kadar pimpirikli olmayın ya. Hele bi 12:30 da çıkın bikaç gün baklım bişey diyeceklermi. Derlerse düşünün. He derlerse açın bakın görevlendirme yazısına ona göre karar verirsiniz.
öyle boş beleş klavye kabadayılığı ile olmuyor o işler. görevlendirmede idarecilerin çalışma saatlerine uyar yazıyor. hele bir erken çıkta ondan sonra soruşturmayı yedinmi birdahaki sefer akşam saat 7 ye kadar bile beklersin.

bayram840' Alıntı:
Hocam Şu anda bakanlık formatör çalışma saatleri ile igili düzenleme yapıyor 1-2 haftaya kaadar çıkar ozaman doğrusu belli olacak. Öbür türlü mesaiye tabisin yani 8 saat 8-5 eğer 7 de geliyorsan 7-4 olur kolay gelsin.

Bu düzenleme ben göreve başladığımdan beri 4 senedir yapılıyor hocam hayırlısı bakalım artık ne zamana biterse...

bayram840' Alıntı:
Hocam Şu anda bakanlık formatör çalışma saatleri ile igili düzenleme yapıyor 1-2 haftaya kaadar çıkar ozaman doğrusu belli olacak. Öbür türlü mesaiye tabisin yani 8 saat 8-5 eğer 7 de geliyorsan 7-4 olur kolay gelsin.

Hocam bu bilginin kaynağını öğrenebilir miyim?

Bu düzenleme ben göreve başladığımdan beri 4 senedir yapılıyor hocam hayırlısı bakalım artık ne zamana biterse...[/quote]

tabii bole bir sıkıntıda var hocam işler biraz uzun sürüyor zaten 1-2 haftaya çıkmazsa bir 4-5 sene daha bekleriz....

vay arkadaş ne kadarda çalışma meraklısısınız. ortaokula atandınızmı ortaokulda çalışırsınız. rehber öğretmenlere bakın. ortaokula atanan sabah ilkokul kısmına atanan öğleden sonra gelip çalışıyor. bu kadarda ezdirmeyin kendinizi. 7 de gelin 12:30 da çıkın. yada idareyle anlaşın size hangi saatler uygunsa o saatlerde gelip çıkın. ama 8 de gel 5 de çık bitti artık. bunu ilk önce biz kafamızda bitirecezki idarecilerde 8 de gel 5 de çık diyemesinler.

Geri