"Formatör Öğretmenler İş Başında" haberine cevap verin

Kodla Büyü
bilerzen' Alıntı:
Ben de benden bişey anlatayım….Geçen hafta sabah 10 gibi okul müdürü beni aradı 5dk içinde okula gelmen lazım dedi. Neden deyince demirbaşlar eksik çıkıyor, sen sayım yaptığımda bilgisayarlar tam mıydı dedi. Hocam dedim ben demirbaşları bilmem görevim de değil, girişi yapan müdür yardımcısına sorun, beni ilçe Fatih Projesi için görevlendirmişti ben 4 okulun bilgisayarlarını saydım sayı olarak girdim. Eksik ya da fazla diyebilmem için elimde önceki veriler olması lazım bende böyle bişey yok, üstelik bunu ocak ya da şubat 2011 döneminde yaptım. Şimdi ben eksik ya da fazla diye bir şey nasıl derim dedim, sadece laboratuardaki bilgisayarlar tamdı diyebilirim çünkü kurulduğunda 45 taneydi hala o kadar dedim. Adamın bu işi yapan müdür yardımcısıyla arası kötü olduğu için benim “evet eksik” dememi bekliyor. Neyse hala ısrarla bana gel diyor, benim bir bayan olduğumu, çocuğumun küçük olduğunu biliyor, bana cevabını bilmediğim bir şeyin açıklamasını yapmak için okula gel diyor. Hocam 5dakikada gelemem ama 1.5-2 saate gelirim diyorum bakın bişey bilmememe rağmen yardımcı olabilmek için gelirim diyorum adam sanki gelemem demişim gibi ki öyle de diyebilirdim, o “tamam tamam seneye formatörlük için başka okul yaz buraya gelirsen görceksin sen seni 8 -5 çalıştırcam dedi yüzüme kapattı.

Neye uğradığımı şaşırdım. Kendimim tutamadım yavrumun yanında ağladım, küçücük kuzum anne niye ağlıyosun dedi geldi beni öptü karnım ağrıyo dedim… bizi bu hale getiren herkese hergün beddua ediyorum… evet ben o 500 lirayı alıyorum ama yan gelip yata yata değil, hafta sonları yaz tatili ne zaman lazımsam hatta değilsem okulda çalışarak alıyorum…
Şimdi ben 10 saat derse girsem ek dersim olmayacak üstelik de dersleri derli toplu da yaptırmaz dağıtır beni perişan eder, bakıcı olayı var çünkü… başka okula görevlendirme istesem tüm gün çocuktan ayrı kalmak istemiyorum ve de 700 750 lira bakıcı parası verdiğim zaman benim tüm gün çalışmamın anlamı kalmıyor…. Dersimi derli toplu yapsalar derse girip çıkıp gitsem diyorum bu adam yine bulaşır bana..
şimdi diyosunuz ki herkes memnun formatör oluyor, hayır branşı bilgisayar olan kimse memnun değil mecbur kalıyoruz MECBUR BIRAKILIYORUZ, formatörlük sözde zorunlu ollmasa bile ZORUNLULUK duyyoruz daha doğrusu bunu yapanlar yapıyo....

:-1: :? :( :scared: :verymad:

işte B.T. öğretmenlerinin özeti

şu olay medyaya taşınsa ne güzel olur

500 lira ek ücret konusunda kafası karışan arkadaşları anlıyorum, medyada sanki tazminat tarzı bişey gibi lanse edildi olay

bilerzen' Alıntı:
Ben de benden bişey anlatayım….Geçen hafta sabah 10 gibi okul müdürü beni aradı 5dk içinde okula gelmen lazım dedi. Neden deyince demirbaşlar eksik çıkıyor, sen sayım yaptığımda bilgisayarlar tam mıydı dedi. Hocam dedim ben demirbaşları bilmem görevim de değil, girişi yapan müdür yardımcısına sorun, beni ilçe Fatih Projesi için görevlendirmişti ben 4 okulun bilgisayarlarını saydım sayı olarak girdim. Eksik ya da fazla diyebilmem için elimde önceki veriler olması lazım bende böyle bişey yok, üstelik bunu ocak ya da şubat 2011 döneminde yaptım. Şimdi ben eksik ya da fazla diye bir şey nasıl derim dedim, sadece laboratuardaki bilgisayarlar tamdı diyebilirim çünkü kurulduğunda 45 taneydi hala o kadar dedim. Adamın bu işi yapan müdür yardımcısıyla arası kötü olduğu için benim “evet eksik” dememi bekliyor. Neyse hala ısrarla bana gel diyor, benim bir bayan olduğumu, çocuğumun küçük olduğunu biliyor, bana cevabını bilmediğim bir şeyin açıklamasını yapmak için okula gel diyor. Hocam 5dakikada gelemem ama 1.5-2 saate gelirim diyorum bakın bişey bilmememe rağmen yardımcı olabilmek için gelirim diyorum adam sanki gelemem demişim gibi ki öyle de diyebilirdim, o “tamam tamam seneye formatörlük için başka okul yaz buraya gelirsen görceksin sen seni 8 -5 çalıştırcam dedi yüzüme kapattı.

Neye uğradığımı şaşırdım. Kendimim tutamadım yavrumun yanında ağladım, küçücük kuzum anne niye ağlıyosun dedi geldi beni öptü karnım ağrıyo dedim… bizi bu hale getiren herkese hergün beddua ediyorum… evet ben o 500 lirayı alıyorum ama yan gelip yata yata değil, hafta sonları yaz tatili ne zaman lazımsam hatta değilsem okulda çalışarak alıyorum…
Şimdi ben 10 saat derse girsem ek dersim olmayacak üstelik de dersleri derli toplu da yaptırmaz dağıtır beni perişan eder, bakıcı olayı var çünkü… başka okula görevlendirme istesem tüm gün çocuktan ayrı kalmak istemiyorum ve de 700 750 lira bakıcı parası verdiğim zaman benim tüm gün çalışmamın anlamı kalmıyor…. Dersimi derli toplu yapsalar derse girip çıkıp gitsem diyorum bu adam yine bulaşır bana..
şimdi diyosunuz ki herkes memnun formatör oluyor, hayır branşı bilgisayar olan kimse memnun değil mecbur kalıyoruz MECBUR BIRAKILIYORUZ, formatörlük sözde zorunlu ollmasa bile ZORUNLULUK duyyoruz daha doğrusu bunu yapanlar yapıyo....

Değerli öğretmenim öncelikle durumunuza üzüldüğümü belirtmek isterim.
Ama bu Formatör Öğretmenlikle alaklı bir sıkıntı değil karşınızda ki müdür ama insan değil bununla ilgili bir problem.
Düşünelim ki Formatör Öğretmen değilsiniz hatta BT öğretmeni de değilsiniz müzik branşındasınız ve çocuğunuz olduğu için 15 yada en falza 21 saat dersiniz var insan olmayan müdür o dersleride sabah akşam dağıtabilir yada tekli eğitimse ilk saat son saat verebilir.
Buradaki sıkıntı karşınızdaki kişinin öncelikle insan olması ile alakalı.

Tekrar çocuğunuzun yanında yaşadığınız bu sıkıntılı anlardan dolayı üzüldüğümü belirtmek isterim.

the_korsan' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
arkadaş istanbulda 1200 öğretmen varsa ve 1180 tanesi kılını kıpırdatıp aynı il içinde bir alana gelemiyorsa ve ben çıprpınırken il milli eğitimdekiler tarafından "birşey yokmuş 3-5 kişi toplanmışlar sadece" diye algılanıyorsa zümremiz o saygı duyduğum 20 kişi adına kalan 1180 kişiyi istediğim gibi aşağılarım.
sen hakkın var desende aşağılarım yok desende
önce bu zümre kendi arkadaşlarına saygı duyucak kendi okullarında iyi olsalar bile arkadaşları için eylem yapıcak ağırlığını koyucak ondan sonra gidip sendikalara ona buna hakkımızı savunun diyecek.
Tekrar edeyim o 25 kişiye(bazıları sonradan saçmalamış olsada) saygım büyük, kalan 1180 e ise onlar zümreye saygı duymadığı sürece saygı duymam gerektiğini düşünmüyorum.

Hoca sen kimseyi aşağılayamazsın, senin haddine değil. Kimse kimseye saygı duymak zorunda da değil, herkes işini adam gibi yapar çeker gider, siz dahil.
İnsanlar eylem yapmıyor mu, katkı sağlamıyor mu size ne ki bundan...Derdi olan gelir olmayan gelmez belki derdi olan bile gelmez, herkesten duyarlılık beklemek boş hayal.

Cemal hocam çoğu kişi seve seve yapıyor görünüyor çünkü ekdersini doldurmak için kimse 3-4 okul dolaşmak istemez. Ekderssiz bir kuru maaş almakta istemez, olay tamamen duygusal ve herkes kendine göre haklı :) Şunu söyleyeyim cemal hocam meslek lisesinde görev yaparken yada eğiticiyken iö'lerin durumunu yaşayan biri kadar olayı anlayamıyorsunuz, meslek lisesindeyken bende anlamıyormuşum.

Hocam çok basit benim haddim hakkında konuşmak da senin haddine değil. Sende işini adam gibi yapar sıradakine yerini bırakır gidersin.

@ist_koord hadi canım senin mesain başlıyor vaktini buralarda boş boş harcama...İdealist insana yakışmıyor..

ist_koord' Alıntı:
Hocam çok basit benim haddim hakkında konuşmak da senin haddine değil. Sende işini adam gibi yapar sıradakine yerini bırakır gidersin.

Adamın bir oğlu varmış babası sürekli oğlum senden tek isteğim var ileride büyük adam ol. demiş
çocuk büyümüş vali olmuş.
babasını yanına çağırmış
bak baba büyük adam oldum vali oldum demiş.
babası vali olmuşsun ama adam olamamışsın
adam olsaydın sen gelirdin babanın yanına demiş.

sen ist koord
öğretmen olmuşsun ama adam olamamışsın
adam olsaydın kimseyi aşağılamaman gerektiğini bilirdin
aşağılayan aşağılanır.
bunu unutma

the_korsan' Alıntı:
@ist_koord hadi canım senin mesain başlıyor vaktini buralarda boş boş harcama...İdealist insana yakışmıyor..

Hocam ne güzel tanımışsın doğrudur mesaimi burada harcamama değmez. Ama burada vakit harcıyorumda sayılmaz bir sürü paylaşımı takip ediyorum, bir sürü kendini bilmez yada kendini olduğundan değerli gören kişinin forum yoluyla meslektaşlarının beynini zehirlemesine engel oluyorum bu da insanlık adına mesai sayılır. Ha meydanı boş bulup dilediği gibi salvolar üretmek için git o zaman diyen çok çıkıyor ama sağolsun o ara bu forumdan birileri bazen istanbulda bazen mersinde bazen ankarada beni buluyor hocam bizce haklısın sağol diyor. O saatten sonra bana sen git diyen boş kova kovboylarının sözleri vız geliyor tırıs gidiyor. Enzaından bir branşdaşımın beyninin burada bilgi kirliliği ile zehirlenmesini engellemenin mutluluğunu yaşıyorum.

Senin vaktin boş hocam istediğin zaman cevabını beklerim.

kadir2301' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

Adamın bir oğlu varmış babası sürekli oğlum senden tek isteğim var ileride büyük adam ol. demiş
çocuk büyümüş vali olmuş.
babasını yanına çağırmış
bak baba büyük adam oldum vali oldum demiş.
babası vali olmuşsun ama adam olamamışsın
adam olsaydın sen gelirdin babanın yanına demiş.

sen ist koord
öğretmen olmuşsun ama adam olamamışsın
adam olsaydın kimseyi aşağılamaman gerektiğini bilirdin
aşağılayan aşağılanır.
bunu unutma

Unuturmuyum hocam, amakendisi sıkıntıya düşmeden zümresinin sıkıntısından haberi olmayan bir adam kendisi sıkıntıya düştükten sonra gidipte sendikaya bak bizim zümrenin zorunları ile ilgilenmeiyorsun diye hangi yüzle çatacak onu çzöemedim.

Sendika yetkilisi bu zamana kadar niye gelmedin deyince

Zümrem büyük sıkıntıdaydı ama
Aynen sizin sözleriniz
"kendimden bahsedeyim
eylem olduğu sırada
benim haberim bile yoktu.
çünkü formatörlük nedir bilmiyordum hala derslere giriyordum"

zümre çökmüş haberim yok umurum değil(bunca olay olurken haberiniz olmamasından ben çıkardım bunu özür dileyerek) ben takılıyordum taki işin ucu bana dokunana kadar
DESENİZ.

Sendikada eee şimdide aynı senin gibi işin ucu bana dokunmuyor bende takılıyorum öyle dese
kim haklı kim haksız olacak hocam.

Şu vali kıssanız biraz canımı sıktı ben görevlendirme ile gene maaşını haketmeye çalışan bildiğin öğretmenim. hocam adamlığıma gelince herkes çevreye(zümresine mesela) duyarlılığı neticesinde kendi adamlığını sorgulasın.

@ist_koord sen istediğin gibi takıl, istediğin konuya yaz istediğin yanlış bilgileri düzelt doğrusunu ver, meslektaşlarının zihnini temizlemenin mutluluğunu da yaşa, ister idealist ister artis takıl bize farketmez istediğiniz gibi paylaşım yapın ama millete patronmuş gibi tavır yapamazsın, ükela tavırlarla insanlara laf edemezsin burda. Benim sizi tepkimin nedeni budur.
Belki niyetin bu değildir bilemem fakat daha öncede demiştim kendini ya yanlış ifade ediyorsun yada gerçekten öylesin. Abarttım kusura bakmayın dersin, kabullenirsin olur biter. (Önceki sayfadaki ist.öğretmenlerine yazdıklarını tekrar göz geçirmelisin)

Benim vaktim bol, belki biliyosundur öğretmenler tatilde yaz aylarında

the_korsan' Alıntı:
@ist_koord sen istediğin gibi takıl, istediğin konuya yaz istediğin yanlış bilgileri düzelt doğrusunu ver, meslektaşlarının zihnini temizlemenin mutluluğunu da yaşa, ister idealist ister artis takıl bize farketmez istediğiniz gibi paylaşım yapın ama millete patronmuş gibi tavır yapamazsın, ükela tavırlarla insanlara laf edemezsin burda. Benim sizi tepkimin nedeni budur.
Belki niyetin bu değildir bilemem fakat daha öncede demiştim kendini ya yanlış ifade ediyorsun yada gerçekten öylesin. Abarttım kusura bakmayın dersin, kabullenirsin olur biter. (Önceki sayfadaki ist.öğretmenlerine yazdıklarını tekrar göz geçirmelisin)

Benim vaktim bol, belki biliyosundur öğretmenler tatilde yaz aylarında
Hocam senin ki sadece benim nickimden kaynaklanan bir kompleks yada onun türevi bir hissiyat, daha evvelde konuştuk ben patronluk için falan değil sadece yazdıklarımın arkadasında durmak 3 gün sonra bunu demişti kimdi deyince kaybolmayacağımı belli etmek için bu nicki aldım yoksa benim buraya ilk kayıtlı nickim bucali34 gibi birşeydi şimdi hala BUCALİ34 ile yazıyor olsam bana gene partonluk yapma diyecekmiydin hiç sanmam bu sadece benim kim olduğum belli olsun diye aldığım nicki makam gibi algıladığın için girdiğin bir kompleksin etkisi diye düşünüyorum. Öyle olmasa iki de birde sen kendini ne zannediyorsun diye çıkmazdın ne zannedeceğim bende burada her seferinde söylüyorum ben geçici görevlendirmeyle bir başka iş te mesai harcayan bir öğretmenim ama özünde öğretmenim.

Ben BUCALİ34 nickine devam etseydim de eylem yapıp oradan kalkıp gelmeyen adamlara tavır alırdım, zümreniz umurunuzda değil kendinizden başka bir şey düşünmeyen bencil adamlarsınız derdim(aşağalamaksa evet bunu yapardım) peki sen o zaman BUCALİ34 nickli yazara patronluk yapma dermiydin hayır diyecek olsan eylemden sonra on kez belki yirmi kez MFK nickli arkadaşı ikaz etmen gerekirdi ama bakıyoruz yok öyle birşey.
Beni neden ikaz ediyorsun çünkü benim sözlerimin arkasında durayım diye seçtiğim şu andaki nickim sende huzursuzluk oluşturuyor üst-ast ilişkisi oluşturmaya çalıştığımı düşünüp kendini astta hissettiğin için zıplayarak yükselmeye yada beni çekmeye çalışıyorsun ama gerek yok hocam tekrar söyliyeyim ki kurtul kompleksinden ben bir BT Öğretmeniyim sadece GEÇİCİ görevlendirme ile öğretmen ibaresini İL BT KOORDİNATÖR ÖĞRETMENİ olarak taşıyorum ama yarın görevlendirme bitti dedilermi ben gene okulumun öğretmeniyim.

Not: MFK nickli yazar çeşitli başlıklarda eyleme katılmayanları haklı olarak zümreye duyarsızlıkla kınarken; sende onu patronluk yapma diye ikaz ettin de ben görmedimse tüm sözlerimi geri alıyor ve özür diliyorum.

Bu arada düzelteyim ben meslektaşlarımın zihnini temizlemiyorum zaten temiz bu forumdaki bilinçli yada bilinçsiz kişilerin o zihni kendi kıt düşünceleri ile kirletmemeleri adına uğraşıyorum.

Hamit Hocam, soyledıklerının bır cogu dogru olabılr ama uslubunda problem var. Senı kast ederek demıyorum ama forumda ona buna ayar verenlere kızıyorum herkes once kendısıne baksın, bır de burda forumda bır meseleyı tartısarak halledecegımızı sanmıyorum.

@ist_koord gülüyorum sana, hatanı kabullenmek zor geliyor olsa gerek ki boş laflarla edebiyat yapmaya devam ediyorsun, il koordinatörüne mi komleks yapacağız, ast-üst işlerini takacağız sende hakkaten görevlendirme görevi büyütüp kendi kendine yorum arayışlarına girmişsin, çömezlere anlat sen bunları çok muhterem ist. koordinatörü.

O not yazdığın kısım var ya hani ankara eyleminden sonra aynen suçlayan kınayan herkes için yazdım, herşeyini geri alabilir özrünü dileyebilirsin şimdi oldu mu ciğerim.

the_korsan' Alıntı:
@ist_koord gülüyorum sana, hatanı kabullenmek zor geliyor olsa gerek ki boş laflarla edebiyat yapmaya devam ediyorsun, il koordinatörüne mi komleks yapacağız, ast-üst işlerini takacağız sende hakkaten görevlendirme görevi büyütüp kendi kendine yorum arayışlarına girmişsin, çömezlere anlat sen bunları çok muhterem ist. koordinatörü.

O not yazdığın kısım var ya hani ankara eyleminden sonra aynen suçlayan kınayan herkes için yazdım, herşeyini geri alabilir özrünü dileyebilirsin şimdi oldu mu ciğerim.

Ama ben, ben sadece öğretmenim altıüstü diyorum; sen hala görevlendirmeyi büyütüp diyorsun ya cidden kompleks başlangıcı var hocam.

Haa senin gibi boş kova kahramanlığı yapmak istesemde senin cümlenden çömez lafını çeker "vay efendim sen öğretmenlere çömez diyemezsin onları aşağılayamazsın insana insan olduğu için değer vermeli ona mesleği le hitap etmelisin, çömez ne demek falan gibi" laflarla ucuz kahramanlık peşinde koşardım ama bu sözüde art niyetli söylemediğini bildiğim için boş kova kahramanlığı yapmıyorum ki boş yere tan tun ses çıkmasın.

Hocam birkaç entry gezdim kimseye millete patronluk taslayamazsın yada buna benzer birşey yazdığını görmedim ama yazdım diyorsan koca adamsın yalan söyleyecek halin yok ya. Hatalıymışım Özür Dilerim hocam.

Cemal TANER' Alıntı:
Hamit Hocam, soyledıklerının bır cogu dogru olabılr ama uslubunda problem var. Senı kast ederek demıyorum ama forumda ona buna ayar verenlere kızıyorum herkes once kendısıne baksın, bır de burda forumda bır meseleyı tartısarak halledecegımızı sanmıyorum.

Cemal Hocam sen benim büyüğümsün benim herhalde gençliğimden susmasını beceremiyorum şu başlıkta 4. sayfadan sonrasına bakıp bana bir elversen ben kimi aşağılamışım.

Sen önce herkes kendine baksın demişsin mesela
bende kendi eyleme gitmeyip ondan sonra sendikacıya gidip hakkımızı savunmuyorsun demek yüzsüzlüktür,
Sendikacı iğne sana batmadan zümreni sallamamışsın şimdi iğne bana batmıyor bende seni sallamıyorum dese haksız mıdır demişim yani herkes kendine baksın önce demek değil midir bu.
Ha bunu milli eğitimde il müdürünün yanında konuşuruz hocam zümrene karşı üslubunu düzelt denir bana anlarım ama sadece BT ve BT Formatör Öğretmenlerinin olduğu yerde dürüstçe kendimizi eleştiremeyecekmiyiz.
Bu başlıktaki http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/bilisim-ogretmenleri-farklidir-t67681.html gibi kendi aramızda da kendimizi mi poh pohlayacağız. Bu mu yani bizim dünyamız .
Bu forumda dğerli bir hocamla günlerce çekiştim bu duruma gelindiyse bizimde hata da payımız vardır diye hocam gecelerce ısrar etti hayır bizim hiç suçumuz yok diye sence de böylemi hocam benmi çok yanlış açıdayım anlayamıyorum.

ist_koord' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

ist_koord' Alıntı:
Ama ben, ben sadece öğretmenim altıüstü diyorum; sen hala görevlendirmeyi büyütüp diyorsun ya cidden kompleks başlangıcı var hocam.

Haa senin gibi boş kova kahramanlığı yapmak istesemde senin cümlenden çömez lafını çeker "vay efendim sen öğretmenlere çömez diyemezsin onları aşağılayamazsın insana insan olduğu için değer vermeli ona mesleği le hitap etmelisin, çömez ne demek falan gibi" laflarla ucuz kahramanlık peşinde koşardım ama bu sözüde art niyetli söylemediğini bildiğim için boş kova kahramanlığı yapmıyorum ki boş yere tan tun ses çıkmasın.

Hocam birkaç entry gezdim kimseye millete patronluk taslayamazsın yada buna benzer birşey yazdığını görmedim ama yazdım diyorsan koca adamsın yalan söyleyecek halin yok ya. Hatalıymışım Özür Dilerim hocam.

yaw Allah aşkına kompleks yapacak birşey kalmadı da koordinatörlüğe kompleks yapacaz iyi mi :puhaha: İl mem müdürü filan olsan kompleksimiz daha anlamlı olurdu belki.

Sen dünyaya geri dön hoca oradan anlamayınca uyduruyosun, komik oluyosun :sleep:

ist_koord' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

Ama bu Formatör Öğretmenlikle alaklı bir sıkıntı değil karşınızda ki müdür ama insan değil bununla ilgili bir problem.
Düşünelim ki Formatör Öğretmen değilsiniz hatta BT öğretmeni de değilsiniz müzik branşındasınız ve çocuğunuz olduğu için 15 yada en falza 21 saat dersiniz var insan olmayan müdür o dersleride sabah akşam dağıtabilir yada tekli eğitimse ilk saat son saat verebilir.

Tekrar çocuğunuzun yanında yaşadığınız bu sıkıntılı anlardan dolayı üzüldüğümü belirtmek isterim.

teşekkür ederim hocam; aklıma geldikçe hala gözlerim doluyo ve ÖFKEYLE DE doluyorum AMA benim sorunum bizim sorunumuz bu formatörlüğü ve bu dersi bu adam görünümlü insanların tekeline bırakmaları..

1. formatörken benim çalışma saatim düzeltilse ve her işi yapmak zorunda olmadığımın sınırı net çizilse,
2. Bilişim tek. öğretmeniyken de her işe koşmalı, yapsa eline mi yapışır zihniyeti değiştirilse idi

BEN BUNLARI YAŞAMAZDIM
:verymad: :!:

ist_koord' Alıntı:
Bu arada düzelteyim ben meslektaşlarımın zihnini temizlemiyorum zaten temiz bu forumdaki bilinçli yada bilinçsiz kişilerin o zihni kendi kıt düşünceleri ile kirletmemeleri adına uğraşıyorum.

sen sakın bir daha meslekdaşlarım diye bir çümle kullanma
sen bizi kabullenmiyorsun biz seni hiç kabul etmiyoruz

birde bizim yararımızı istiyormuş gibi bazı cümleler kuruyorsun ya
palavralara karnımız tok kardeşim
hadi başka kapıya

ayrıca senin tavırların çok garip geldi bana
provokatör falanmısın
koordinatörlüğünü yaptığın ilde
yamanmak istediğin birileri falanmı var
insanları komplexle falan suçlamaya çalışıyorsun
el ayak öpmedikleri için şimdi komplexlimi oldu the korsan arkadaş
varsın komplexli olsun

SENDEN BİN KERE BİN DAHA FAZLA ADAMDIR

deftones' Alıntı:
ist_koord nickli kardeş işin gücün yokmu zümrelerimin canını sıkıyorsun.

Ne ilginç hocam mesai arkadaşlarımdan , ekip arkadaşlarıma ve hatta kız arkadaşıma kadar herkes boşver işin gücün yok mu senin diyor.
Tabii zümrenin canını sıkma demiyorlar daha çok uğraşma değmez diyorlar.
Madem çevremde herkes böyle düşünüyor bende uğraşmıyayım bari sonra neden uğraşmıyoruz diye şikayet edenleride sizlere yönlendireceğim ama haberin olsun. :D :)

bilerzen' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

teşekkür ederim hocam; aklıma geldikçe hala gözlerim doluyo ve ÖFKEYLE DE doluyorum AMA benim sorunum bizim sorunumuz bu formatörlüğü ve bu dersi bu adam görünümlü insanların tekeline bırakmaları..

1. formatörken benim çalışma saatim düzeltilse ve her işi yapmak zorunda olmadığımın sınırı net çizilse,
2. Bilişim tek. öğretmeniyken de her işe koşmalı, yapsa eline mi yapışır zihniyeti değiştirilse idi

BEN BUNLARI YAŞAMAZDIM
:verymad: :!:

hocam çalışma saatleri fikrinize katılıyorum ayrıca da görev tanımlarında nasıl bir netleştirme olabilir sizce onu da paylaşırsanız sevinirim.

Dediğim gibi keşke idareciler önce adam olsalar hiç bu sıkıntıları yaşamasak.

the_korsan' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

ist_koord' Alıntı:

yaw Allah aşkına kompleks yapacak birşey kalmadı da koordinatörlüğe kompleks yapacaz iyi mi :puhaha: İl mem müdürü filan olsan kompleksimiz daha anlamlı olurdu belki.

Sen dünyaya geri dön hoca oradan anlamayınca uyduruyosun, komik oluyosun :sleep:

Bir önceki yazımda siz diğerlerine kızan herkese patronluk yapma diyorum dediniz diye size itibar etmiş ve özür dilemiştim sayın hocam ama umarım başkalarına da patronluk yapma falan filan dediği görürüm.

kadir2301' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

hadi başka kapıya

provokatör falanmısın
varsın komplexli olsun

Sayın Öğretmen;

sizin yazdıklarınızı okuyunca Cemal Hocamın sözlerine hak verdim.
Cemal TANER' Alıntı:

Şimdi ben böyle Cemal hocam gibi yaşımı başımı almış olsam, tecrübem fazla olsa sizin gibi yüzsüzlerle birden çok kez karşılaşmış olsam.
Bazen Cemal Hocamı kızdırdıklarında yaptığı gibi Sükut der susarım ama benim üslubumda problem var.
O yüzden

A yüzsüz,
A kendisinin sıkıntısı olana kadar zümrenin yaşadıklarından haberi olmayan birde bunu utanmadan söyleyen utanmaz,
A kendinden başka kimseyi düşünmez

Tutmuş biz demişsin senin biz dediğin o kitle sen paranı kazanıp keyfine bakarken norm mücadelesi veriyordu, nereye giderim nasıl yaparım diye uğraşıyordu, biz dediğin o kitle mücadele verirken "haberim yoktu" diye kendin söylemişsin senin hiçmi sınıf arkadaşın yoktu hiçmi bölge zümren yoktu hiçmi ilçende sıkıntılı adam yoktu da sönüp sırtını gününü yaşadın.
Sonra ne oldu işin ucu sana dokununca bir feryat figan ve o zaman senin dün ne olduğunu bilmediğin bu öğretmen grubu biz oldu senin için işte aşağılamak dediğim bu neymiş insanmış insanlığınıza genel anlamda saygım var ama cebinizde paranız varken psikolojik sıkıntılarda olmasa umurunuzda olmayacak bu kitleyi şimdi biz diye anlatmanız.

Yüzsüzlüktür,
Bu yüzsüzlüğünüze rağmen ben size şahsi olarak birşey dememişken çıkıp hala utanmadan konuşabiliyor olmanız ve de çevrenizdekileri zümre yada biz diye tanımlamanız UTANMAZLIKTIR.

Şimdi bana cevap yazmadan biraz gururunuz varsa önce
Biz dediğiniz gruba "arkadaşlar işin ucu bana dokunana kadar umurumda değildiniz ÖZÜR DİLERİM deyin"
sonra dönün bana çemkirin.

Not: Haklısın Cemal hocam uslubüm problemli keşke senin kadar sabırlı olabilsem yaptığım doğru demiyorum ama mizaç meselesi.

ist_koord' Alıntı:
kadir2301' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

hadi başka kapıya

provokatör falanmısın
varsın komplexli olsun

Sayın Öğretmen;

sizin yazdıklarınızı okuyunca Cemal Hocamın sözlerine hak verdim.
Cemal TANER' Alıntı:

Şimdi ben böyle Cemal hocam gibi yaşımı başımı almış olsam, tecrübem fazla olsa sizin gibi yüzsüzlerle birden çok kez karşılaşmış olsam.
Bazen Cemal Hocamı kızdırdıklarında yaptığı gibi Sükut der susarım ama benim üslubumda problem var.
O yüzden

A yüzsüz,
A kendisinin sıkıntısı olana kadar zümrenin yaşadıklarından haberi olmayan birde bunu utanmadan söyleyen utanmaz,
A kendinden başka kimseyi düşünmez

Tutmuş biz demişsin senin biz dediğin o kitle sen paranı kazanıp keyfine bakarken norm mücadelesi veriyordu, nereye giderim nasıl yaparım diye uğraşıyordu, biz dediğin o kitle mücadele verirken "haberim yoktu" diye kendin söylemişsin senin hiçmi sınıf arkadaşın yoktu hiçmi bölge zümren yoktu hiçmi ilçende sıkıntılı adam yoktu da sönüp sırtını gününü yaşadın.
Sonra ne oldu işin ucu sana dokununca bir feryat figan ve o zaman senin dün ne olduğunu bilmediğin bu öğretmen grubu biz oldu senin için işte aşağılamak dediğim bu neymiş insanmış insanlığınıza genel anlamda saygım var ama cebinizde paranız varken psikolojik sıkıntılarda olmasa umurunuzda olmayacak bu kitleyi şimdi biz diye anlatmanız.

Yüzsüzlüktür,
Bu yüzsüzlüğünüze rağmen ben size şahsi olarak birşey dememişken çıkıp hala utanmadan konuşabiliyor olmanız ve de çevrenizdekileri zümre yada biz diye tanımlamanız UTANMAZLIKTIR.

Şimdi bana cevap yazmadan biraz gururunuz varsa önce
Biz dediğiniz gruba "arkadaşlar işin ucu bana dokunana kadar umurumda değildiniz ÖZÜR DİLERİM deyin"
sonra dönün bana çemkirin.

Not: Haklısın Cemal hocam uslubüm problemli keşke senin kadar sabırlı olabilsem yaptığım doğru demiyorum ama mizaç meselesi.

sen ne çirkef bir adamsın ya

sadece uslubun değil başka yerlerinde problemli galiba

kudurmuş gibi nereye saldıracağını bilmiyorsun.

ben eyleme katılmama nedenimi gayet dürüst bir şekilde yalansız açıklıyorum. ki başka bir bahanede uydurabilirdim.

sen yok paranın derdindesin yok keyif yapıyordun vs.

insanları itham etmek bu kadar ucuzmu ya

sen suçsuz bir insanı 2 dk da darağacına gönderirsin senden korkulur valla

gerçi provokatörlük senin ruhunda var belli.

sen cevap verilmeye bile değmeyecek bir insansın ama ithamlarından kurtulmam için yine sebeplerimi açıklayayım.

ben fırat üni. bilgisayar-elektronik eğitimi elektronik bölümü mezunuyum
öğretmenlik başvurusu yaparken 2 branşada (bilgisayar,elektronik) başvuru yapabiliyoruz.

ikisinede başvurumu yaptım atamam bilgisayar bölümüne yapıldı.
branş değişikliği hakkım vardı
görev yaptığım okul evimin dibinde çocuk ta var okula başlayacak, benimle birlikte gelir gider diye liseye geçmek istemedim.
diğer arkadaşlarım hepsi meslek lisesinde
bu sitedeki arkadaşlarıma gelince
onlar zaten bir mücadelenin içindelerdi bende elimden geldiği kadar destek vermek istiyorum.
formatörlüğüde seçip yerime de oturabilirim.
ama arkadaşlarıma destek veriyorum.
sonuçta aynı dertler benimde derdimdir.
soruyorum sana bunun neresi yüzsüzlük.

peki ya sen
insanlara çamur atmak: adın
öğretmenleri aşağılamak: göbek adın
provakatörlük: soyadın
egebötede okumuşsun ama insanlıktan nasibini almamışsın.
cahillerin en tehlikelisisin
üniversite mezunu bir KARA CAHİL

arkadaşlar bu yıl formatörlük yapmayacağım 8-5 gına geldi zaten görevlendirmeyide kabul etmedim bu yıl neyse okul sonunda toplu olarak bilişim öğretmenleri toplantısı vardı orda dile getirdim bu konuyu bi çoğu sanki ben meb'in kendilerini etkileyen politikasını savunuyormuşum gibi bana tavır aldı.. bu tavır alanların çoğu müdürle arasını iyi tutup 8-5 diğilde 8 -2 yada kafasına göre öğleden sonra hiç gitmeyenler ama anlamadıkları bir nokta var bu şekil davrananların hepsinin müdüre göbek bağı var ufacık bi hoşuna gitmeyen bir durumda zorunlu 8-5 olur çalışma saatleri :) artı benim anlamadığım kimin hakkını kimden alıyorlar bi kere bizim teknik servis elemanı muamelesi görmemiz nası içlerine siniyor nasıl gurur yapmıyorlar okulda akşam beşe kadar idare hariç bi biz bide hizmetliler bekliyor.. üç beş kuruş ek ders için yazık ulan tıpkı seçim çıkarı gibi üç kuruşa satılıyor meslek onurumuz....saygılar

bende gönderdim ama bu maili göndermemiz gereken asıl yer meb veya basbakanlik olmamalı mı ardaşlar ?

kadir2301' Alıntı:

ben eyleme katılmama nedenimi gayet dürüst bir şekilde yalansız açıklıyorum. ki başka bir bahanede uydurabilirdim.

sen cevap verilmeye bile değmeyecek bir insansın ama ithamlarından kurtulmam için yine sebeplerimi açıklayayım.

öğretmenlik başvurusu yaparken 2 branşada (bilgisayar,elektronik) başvuru yapabiliyoruz.

görev yaptığım okul evimin dibinde çocuk ta var okula başlayacak, benimle birlikte gelir gider diye liseye geçmek istemedim.
onlar zaten bir mücadelenin içindelerdi bende elimden geldiği kadar destek vermek istiyorum.

peki ya sen

Bak öğretmen

bunlar senin lafların
"kendimden bahsedeyim
eylem olduğu sırada
çünkü formatörlük nedir bilmiyordum hala derslere giriyordum
ylda belki 1 belki 2 kere bu siteye giriyordum
10 aralık 2010 tarihi ile zorunlu formatör oldum.
ilk başlarda ek dersi ful verince hoşuma gitmişti
sonra formatörlüğün verdiği psikolojik baskılardan sıkıldım
zamanla bu siteye alıştım."

eylem olduğu sırada derslerin rahat diye derse giriyormuşsun sen demişsin,
bende diyorum ki hiçmi bölge zümren yok, hiçmi ilçende öğretmen yok, ilinde öğretmen yok o bizin dışında kendi başına mıydın hocam.

Formatör olmuşsun kendin diyorsun ki full ekders hoşuma gitti baskılardan sıkıldım o ana kadar çevrende hiç mi isyan eden yoktu hiçmi duymadın,

bende senin gibi ek dersi full alıyorum sıkıntım yok diyebilecekken yapılan çalıştaya ankara da eğitimden direk geldim yoldan eve geçmeden çalıştaya katıldım ne tepki verilecek görebilmek zümrrem üzerinde ki etkilerini anlayabilmek için,
sen çalıştayı geçtim ondan 4 ay sonra ki eylemi duymadım diyorsun, eğer duymadıysan sen o biz dediğin grubun dışındaymışsın zaten şimdi nasıl o bize katıldın da ,
O biz dediğin gruptan özür dilemeden çıkmış bana laf ediyorsun.

İlk mesajımda buydu hocam sendikacıda sana aynısını söyler
"Arkadaş sen kendin huzursuz olana kadar oluşturduğun zümrenin sıkıntılarıyla ilgilendinmi."
HAYIR

o zaman der sendikacı "gel abi zümre falan boş benim kendi sıkıntım var onu çözmek peşindeyim" de
ne diyeceksin yok efendim kendi sıkıntım değil zümrenin sıkıntısı mühimmi
kendin söylemişsin hocam müdürün senin suyuna gitse psikolojik sıkıntılar oluşturmasa umurunda bile olmayacaktı burada sıkıntı çekenler.
Bense aynen sizin gibi sıkıntım yokken full ek dersimi alırken psikolojik problemim yokken gene de ne yaparımın derdindeydim,
İl Milli Eğitim Müdürüne bilgi notu hazırlamakla meşguldüm(hiç üstüme vazife değilken),
Eğitim Teknolojileri Genel müdür ve genel müdür yardımcıları ile bu konuyla ilgili konuşmak ve notları arasına yazdıklarından emin olmakla meşguldüm(hiç üstüme vazife değilken).

Şimdi siz çıkacaksınız o zamanlar huzur içinde uyurken şimdi bu gruba biz deyip bana da biz sizi istemiyoruz diyeceksiniz,
mfk çıkar der yada smurna çıkar der yada o kadar tartışığımız halde the_korsan çıkar der oturur dinleriz .
ama sayın öğretmenim siz demeden önce zümreden bir özür dileyin yahu.

ist_koord' Alıntı:
kadir2301' Alıntı:

peki ya sen

Bak öğretmen

bunlar senin lafların
"kendimden bahsedeyim
eylem olduğu sırada
çünkü formatörlük nedir bilmiyordum hala derslere giriyordum
ylda belki 1 belki 2 kere bu siteye giriyordum
10 aralık 2010 tarihi ile zorunlu formatör oldum.
ilk başlarda ek dersi ful verince hoşuma gitmişti
sonra formatörlüğün verdiği psikolojik baskılardan sıkıldım
zamanla bu siteye alıştım."

eylem olduğu sırada derslerin rahat diye derse giriyormuşsun sen demişsin,
bende diyorum ki hiçmi bölge zümren yok, hiçmi ilçende öğretmen yok, ilinde öğretmen yok o bizin dışında kendi başına mıydın hocam.

Formatör olmuşsun kendin diyorsun ki full ekders hoşuma gitti baskılardan sıkıldım o ana kadar çevrende hiç mi isyan eden yoktu hiçmi duymadın,

bende senin gibi ek dersi full alıyorum sıkıntım yok diyebilecekken yapılan çalıştaya ankara da eğitimden direk geldim yoldan eve geçmeden çalıştaya katıldım ne tepki verilecek görebilmek zümrrem üzerinde ki etkilerini anlayabilmek için,
sen çalıştayı geçtim ondan 4 ay sonra ki eylemi duymadım diyorsun, eğer duymadıysan sen o biz dediğin grubun dışındaymışsın zaten şimdi nasıl o bize katıldın da ,
O biz dediğin gruptan özür dilemeden çıkmış bana laf ediyorsun.

İlk mesajımda buydu hocam sendikacıda sana aynısını söyler
"Arkadaş sen kendin huzursuz olana kadar oluşturduğun zümrenin sıkıntılarıyla ilgilendinmi."
HAYIR

o zaman der sendikacı "gel abi zümre falan boş benim kendi sıkıntım var onu çözmek peşindeyim" de
ne diyeceksin yok efendim kendi sıkıntım değil zümrenin sıkıntısı mühimmi
kendin söylemişsin hocam müdürün senin suyuna gitse psikolojik sıkıntılar oluşturmasa umurunda bile olmayacaktı burada sıkıntı çekenler.
Bense aynen sizin gibi sıkıntım yokken full ek dersimi alırken psikolojik problemim yokken gene de ne yaparımın derdindeydim,
İl Milli Eğitim Müdürüne bilgi notu hazırlamakla meşguldüm(hiç üstüme vazife değilken),
Eğitim Teknolojileri Genel müdür ve genel müdür yardımcıları ile bu konuyla ilgili konuşmak ve notları arasına yazdıklarından emin olmakla meşguldüm(hiç üstüme vazife değilken).

Şimdi siz çıkacaksınız o zamanlar huzur içinde uyurken şimdi bu gruba biz deyip bana da biz sizi istemiyoruz diyeceksiniz,
mfk çıkar der yada smurna çıkar der yada o kadar tartışığımız halde the_korsan çıkar der oturur dinleriz .
ama sayın öğretmenim siz demeden önce zümreden bir özür dileyin yahu.

kardeş ben ilçede görev yapıyorum

zümre bölge zümre toplantılarında koskoca bölgede 2 kişiydik.

oda derslere giriyordu bende

zümre raporumuzu yazıp çıkıyorduk

ayrıca sen beni neyle suçladığının farkındamısın

vay efendim rahat rahat dersler giriyordun

derse girmek suçmu kardeşim manyakmısın sen

vay efendim ful ek ders alıyordun

yaw sana kim dedi ful ekders alıyorum diye 4-5-6-7-8

her şube 3 sınf toplam 21 saat eder

neymiş sadece kendimi düşünüyormuşum.

sen kimi düşünüyorsun karrdeş bedencilerin eyleminde varmıydın, işçilerin eyleminde varmıydın, yoktun neden seninle ilgilideğil.

demekki sen ve hepimiz kendi hakkımızı savunmaya çalışıyoruz.

kendine bir dünya kurmuşsun kafanın içinde kendin yazıp kendin oynuyorsun her tarafından haset akıyor fesat dolmuş için.

çamur atacak yer arıyorsun bende seni adam yerine koyupta cevap yazıyorum ya bu da son olsun.

ayrıca senin gibi insanlıktan nasibini almamış biri kimseye yardım falan edemez.

umitbulut58' Alıntı:
suyunu çıkarmışsınız tebrikler

evet suyunu çıkardık haklısın

birdaha istanbulun büyüüük kordinatörü arkadaşıma cevap yazmayacağım

çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum

Geri