formatör şubatta yıllık izin kullanır mı?

Kodla Büyü

shemonster

Seçkin Üye
Seçkin Üye
temmuz 2011-aralık 2011 döneminde formatörlük yaptım şimdi ocak 2012-haziran2012 döneminde formatörüm yani formatörlükte bir yılım dolmadı, şubat tatilinde yıllık izin kullanabiliyo muyum, bu konuda yönetmenlikte bir şey bulamadım bilgisi olan var mı?

Hocam Nimet ÇUBUKÇU'ya bakanlığı döneminde sorulan BT öğretmenlerinin sömestr ve yaz tatiliyle ilgili bir soruya "Gerekli önlemler alındığı taktirde öğretmenlerin tatil yapmasında bir sakınca yoktur" gibi bir ifadeyle yazılı açıklama yapılmıştıbakanlıktan. BBnet te olması lazım. Biraz daha araştı forumu.

o yazıyı bulup idareye gösterdim bu sadece gensoru yönetmelik değil dediler kabul etmediler

hocam ben il milli eğitime sordum. Okul idaresi ek ders vermeyerek izin verebilir dediler..

shemonster' Alıntı:
o yazıyı bulup idareye gösterdim bu sadece gensoru yönetmelik değil dediler kabul etmediler
Hocam yönetmelik yok da gensoruya verilen yazılı cevap da resmidir. Altında bakanın imzası var sonuçta. Kesin bir dille konuşmayayım da neye göre geçerliliği yok diyorlar anlamadım.

herşeyde yönetmenlikte var mı diyor benim idarem.şimdide şubatta yıllık izin için dilekçe verdim milli eğitime soracam bunun yönetmenliğini bilmiyom diyor.

hocam idarene söyle ek ders yazmazlar sende tatilini yaparsın,ben öyle yapıyorum gidiyorum gelmiyorum olmadı,naparsalar yapsınlar,bu nedir ya iyice üstümüze geliyolar,okulda durup napacaz boş boş oturmaktan başka,devlette bize boşuna para verecek tatilde oturuyoz diye.

hocam söyledim onu kabul etmiyor yönetmenliğe göre yapacam diyor yönetmenliğini de bulamadı bir türlü. bizim yıllık izin hakkımız yok mu niye kullanmıyoruz anlamıyorum. br formatörlük çıkardılar başımıza bela ettiler. keşke rehber öğretmenler gibi yapsalar bizi de, şimdi ne idareci gibiyiz ne öğretmen gibiyiz, bize neyi uygulayacaklarını şaşırdılar.

hocam bende idare ile görüştüm, çıkarsın ama ek ders alamazsın dediler... gelirsen ek ders alırsın dediler.

HOCAM SİAVAS MEM DEN GELEN YAZIDA DİYORKİ OCAK1 HAZİRAN 30 FORMATÖRLÜK VAR 15 TATİL HARİÇ DİYEDE BELİRTMİŞLER. HER YIL 15 TATİLDE OKULDAYDIK BU SENE 15 TATİLİ KESMİŞLER. sadece sivastamı böyle acaba.!?

http://www2.tbmm.gov.tr/d23/7/7-8629c.pdf Millli Eğitim Bakanın imzası olan bir yazı nasıl resmi olmuyor anlamış değilim. Ben de bu ara bu yazıyı dilekçeyle okula vermeyi düşünüyorum. Tatile çıkmak istiyorum ne bu yaa, diğer iller nasıl çıkarıyor tatile...bazıları çok bilmişlik yapıyor...

mustafaosmen001' Alıntı:
HOCAM SİAVAS MEM DEN GELEN YAZIDA DİYORKİ OCAK1 HAZİRAN 30 FORMATÖRLÜK VAR 15 TATİL HARİÇ DİYEDE BELİRTMİŞLER. HER YIL 15 TATİLDE OKULDAYDIK BU SENE 15 TATİLİ KESMİŞLER. sadece sivastamı böyle acaba.!?
Hocam ben her il farklı uyguluyor..Ne mutlu ki sizin il yanlıştan dönmüş doğruyu bulmuş 15 tatilinizi rahatça yapabilirsiniz...darısı Tokat'a....

Normalde yıllık 20 gün, eğer 10 yıllık ve üzeri kıdem yılın varsa, 30 gün izin hakkın vardır. Bunu da ister yaz tatilinde ister ara tatilde kullanırsın.

Dilekçe dilekçe dilekçe yazın :)
Müdüre, birilerine sözlü sormakla olmaz. Kağıt kalemi alın yazın hocam müdürünüze. Cevap isteyin. Söylediğiniz o yazıyıda ekleyin. Müdürünüzde ilçeye gönderir, orası isterse ile göndersin, il isterse bakanlığa orası da bakana :) Yani kime gönderilirse gönderilsin cevap gelecek size ilçeden. Yazın mutkala. Yıllık izin olmadan sömestri tatili yapma hakkınız var tabi. Yıllık izine gerek yok. Yıllık izin kullanırsanız hakkınız ölür, yaz tatili kullanamazsınız.

tabikide kullanabiliriz hocam,
kafamızı dinlememiz lazım yoksa ikinci döneme falan başlayamam

hocam bakanlığın verdiği cevap gayet açık ve net, müdürünüz buna hangi akıl ve mantıkla soru önergesi diyebiliyor ki,
bu bir milletvekilinin verdiği soru önergesine dönemin bakanının vermiş olduğu yazılı cvp. müdür koltuğunda oturan adamlar bunu bilmiyorlarmı ya...
hocam en güzeli dilekçenizi verin, dilekçenize gerekçe olarak bu yazıyı ekleyin bakın bakalım suratı nasıl olacak

mustafa_ogr' Alıntı:
Normalde yıllık 20 gün, eğer 10 yıllık ve üzeri kıdem yılın varsa, 30 gün izin hakkın vardır. Bunu da ister yaz tatilinde ister ara tatilde kullanırsın.

siz memur ve görevlendirmesi 1 yıl ve fazlası olanlar için olan haktan bahsetmişsiniz hocam.bizim görevlendirmeler 6 aylık oldugu için yıllık izin alamıyoruz..adı üstünde yıllık..

manhem' Alıntı:
And_The_End' Alıntı:
hocam bende idare ile görüştüm, çıkarsın ama ek ders alamazsın dediler... gelirsen ek ders alırsın dediler.

işte budur
bende idareye böyle yapmalarını teklif ettim ancak ek dersi sana eksik yazdığımızda müffettişlere ne diyeceğiz dedi. geldiklerinde ilk ek derse bakıyorlar hocam senin iznin veya raporun olmadan neye göre keseceğiz diyorlar. sizin idareciler ek dersi nasıl eksik gösterecekler??

Arkadaşalar, formatörlüğün ilk çoktığı yıllarda yaz tatili de dahil yarı tatilinde de okulda bt sınıfını açıyorduk. Daha sonra tasarruf tedbirleri ile yaz tatliini kesin olarak aldırdılar. Yarı tatilinde de idare ile anlaşıp ek ders almamak koşulu ile formatör gelemeyebiliyor. Bunu idare ile zıtlaşmadan anlaşarak sizde tatilinizi yada ek ders almak isityorsanız yarı tailde çalışabilirsiniz. Ancak şu günlerde okulların halka açılması ile ilgili çalışmalar var biliyorsunuz... Özellikle şu anda müdürümde sizlerin ki de (ankara için) bu konuyla ilgili toplantıda ve ara da bizi aradığında okullarda akşam dokuza kadar bt sınıfı 1 hizmetli 1 md. yardımcısı ve formatörle okul açık olacak şeklinde ifadeleri var ve üstelik asli görev olarak söylenmiş yani ücret alınmadan yapılacakmış... Böyle de bir durum varken çıkacak sonucu bekleyerek sonuca göre ortak tavırlar alınabilir diye düşünüyorum. :( :? :shock:

Geri