formatöre kendi okulu dışında ders görevi verilebilir mi?

Kodla Büyü

mkarahan46

Site Gezgini
okul formatör öğretmeniyim ve kendi okulumda 6 saat dersim var. beldedeki başka bi okulda bt öğretmeni olmadığı için 6 saat derse girmemi istiyorlar. benim isteğim dışında böyle bir şey yapılabilir mi?

olabilir hocam bir aralar formatörleri 3 okula birden görevlendiriyorlardı 2 okula daha gidiyorduk... daha nerelere görevlendiriyorlar canları isterse bir bilsen hocam...

15 saatlik zorunlu ders tamamlanması gerektiğini ileri sürüp görevlendirebiliyorlar hocam malesef......

ben gittim oluyor. 15 saati doldurma bahanesiyle yollayabiliyorlar

"Herşeyi yapabilirler,yaptırabilirler ve dayatabilirler ama siz hiçbirşey yapamazsınız."
Milli Eğitim epeydir bunu araştırıyordu,nihayet buldu ve adını da BT Formatörlük koydu.

0-15 saat derse girer ibaresi var hocam. Artık neresi olursa:) Mevzuatta aksi bir durum yok malesef! Ama dersimizin itibarını da beş paralık ettiler o başka!

görevlendirme yazısında yazan madde hocam..acık ve net ..

Ekli dosyalar

• ilgi b.JPG
    ilgi b.JPG
    61.4 KB · Görüntüleme: 731
Arkadaşım ben ilk görev yerimde iken ders saati 2 saatti ve not vardı. toplam 20 saat derse giriyordum. sonra dersleri 1 saate düşürdüler ve bana 10 saat ders kaldı. 15 saati doldurmam gerektiği için beni ÇPL'ye gönderdiler bilgisayar dersi için. ders iyiydi de okulda bilgisayar yoktu. 1 dönem bilgisayar olmadan ders anlattım. yani her ne şekilde olursa olsun o 15 saati doldurtturuyorlar.

formatörde 15 saat zorunlu diye bir şey yok olduğu kadar alan dersine girer geri kalan kısmı formatör öğretmen olarak lab. da tamamlar. benim hiç ders saati olmadan(Bilişim Teknolojileri seçmeli olduğundan seçmemişler) formatörlük yapan ve sadece kendi okulunda duran başka yere gitmeyen arkadaşım var. benimde 8 saat dersim var başka okula dersede gitmiyorum

valla hocam ben ikinci bir okula evime daha yakın diye istedim vermediler. uzak olsa verirlermiydi acep ola :)

arkadaşlar şube müdürüyle konuştum ve girmeyeceğimi söyledim. 15 saate kadar verebiliriz dedi. bende kendi okulumda varsa verin dedim yoksa veremezsiniz. sesi çıkmadı ondan sonra. eğer dediğiniz gibi başka okula verebilselerdi şimdi beni 2-3 okula yollarlardı çünkü gıcık oldular bana:)

sizi denemişler yerse verelim demişler siz dişli çıkınca şimdilik pusarlar ama unutmayın böyleleri bir hainlik düşünür o yüzden kendinizi daha güçlü hissettirin tırssınlar yoksa ezmeye çalışırlar...

konuyu hortlatıyorum ama 6 saat ders var dıye baska okuldan da 10 saat ders verdıler ki bu arada bir diğer okulda BTR olarak görevlendirildim. yani ortada 3 okul var. ikisinde ders birinde BTR görevi. bunu engelleyen bir yönetmelik var mı bildiğiniz? bir öğretmen iki kere geçici görevlendirilmez vs? baktım ama bulamadım. BTR görevlendirme esasları acık değil bu konuda

görevlendirme üstüne görevlendirme verilemez zaten hocam. Yapılan uygulama yanlış olmuş. Yeğiteğin Fatih Projesi BT Rehberliği görevi konulu yazısının 7. ve 10. maddesini gösterebilirsiniz bir dayanak arıyorsanız.

Hocam ben de aynı durumdaydım. Kendi okulumda 14 saatim var, diğer okulda 8 saat var ama öğretmeni olmadığından bana dediler sen gireceksin diye. Ben de BTR olduğum için kendi okulumdaki ders göreviyle yükümlüyüm başka okul beni ilgilendirmez dedim. Ve kazandımmm.:D

benimde görevlendirildiğim okulda hiç ders yok Anadolu lisesinde formatör olarak görevliyim. başka bir okulada göndermiyorlar.

Bence formatör kelimesinden kurtulmalıyız bt rehberiyiz biz. Rehber öğretmenlerle benzer değerlendirmeye girmeliyiz.

YEĞİTEK yazısı gereği ne ikinci, üçüncü bir okulda derse girebilirsiniz, ne de birden fazla okula FP - BTR olarak görevlendirilebilirsiniz. Bunu dışında işlem yapanlar, mevzuata aykırı iş(lem) yapmış olur. Hakkınızı sonuna kadar koruyun.

YEĞİTEK yazısı gereği ne ikinci, üçüncü bir okulda derse girebilirsiniz, ne de birden fazla okula FP - BTR olarak görevlendirilebilirsiniz. Bunu dışında işlem yapanlar, mevzuata aykırı iş(lem) yapmış olur. Hakkınızı sonuna kadar koruyun.

hocam bu hangi yazı ve hangi cümlesinden bunu anladınız.

Birden fazla okuma btr olarak gorevlendiriyorlar hocam.bununla ilgili aksi bir yazı ya da dayanak var mı acaba ?

1- 30/12/2015 tarih 13507730 sayılı "Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi" konulu YEĞİTEK yazısının 9. maddesini dikkatle okuyacak olursanız tekil ifade var. Ders tamamlamak veya ek ders karşılığı olayı gibi düşünmeyin görevlendirmeleri. Sizden resmi yazıyı isteyenlerden, FP - BTR öğretmenliğinde birden fazla okula görevlendirilebilmesi hakkında siz resmi yazı, dayanak talep ettiniz mi?

2- Birden fazla okula yapılan görevlendirmelerden, il koordinatörlüğünüz hangi verimi bekliyor? Benim ilçemde, ilçe mem, ikinci okul görevlendirmesi istedi, il koordinatörlüğü, şikayet olursa iptal edilir dedi.

aynı durum benim de başıma geldi. kendi okulumda 6 saat başka okulda 10 saat ders verildi ocak itibari ile sebebi ise oradaki okuldaki öğretmenin ilçe milli eğitimde görevlendirildiğinden dolayı onun 18 saat dersinin 10 unu ben 8 ini de başka öğretmene verdiler iki öğretmende btr yiz. ama derse giriyoruz. bu maddelerle 2. dönem başı itiraz edip gitmemeyi düşünüyorum

sorum şu ki sonuç ne olur ? resmi yazıyı da ekleyeceğim.

Ne oldu hocam, iptal ettirebildiniz mi merak ettim. Izmir de her sene bu uygulama yapılıyor. Her sene 15 saati doldurtma bahanesiyle btr olmamiza rağmen ikinci okul görevleri veriliyor. Btr yazısında açık olan birşey yok. Sadece btr gorevinin verildigi okulda derse girmez diyor, başka okul için birşey soylenmedigi için hersene aynı çileyi çekiyoruz:(

Geri