Formatörler 15 saat zorunlu derse girecek!

Kodla Büyü
evet bana müdür bey de aynı şeyi söyledi. norm durumlarından bahsetti bölge normu hesaplanması vs. Zaten her sene norm fazlası olduğumu söyledim kendisine. O da bana milli eğitim bakanının yeni uygulaması olduğunu argenin kaldırıldığını onların bile önce kadrolarının bulundukları kurumda maaş karşılığını dolduracaklarını sonra diğer işlerini yapacaklarını belirtti. onlar da sıkıntı içerisindeler. şimdi bu kadar öğretmen 15 saat dersi nasıl ve ne şekilde bulacak. Bu sorunun çözülmesi gerekiyor. sanırım işler sarpa sarıyor

arkadaşlar ne kadar dersiniz var ise ona girersiniz okulunuzda eğer 15 saatten fazla ders var ise 15 saaat girersiniz bakanlık boş geçmesini istemiyor ancak eski sistem için eğer okul idaresi seçmez ise dersi hiç girmeyedebilirsiniz.

bu konuda önemli olan okulunuzun şartlarıdır.
ayrıca formatörlük görevlendirmesi yapılırken size bir görevlendirme yapılıyor İKİNCİ BİR GÖREVLENDİRME İLE BİR BAŞKA OKULA GÖNDERİLEMEZSİNİZ!!! arkadaşlar bu kadar koyun olmayalım görevlendirme ile ilgili yönetmelikleri maddeleri açın okuyun!!!

İkinci okul görevlendirmeleri valilikten onay alınarak yapılıyor. Nerde "başka okulda görevlendirilemezsiniz", öyle olmuyor işte...

görevlendirme yazım elimde ve aynen yazıyorum "listede adarı belirtilen öğretmenlerin 17.09.2012-25.01.2013 tarihlari arasında asli görevlerini aksatmadan ve en fazla maaş karşılığı derse girmek zorunda olduğu derslere girmesi sağlanarak örgün eğitim öğretim ortamından uzaklaşmaları ve derslerin boş geçmesi önlenecek şekilde BİTEFO olarak ....."

Biz ne desek boş arkadaşlar, aslında kimse yanlış yorum yapmıyor. İşin kendisi zaten yanlış, saçma sapan genelgeler onları kafasına göre uygulayan memler, işleri zorlaştırmak için hertürlü beceriksizliği yapan bir meb olduğu sürece biz böyle birbirimizi yeriz anca. Bence herkes haklı çünkü mebde orman kanunları geçerli...

alper4106' Alıntı:
arkadaşlar ne kadar dersiniz var ise ona girersiniz okulunuzda eğer 15 saatten fazla ders var ise 15 saaat girersiniz bakanlık boş geçmesini istemiyor ancak eski sistem için eğer okul idaresi seçmez ise dersi hiç girmeyedebilirsiniz.

bu konuda önemli olan okulunuzun şartlarıdır.
ayrıca formatörlük görevlendirmesi yapılırken size bir görevlendirme yapılıyor İKİNCİ BİR GÖREVLENDİRME İLE BİR BAŞKA OKULA GÖNDERİLEMEZSİNİZ!!! arkadaşlar bu kadar koyun olmayalım görevlendirme ile ilgili yönetmelikleri maddeleri açın okuyun!!!

bakınız sizin söylediğiniz ideal olan ve olması gereken. Bunları biz de biliyoruz ama her zaman yönetmeliğe uygun hareket edilmiyor. 12271 sayılı ilgiyi göstermişler ama orada da bizim bildiğimiz, varsa 15 saat yoksa girmez diyor. Ama bunu ilgi göstererek böyle bir uygulama yapabiliyorlar

Merhoom' Alıntı:
Biz ne desek boş arkadaşlar, aslında kimse yanlış yorum yapmıyor. İşin kendisi zaten yanlış, saçma sapan genelgeler onları kafasına göre uygulayan memler, işleri zorlaştırmak için hertürlü beceriksizliği yapan bir meb olduğu sürece biz böyle birbirimizi yeriz anca. Bence herkes haklı çünkü mebde orman kanunları geçerli...
:alkis:

Geri