formatör olmayan bilgisayar öğretmenlerinin gorevleri ??

Kodla Büyü

necibesari

Üye
arkadaşlar okulumda tek bilgs öğretmeniyim ve okul idaresı web sayfası ile ilgili olarak yapmak zorundasın diyor yapmak zorundamıyız yada ne kadar yapmak zorundayız bazen gunde 10 haber ekliyorum ve ders saatei dısında yapmak zorundasın diyor. formatör olmayan bilgisayar öğretmenlerinin gorevleri nelerdir bilen varmı bu konudaki resmi yazı nedir lütfen yardımmm??

Tek işin derse girip çıkmak Bu kadar basit.

tabi bunuda müdüre kabul ettirebilirsen sayın hocam . ben en son yıllar önce yaka paça birbirimize girdik.ama kaybeden yine o oldu.

Hocam web yayın ekibi kurulması gerektiğini söyle. Yayın ekibine görev dağılımı yaparsın. Onların getirdiği döküman foto ne varsa siteye koyarsın. Yani işin biraz daha kolaylaşır sorumluluğu paylaşmış olursun. Web yayın ekibi yazısı da şu: Müdürüne çıktı alıp okutabilirsin.
http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurul ... aslari.pdf

formatör olmayan bilgisayar öğretmeninin görevi formatör olmayan din kültürcüyle, matematikçiyle aynıdır. gönüllülük esastır. istemiyosanız zorla yaptıramazlar.

Sayın hocam, eskiden web sitesi komisyonu gibi bir komisyon vardı. İşte BT öğretmeni, ingilizce, türkçe öğretmenleri vs. den oluşuyordu. Bunlar sözde beraber işletiyordu. Şimdi durum nedir bilmiyorum.
Bu komisyon meselesini bir araştırın. Eğer varsa müdüre bununla ilgili bilgi verin, haberleri oluşturup, getirirseniz eklerim deyin. Haberleri hazırlamak vs. kısmından kurtulursunuz.
Eğer komisyon işi kalmamışsa, her şeyi siteye eklemeyin. Günde 10 haber ne demek yahu. Orası birilerinin özel sitesi değil, okulu ilgilendiren konular dışında bir şey eklemeyin, bazı şeyleri sallayın. Onlar sizi bıktıracağına siz onları bıktırın.

Benim için formatör öğretmen = bilgisayar öğretmeni
Yaptığım iş aynı ikisinde de her işi yapmam gerekiyormuş gibi davranıyorlar.

bazı özel öğretmenlerin, özel görevleri olabiliyor. yazı denetleme kurulunda türkçe öğretmeninin olması gibi. Bt rehber öğretmeni olmasanızda web sitesi sizin işiniz, ki resmi yazıda bilgisayar öğretmeni diye de geçer. Ancaaak, bu sizin işiniz diye 10 haber, mesai dışı yap filan olmaz, kurulu var, kurulunu kurun, fotoğraflarını getirsinler, yazsını yazsınlar, siz sadece yayınlayın, günlük de bir sınır koyun en fazla 2 haber diye. web yayın ekibiyle yapacağınız toplantıda bunu dile getirin.

T.C. MEB Bilgi İşlem Grup Başkanlığının 19/11/2012 tarihli resmi yazısının ekinde belirtilen “Okul Web Sitesi Yönetim Paneli Kullanım Esasları”nın 19.maddesi gereği WEB SİTESİ YAYIN EKİBİ kurulmuştur.
“Madde 19. WEB sitesi hazırlayan okullarda; Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, BT Rehber Öğretmeni (yoksa Bilgisayar Öğretmeni), Türkçe Öğretmeni, Rehber Öğretmen, varsa ilgili kulüp sorumlu öğretmeninden oluşacak bir WEB Yayın Ekibi kurulması gerektiği, bu ekibin görevi;

Bir tarihte bende BT rehber öğretmeni olmamama rağmen bu işle ilgileniyordum. Toplantıda yazılarınızı oluşturun fotoğraflarınızla birlikte getirin ekleyeyim dedim. Sonuç olarak resmi bayramlar dışında bişey eklemedim. :D

tek çare idarenle aran iyi değilse yokuş yapmak.yukarıdaki yayın ekibi görevlendirmesini müdürden isteyin.yukarıdaki yazıyı göstermeyin yalnız.
bunun grup işi olduğunu sonuçta kamuoyu ile paylaşımda bulunulduğunu bunun için başında müdürün olduğu yayın ekibi görevlendirmesinin yapılması gerektiğini dilekçeyle belirtin idareye.sözlü olarak tepki verince basın bu dilekçeyi araştırsın bulsun yukarıdaki yazıyı.sonrada siz sadece yüklemeleri yapın.
zaten böyle bir yol izlersen.ilgili paylaşımın diğer üyelerden incelenerek ve imzayla gelmesi 3-4 gün sürer.saygılar

bende 2 sene önce baya direttim müdüre benim işim değil yapmam dedim,,adam da inat etti web yayın ekibini kendi kurdu şimdi yap dedi..yaptımm
şimdi farklı bir okulda çalışıyoruum,aynı şeyi yine tekrarladım,,getirsinler dökümanları yayınlarım dedim,,bekliyorum..
hala getirmediler :D :p

Geri