formatör ve dersim yok?

Kodla Büyü

gazierdem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bizim her durumda en az 6 saat girmek zorunluluğumuz yok mu?

bana bu yıl ders verilmedi (geçen yıl okuldaki bütün bilş. derslerine girdiğimden) kıyak..

idare ile konuştum bizde idare olarak almadık zorunlu değil hocam dendi.. sonra başım ağırmasın bu konu yüzünden.. :sleep:
teşekkürler.

bu konuda senin başın niye ağrısın hocam? Vermeyen düşünsün... (Tabi baş ağrıtacak bir durum yok en az sınırından bahsedilmiyor görevlendirme de)

nosTRa' Alıntı:
bu konuda senin başın niye ağrısın hocam? Vermeyen düşünsün... (Tabi baş ağrıtacak bir durum yok en az sınırından bahsedilmiyor görevlendirme de)
sonra bana norm dan felan bahsetmesinler hocam..
idare bu sonuçta her ne kadar iyi de olsa aramız bu aralar..

hocam bende geçen sene formatördüm dersim de yoktu müfettiş geldi niye derse girmiyorsun diye sordu bende formatör öğretmenin derse girme zorunluluğun olmadığını gösteren yazıyı internetten bulup gösterdim hiç bir şey diyemeden çekip gitti formatör öğretmenin görev ve yetkilerini internetten bul çıkar dersle olan bir bölüm var okulda ders açığı olmadığı durumlarda derse girme zorunluluğu yoktur diye bir cümle geçiyor o bölümü fosforlu kalemle çiz yanında bulunsun birisi lam cim ederse gösterirsin olur biter.

m.arslan' Alıntı:
hocam bende geçen sene formatördüm dersim de yoktu müfettiş geldi niye derse girmiyorsun diye sordu bende formatör öğretmenin derse girme zorunluluğun olmadığını gösteren yazıyı internetten bulup gösterdim hiç bir şey diyemeden çekip gitti formatör öğretmenin görev ve yetkilerini internetten bul çıkar dersle olan bir bölüm var okulda ders açığı olmadığı durumlarda derse girme zorunluluğu yoktur diye bir cümle geçiyor o bölümü fosforlu kalemle çiz yanında bulunsun birisi lam cim ederse gösterirsin olur biter.
hocam sana zahmet yazının linkini veya yazı siteye atar mısın..
teşekkürler..

gazierdem' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
sonra bana norm dan felan bahsetmesinler hocam..
idare bu sonuçta her ne kadar iyi de olsa aramız bu aralar..

Norm açısından soruyorsan eğer norm fazlası olmuş bulunmaktasın. Şu an Milli Eğitim okullardan norm güncellemesi istedi. Yakında norm fazlası olduğun açığa çıkar. Okulun mebbis şifresi varsa sende kontenjan.meb.gov.tr den takip et...

gazierdem' Alıntı:
omd' Alıntı:
Norm kadro fazlası olmuşsunuz, hayırlı olsun :)
aman hocam tövbe diyin..
formatörlük sancısını daha yeni atlattık.. :cry:
Dersin yoksa fazlasın biz tövbe de desek değişmez bu :) İlk norm güncellemesinde eline bir yazı tutuştururlar norm fazlasısın diye :) Ondan sonra da artık ile bağlı olarak muhtemelen yeni bir yer seçmenizi isterler.

benim okuldada sen nasıl olsa formatörsün maaş karşılığını doldurmayanlar derse girsin dediler. bende normum düşerse nolcak dedim ve derslerimi vermedim gerçi 7 ders ama olsun en azından norm fazlası yaptırmıyor :)

oyle bi zorunluluğumuz yok hocam. sıkıntı yapmayın ben de gecen sene hiç derse girmedim. hem o sizin prbleminiz diil verselerdi idare düşünsün

glimmer' Alıntı:
oyle bi zorunluluğumuz yok hocam. sıkıntı yapmayın ben de gecen sene hiç derse girmedim. hem o sizin prbleminiz diil verselerdi idare düşünsün
ARKADAŞLAR HER İKİ YORUMDA BİRBİRİNİN TAM TERSİ..
TAVSİYENİZ NEDİR..?
m.arslan HOCAMIZIN BAHSETTİĞİ YAZIYI BİLEN VARMI?
BU DURUM DA OLAN BİR ÇOK ARKADAŞ VARDIR? MALUM EK DERS İÇİN DİĞER OĞRETMENLARİN TALEPLERİNİ KARŞILAMAK İDARENİN BİR AMACI DA

ben geçen yıl formatördüm dersim de 0 dı, norm fazalası falan olmadım. Bu yıl da okul ilkokul oldu yine formatörüm, yine dersim 0. baktım mebbbise normum da duruyor. Ha durmasa ne olur zaten ilkokul olmuş okulum seneye isteğimle geçerim bir yere. müdürümle konuş, norm göstersin mutlaka. :+1:

Buyrun... Hayırlı olsun...

http://www.memurlar.net/haber/287953/

Son paragraf önemli....

2012 Eylül ayı içerisinde alan değişikliği çalışmaları, Ekim-Kasım aylarında da eğitim kurumlarının derslik durumu dikkate alınarak Norm Güncelleme Çalışmaları yapılacaktır. Fazla durumdaki öğretmenlerin il içinde alanında ihtiyaç bulunan okullara atama işlemleri gerçekleştirilecektir.”-

müdürle tekrar gidip görüştüm hocam biz norm gösterdiğimiz sürece sıkıntı olmaz dedi..
ve rahatladımm.(diken üstündeyiz daima)..

gazierdem' Alıntı:
müdürle tekrar gidip görüştüm hocam biz norm gösterdiğimiz sürece sıkıntı olmaz dedi..
Normu sadece müdür göstermesi yeterli değil okul normu gösterse dahi son sözü ilçe mem ve il mem söyler. Sizin müdür istediği kadar göstersin bunlar normu düşürdüğü zaman yapacak hiç bir şey kalmaz.
Ders olmayan okulda norm gösterilmesi sizce mantıklı mı? :)

Arkadaşlar okulumda sadece 5. sınıflara 8 saat derse giriyorum...Ben 6 saatin altında ise normumuz düşüyor diye biliyorum ama müdürüm 10 saat diye ısrar ediyor 6 lardan da ders verelim diyor..Ders vermesi sorun değil de ben mi yanlış biliyorum:( Bununla ilgili bir yazı var mı acaba???

gazierdem' Alıntı:
Onu geçen sene bana yaptılar :) Askere gidiyorum diye de önemsemedim. Sonuç askerdeyken resen yer değişikliği :) Aklında bulunsun, bir kenara yaz.

whatepity' Alıntı:
Arkadaşlar okulumda sadece 5. sınıflara 8 saat derse giriyorum...Ben 6 saatin altında ise normumuz düşüyor diye biliyorum ama müdürüm 10 saat diye ısrar ediyor 6 lardan da ders verelim diyor..Ders vermesi sorun değil de ben mi yanlış biliyorum:( Bununla ilgili bir yazı var mı acaba???
Eğitim bölgesinde değilseniz 6 saat yeterli ama eğer eğitim bölgesinde yer alıyorsanız en az 15 saat diye biliyorum.

formatörleri bilmiyorum tam ama bizim idareciler geçen sene 450 tl maaş kesim cezası aldı. branşçı olduklarından ve derse girmediklerinden dolayı

Geri