Formatör Teftişlerinde en yüksek puan?

Kodla Büyü
Hocalarım bana gelen giden olmadı ama 1.dönem toplantıda bahsi geçmişti galiba.
Çok merak ediyorum hangi resmi yazı ve görevlendirme ile teftiş ediliyor ve not veriliyor, bence gelenlerden verdikleri notu neye göre verdiklerini ve kaç verdiklerini imzalayıp bıraksınlar, bir sendika yada mahkemeye gönderelim bakalım öğrenelim bu notlar nereye işleniyormuş.
Eğer kafalarına göre yapıyorlarsa başları çok ağırır.
Yok gerçekten varsa herkes o zaman resmi yazı ile duyar, ve ona göre davranır yada eğitici olur.

hayatımda duyduğum en saçma şey.. kim kimi teftiş ediyor ne puanı veriyor... :???????????? kimin boyle bir yetkisi var... ?? bana gelseler bende size verdim puan buyrun derdim.... bu ne yaaa!!!!! :x :x

mystreous' Alıntı:
Seni işletmiş olmasınlar hocam :)
Eğitici formatörlerin teftiş ettiğini de yeni duydum..

:? yok hocam ne işletmesi adamlar resmen geldiler, hazır bir form üzerinden sorular var onları sorarak tutamnaklarını belgelerini istediler, olmayanlara yok yazdılar sonuç olarak sistem bir puan verdi çıktı olarakta bana imzalattılar kendileride imzaladılar bir nüshasını alıp gittiler. 2. oluyor bu hemde ilk değil yakında sizde duyarsınız..

aak' Alıntı:
ilk kez formatörlük yapıyorum teftişe geldiler lab kullanım kayıtlarıyla ilgili belgeler sordular olanı gösterdim 29 almışım. eksikleri tamamla dediler gittiler. puan 100 üzerinden değil dediler de kaç üzerinden bilmiyorum

bana da aynı seyi söylediler 100 üzerinden değil diye 59 yazmıştı hocamız...

spring' Alıntı:
aak' Alıntı:
ilk kez formatörlük yapıyorum teftişe geldiler lab kullanım kayıtlarıyla ilgili belgeler sordular olanı gösterdim 29 almışım. eksikleri tamamla dediler gittiler. puan 100 üzerinden değil dediler de kaç üzerinden bilmiyorum

bana da aynı seyi söylediler 100 üzerinden değil diye 59 yazmıştı hocamız...
ne kadar geçerli onu bilemiyorum tabikii..

bizim eğitici gelmedi sene başından beri bekliyorum :) müfettiş geldi o da 92 vermiş. bizim okulda alınan en yüksek puan diye kendimce mutluydum ama burda 97leri görünce daha çok çalışmalıyım dedim :lol:

Banada geçenlerde geldiler ellerinde bir form yok şu var mı yok bunu yaptun mı? Evet-Hayır işaretlediler sonrada bunun dijital ortamda kaydedileceğini yok efendim notumun düşük olabileceğini filan söylediler ama bişey imzalatmadılar. Yani resmi bir evraka dönüştürmek içşn imza istemediler. Ne kadar gerçekçilik payı var bilmiyorum.

hocam müfettişler de bize bişey imzalatmıyo ama resmi bişe sonuçta. gerçi verdikleri puanın bi önemi yokmuş önemli olan müdürün verdiği puanmış

arkadaşlar bugun bizim okula eğitici formatör öğretmen geldi. ellerindeki formalara göre teftiş ediyorlar. ayrıca puan felan verdikleri yok. sadece müfettişler geldiği zaman puan verdiler oda 91'di. müfettişlerin verdikleri puanlarda gecersiz.

Arkadaşlar dün bizim okula geldiler ama sadece laboratuara bakıp, bir de form doldurup gittiler. Not verip vermediklerini bilmiyorum ama .

bana müfettiş geldi. sınıfa baktı, sonra sınıf kullanım planı var mı dedi. bende var, işte dosya dedim. adam dosyaya bile bakmamış. 86 verdi. gerçi bir geçerliliği yok ama, adamın hazırladığım dosya hakkında en ufak fikri olduğuna inanmıyorum.

bana da geldiler.İzlenimlerimi anlatayım. bu forumu da mutlaka takip ediyorlardır herhalde, selamlar, saygılar .
Öncelikle kendilerinde bir atom parçalayacak kapasite gördüm, o kadar ciddiyetle yapıyorlardı işlerini. Gelecekleri ile ilgili yazı gelmişti ama yazıdaki tarihinden farklı bi zamanda geldiler. Baskın basanındır hesabı. Okul sitesi, pclerin tümünün çalışılırlık durumuna baktılar. Evrakları incelemediler ama var mı yok mu ona baktılar. Yani içerikle ilgilenmediler. Bütün bilgisayarlarda adobe'un yüklü olası gerekiyormuş, bir de okuldaki bütün öğretmenlerin derslerinde kullandıkları CD'lerin birer kopyasının da bizde bulunması gerekiyormuş(ilk defa duyuyorum dedim :eek: )
Sonuç olarak bana bir not vermediler, ama "kötü değil" dediler. Hayırlısı...

ceyhun51' Alıntı:
Arkadaşlar dün bizim okula geldiler ama sadece laboratuara bakıp, bir de form doldurup gittiler. Not verip vermediklerini bilmiyorum ama .

Hocam bize de öyle yaptılar zaten. O formdaki cevaplara göre sistem otomatik puan veriyo. Benim evraklarda epey eksik vardı(ben bilmiyordum o evrakların tutulması gerektiğini) daha öncede dediğim gibi 29 vermiş sistem ama bir sorun çıkarmadılar. Sadece tamamlamamı istediler. Belki de ben yeni olduğum için böyle davrandılar belki herkese öyle davranıyorlarıdr biilemiyorum. Neticede anladığım onlarda bizden biri korkacak bişey yok

Laboratuardaki dolabıma bi göz gezdirdiler. RJ-45 pensesi, Cable Tester cihazı, şarzlı tornavida setini v.b görünce hocam sende neler varmış böyle dediler. donanım panosuna baktılar. Bilgisayarların çalışıp çalışmadığına baktılar. Memnun kaldılar gittiler. Evraklara hiç bakmadılar :)

Arkadaşlar bu belgeler nelerdir yazsanız da bizde bilsek ben de 4 dönemdir formatörüm bulunduğum okulda hiç teftiş yada puan durumuyla karşılaşmadım.

zoraki görevlendirmenin, zorunlu belgeleri :) komikmiş.

Site de bir sürü evrak var ama ben işime yarayanları tutuyorum açıkçası.
Yok kim gelmiş gitmiş, onları tutmakla uğraşmadım. Demirbaş no.dur vs. bir yere kadar.
Sistemler tıkır tıkır çalışıyor mu? İnternet bağlantın var mı? sınıf düzenli mi? Bence gerisi teferruat.

Valla bende öyle bir teftiş geçirmedim ama müfettişler geldiler geçen ay dersime bile girmediler bakanlık sana ders mi bıraktı da ben teftiş edeyim dedi müfettiş sağolsun :) Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim :S :D

1. Görevlendirme yazısı ve onayı

2. Bitefo öğretmenlerinin görev ve çalışma esasları

3. Eğitici Bilişim Formatör Öğretmeninin doldurduğu okul ziyaret formu (bu form önemli)

4. Bitefo yıllık çalışma planı

5. BT sınıfı kullanım çizelgesi

6. BT sınıfı kullanım yönergesi

7. Ders içi Kullanım defteri

8. Ders dışı Kullanım Defteri

9. Bilgisayar ve çevre birimlerin sicil fişleri

10. Arıza Kontrol Fişleri

11. Bilişim panosu aylık çizelgesi (Aylık işlenen konuların başlıkları)

12. Öğretmenler kurulu toplantı tutanakları

13. Okulda Bilgisayar Destekli Eğitim ile ilgili yapılan çalışmalar

14. Okul web sayfasıyla ilgili yapılan çalışmalar.

15. Okulda yapılan diğer çalışmalar.

16. Sorumlu olduğu okulda BT konusunda yapılan rehberlik ve ziyaret formu

bu konuları inceliyorlar sistem buna göre bir performans puanı çıkarıyor..

Yapılan teftiş değil, rehberlik ve değerlendirme amaçlı ziyarettir.
Eğitici Formatörlerin tabii ki teftiş yapma yetkisi yoktur.
Evrak her şey demek değildir. Ancak, çalışmaların kaydının tutulması sözlü ifadeden daha sağlam dayanak oluşturur.
Amaç formatörleri üzmek değil, tüm formatörleri olumsuz eleştirilerden korumaktır. Sürekli sözü edilen çalışmayan formatör tanımlamasının haklı ve büyük çoğunluğu zedelemesini önlemektir.
Uygulama Ankara ilinde yapılmaktadır.
Keyfi bir uygulama değildir, Valilik onayı ile sürdürülmektedir.
Puanlama 100 üzerinden yapılmamaktadır, alınan puanlar çok da büyük bir anlam ifade etmemektedir.
BT sınıfının genel hali, öğrencilerin durumu, öğretmenin yaklaşımı zaten harcanan emeği göstermektedir.

erkutalp hocamın listesine eklenmesi gerektiğini düşündüğüm maddeler:
- e-okul fotoları çekilip yüklenmiş mi
- iks öğrenci-veli formlarının doldurulması takip edilmiş mi
- Bt sınıfı sandalyeleri tamir edilmiş mi?
- boş derslerde öğrenciler BT sınıfında avutulmuş mu?

Arkadaşlar, bizim ilçeye de geldiler. Notlar 60 üzerinden verildi. Siz nasıl 65 aldınız. Anlayamadım. Bizim ilçede en düşük 27 en yüksek 60 :( :?:

Böyle apar topar olursa bu işler tabiki 60 geçen olmaz en azından bu yazı martta gelse bizde ona göre davranır evrak tutardık ne bileyim ama bizim işlerimiz maalesef böyle neyse bundan sonra ona göre davranırız bizde yazarız materyal arşivi diye bişeyler böylece bizimde evrağımız tam olur maazallah materyal arşivsiz ne yapardık biz

banada 39 verdi sistem :(( iyimi kötümü bilmiyorum çok önemli değil hocam dediler ama..sistem en çok puanı hizmetiçi eğitimlerden veriyormuş...okuldaki öğretmenlere açılcak olan kurslardan.. artı kurul toplantılarında BT sınıfı ile ilgili bir madde olmalıymışşş mışş...ders ekipmanları(DVD eğitim CDleri falan listesi öğretmnler odasında asılı olucakmış mışş.. bana değişik geldi ama olması gerekiyormuş dediler..Lise de çalışıyorum ama yinede sınıfı kullanan öğretmenler için matbu giriş çıkış formu oluşturun dediler ne bileyim biir yığın angarya...

Geri