"Formatör Öğretmenler İş Başında" haberine cevap verin

Kodla Büyü

schumix

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Şu haberlere cevap olması açısından;
http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=11 ... -isbasinda
http://www.memurlar.net/haber/201194/

Buyrun tepkinizi dile getirin arkadaşlar. Haberdeki başkanların mail adresleri aşağıdadır.

İbrahim Sezer (TES) > adana1@turkegitimsen.org.tr
Mehmet Sezer (EBS) > adana1@egitimbirsen.org.tr

Bu da atacağınız mail olabilir;
Merhabalar Sayın Başkan,

Gönül isterdi ki bu açıklamayı yapmadan önce Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin derdini dinleyip o şekilde açıklama yapsaydınız. Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri zaten Formatörlük gibi saçma bir görevlendirme çeşidini dayatma sonucu seçmek zorunda kalmaktadır.

Neden mi;
Ders sayımız bu yıl itibariyle 6. 7. ve 8. sınıflarda sadece 1 saattir ve o da seçmelidir. Yani tek şubeli bir okulda toplam ders saati sayımız 3 saattir. Bu da şu demektir ki maaş karşılığı girilmesi gereken ders sayısı olan 15 saati doldurmak için en az 5 şubeli bir okulda çalışmak gerekmektedir.
Kabaca bir hesap yaparsak :

Hesap 1:
Herhangi bir okulun sınıf mevcutlarına 25 kişi desek: 8 sınıf x 5 şube x 25 kişi = 1000 kişilik bir okul demektir.
Yani 1000 kişilik okulların altındaki tüm okullardaki Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri 15 saat olan MAAŞ KARŞILIKLARINI DAHİ dolduramamaktadır.

Hesap 2:
Herhangi bir okulun sınıf mevcutlarına 25 kişi desek: 8 sınıf x 2 şube x 25 kişi = 400 kişilik bir okul demektir.
Bu sayının altında kalan okullardaki Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri de 6 saati dolduramadıkları için NORM FAZLASIDIRLAR.

Bu hesaplardan dolayı okulunda kalmak isteyen arkadalar maaş karşılığını doldurabilmek ve de NORM fazlası olmamak için mecburen formatörlüğü seçmek zorunda kalmışlardır.

Şimdi siz de öyle bir açıklama yapmışsınız ki sanki bu öğretmen arkadaşlar bedavadan 500 TL ücret almaktadırlar. Bu 500 TL 18 saatlik ek dersin karşılığıdır.Aynı şekilde Rehber Öğretmenler, Müdür Yardımcıları ve Müdürler de bu ek dersi almaktadırlar.
Ama Öğretmen arkadaşlar bu paranın peşinde değil kendi dersleri peşindedirler. 1 saat olan ders sayılarını tekrar eskisi gibi 2 saate çıkarılmasının peşindedirler.

Biz de ;
* Diğer öğretmenler gibi dersimize girmek
* Diğer öğretmenler gibi nöbet tutmak
* Diğer öğretmenler gibi rehberlik,kulüp almak
* Diğer öğretmenler gibi sorumluluk almak
* Diğer öğretmenler gibi dersimiz bittiğinde evimize gitmek
* Diğer öğretmenler gibi 15 tatilde ve yaz tatilinde evimize gitmek
* Diğer öğretmenler gibi eğitim-öğretim vermek istiyoruz.

Tamircilik yapmak değil.

Biz de Eğitim-Öğretim hizmetleri kolunda çalışmaktayız ve Genel Hizmet ya da Teknik Hizmetler sınıfında çalıştırılamayız. Biz de Eğitim Fakültesi bitirdik. Hem de bu bölümü kazanırken Tıp Fakültesinden sadece 4-5 puan düşük alarak bu bölümleri kazandık.
O yüzden bizim de öğretmenlik yapma hakkımız vardır diye düşünüyorum.

Ayrıca eğer illa ki tamirci yapılacaksak da şartlarımız iyileştirilmek durumundadır.
Nedir bu şartlar;
8-5 değil günde 6 saat mesai şeklinde olmalıdır.
Yarıyıl ve Yaz Tatili verilmelidir.
En ÖNEMLİSİ de bunu görevlendirme ile değil haklarımızı yeniden düzenleyerek yapmalıdırlar.
Çünkü bu görevlendirmeler ilden ile farklılık göstermekte ve görevlendirme olduğu için de bilişim teknolojileri öğretmenleri her dönem acaba görevlendirme çıkacak mı maaş karşılığım dolacak mı diye kara kara düşünmektedir.

Bir de Bilişim Teknolojileri branşı dışındakilere formatörlük verilmektedir ki bu başlı başına çelişkidir.
Sadece şunu söylemek istiyorum;
180 saatlik kurs ile formatör yapılan bu arkadaşlar bu alanda yeterince bilgi sahibi olmadıkları için onun işlerini de Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri yapmakta ve ek ders ücretini ise formatör arkadaşlar almaktadırlar.
Ya da daha kötüsü eğer okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni yok ise veya ücretini almadığı için bu işlere elini sürmüyorsa formatör arkadaşlar yeterince bilgi sahibi olmadıkları için bilgisayarlar aynı şekilde bozuk kalmakta ama formatör arkadaşın ek dersi ödenmektedir.

Acilen bu uygulamalardan vazgeçilmeli ,derslerimiz geri verilmeli ve haklarımız yeniden düzenlenmelidirler.

Bilişim Teknolojiliri Öğretmenleri

Ben de gönderdim.

Adana şube başkanları farklı sendikalar ama Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine bakış açıları da soyisimleri gibi aynı.

ben de yolladım. hatta memurlar nette de bu konunun altında tepkimi gösterdim. sanki dilenciye 500 milyon veriyomuş gibi bi konuşma yapılmış. çok ayıp!

Adamlar bizim haklarımız üstünden edebiyat yapıyor... Ayıptır ya önce bi araştırın dimi... Kooooca il sendika başkanı bir de adamlar...

bu habere tepkinizi gösterin arkadaşlar. kimsenin bizim üzerimizden atıp tutmaya hakkı yok

:+1: arkadaşlar aynı zamanda bu haberle alakalı ilgili sendika başkanlarına da mail göndermemiz gerekli. benim hakkımı savunmadıktan sonra ben ne yapayım o sendikayı.

hadi 1. kişi yanlış anladı 2. kişi yanlış anladı 3. kişi yanlış anladı herkestemi algılama bozukluğu var.

basbaya formatörlüğü süslemeye çalışmışsınız.
yok 500 tl ,
yok formatörlük çok gerekli,
önemsiyoruz,
projeksiyon bozulsa yaparlar falan.
Biz derslerimizi istiyoruz lütfen hakkımızı ararken bu şekilde arayın

biz ne garip varlıklarmışız böyle..ne öğretmen ne müdür yardımmcısı ne memur.. memurun bile(küçük görmüyorum-yanlış anlamayın) kimliği oturmuş durumda. bizse ortalıkta muallakta kalmış bi personel.... :verymad:
bu haber gösteriyor ki, kimseye derdimizi anlatamamışız.. ya da bunlar anlamak istememişler..
yazık!....

ALLAH hepsini bildiği gibi yapsın.Gece gece canımı iyice sıktılar :verymad:

Kimden: adana1@turkegitimsen.org.tr
Gönderme tarihi: 27 Temmuz 2011 Çarşamba 00:03:24
Kime: Bana

DEĞERLİ ARKADAŞIM; AÇIKLAMAMIN TAMAMINI OKUDUYSANIZ Kİ GAZETECİNİN YORUMUDA VAR. BENİMDE SİZLER GİBİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜ GÖRECEKSİNİZ.SAYGILARIMLA.İBRAHİM SEZER TÜRK EĞİTİM SEN ADANA 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI. 0 505 236 69 69

Aynı mesaj bana da geldi... 500 TL ye gazeteci yorumu demiş, iyi de gazeteci nerden bilsin 500 TL yi , siz söylemişsiniz ki adam da yazmış... Peh...

Kopyala yapıştır geri dönüşer...

DEĞERLİ ARKADAŞIM; AÇIKLAMAMIN TAMAMINI OKUDUYSANIZ Kİ GAZETECİNİN YORUMUDA VAR. BENİMDE SİZLER GİBİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜ GÖRECEKSİNİZ.SAYGILARIMLA.İBRAHİM SEZER TÜRK EĞİTİM SEN ADANA 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI. 0 505 236 69 69

asp-php' Alıntı:
Kopyala yapıştır geri dönüşer...

Burada kimseyi eleştirmiyor veya savunmuyorum ama yöntemde yanlışlar var,
kopyala yapıştır mesajlar yazıldığı için aynı geri dönüşler olmaktadır. Bu şekilde kalıp mesajların etkisi azdır birini okur diğerlerini bakamdan siler doğal olarak kaç kişinin yolladığını bile bilmez. ancak herkes özgün birşeyler yazıp farklı noktalardan sıkıştırılırsa daha az kişiden bile daha fazla etki çıkacaktır
kanaatindeyim

arkadaşlar genel merkezlere de göndermeliyiz. bu adamlar kopyala yapıştır cevap yazar. düzeltme açıklaması yapacaksa genel merkezler yapar. birde haberle beraber mesajımızı genel sendika başkanlarına gönderelim.düzeltmeyi onlar yapsın.

@celikumit arkadaşıma katılıyorum ben de. Kopyala-yapıştır mantığı ile hareket eden adamın bence halimizden tam olarak haberi bile yoktur! Lakin geçen seneki atama döneminden beri net üzerinden mail atıyoruz bir tanesi de adamakıllı bir çalışma yapmıyor bizim branşa yönelik.

schumix' Alıntı:
Şu haberlere cevap olması açısından;
http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=11 ... -isbasinda
http://www.memurlar.net/haber/201194/

Buyrun tepkinizi dile getirin arkadaşlar. Haberdeki başkanların mail adresleri aşağıdadır.

İbrahim Sezer (TES) > adana1@turkegitimsen.org.tr
Mehmet Sezer (EBS) > adana1@egitimbirsen.org.tr

Arkadaşlar Mail adresleri ve telefon numaraları güncellendi.

İbrahim Sezer (TES) > adana1@turkegitimsen.org.tr Tel:0322 3517755
Mehmet Sezer (EBS) > mehmetsezer33@hotmail.com Tel:0505 3536505

schumix' Alıntı:
Gönderme tarihi: 27 Temmuz 2011 Çarşamba 00:03:24
Kime: Bana

Aynı mesaj bana da geldi... 500 TL ye gazeteci yorumu demiş, iyi de gazeteci nerden bilsin 500 TL yi , siz söylemişsiniz ki adam da yazmış... Peh...

Bana yeni bir cevap geldi:

Gönderme tarihi: 27 Temmuz 2011 17:56

Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmeni arkadaşım;
Anadolu Ajansı Muhabiri bundan 10-15 gün önce beni cep telefonumdan arayarak FATİH projesi kapsamında oluşturulacak olan akıllı sınıflar hakkındaki düşüncelerimi sordu.Bende henüz okullarda akıllı sınıfların oluşturulmadığını,Aladağ Kaymakamının böyle bir çalışmasının basında yer aldığını Kuzey Adana'da akıllı sınıfların kolay oluşacağını ancak Güney Adana'da ise okulların sıkıntıları olduğunu belirterek Milli Eğitim Bakanlığının okulların öğretmen,hizmetli ve memur açığını çözmeden Güney Adana'da böyle bir projeye başlamasının sıkıntı yaratacağını öncelikle okullardaki hijyenin sağlamasının ve personel açığının kapatılması gerektiğini söyledim.Memur ve hizmetli alımının yeni istihdam alanı yaratacağını ve 100.000 e yakın kişinin iş sahibi olacağını belirttim.
AA muhabirinin sorusu üzerine Bilişim teknolojileri Öğretmenlerinin sıkıntı içerisinde olduğunu haftalık ders saati sayısının 2 saatten 1 saate düşürüldüğünü bununda yanlış bir uygulama olduğunu Çünkü öğretmenlerin ders saatini doldurmak için kendi okulu dışında görevlendirildiğini belirttim.Artık birçok evde bilgisayar bulunduğunu öğrencilerin okula başlamadan bilgisayarı kullanmayı öğrendiğini ancak zararlı bilgilerinde bu süreçte öğrenildiğini,bilgisayarın ve internetin yalnızca facebook,youtube ve oyunlardan oluşmadığını bu anlamda bilişim teknolojileri öğretmenlerine ihtiyaç duyulduğunu belirttim.
Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin Formatör olarak görevlendirildiğini yaz tatilinde tatile çıkamadıklarını 20 veya 30 gün izinleri bulunduğunu bir kısmının tatile çıkmak istediğini,bir kısmınında ekonomik sıkıntılarından dolayı çalışmak istediğini sendikamıza bu şekilde bilgiler geldiğini söyledim.Sendika Genel Merkezimizinde konu ile ilgili MEB ile yazıştığını ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin sıkıntılarını bildiğini ve takipçisi olduğunu belirttim.
Yaptığım telefon görüşmesinde Bilişim teknolojileri Öğretmenlerinin sıkıntılarını gündeme getirdim. Biz de sizlerin yanınızdayız.Aynı safta mücadele ediyoruz. görüşmemde hatırladıklarımı paylaşma ihtiyacı duydum.Takdir sizlerindir.Saygılarımla.İbrahim SEZER Şube Başkanı 0 505 236 69 69

nasrettin hoca merkebden düşmüş yaralanmış demişler ki doktora git biri demiş şunu sar biri demiş şunu iç.nasrettin hocanın cevabını hepimiz biliyoruzdur."merkebden düşen varmı bana onu getirin derdimi anlaması va bana yardımcı olması için." sendikaymış bende sendikalıyım hemde dediiniz bu konuya mevzu olan o sendikadan.hangisi olsa farkı varmı sendikanın.yok meble görüştük görüşeceğiz bt öğretmenlerinin derdini anlattık vss....hep aynı yalanlar.o sendikalı kişi bizi okulda zaten gazeteciye tarif ettği gibi görüyo bi çok öğretmen müdür müdür yardımcısıda zaten yatarak maaş aldıpımızı hemde full ekders aldığımızı söylemiyormu?bu zihniyet sendika temsilcisi oluncamı fikri değişecek.fiki neyse zikri odur dervişin.bireysel olark düşündüğünü söylemiş işte

@omd

Ben dünkü gelen kısa cevap üzerine bir mesaj daha yazmıştım ona cevap olarak da yapıştırılan uzun cevap geldi...
EBS den henüz cevap yok, yeni verilen adresin doğruluğundan emin miyiz acaba ? (@bibiku)

aynı mail kopyala yapıştır ile 2. gelmiş :D

Bu adama bir mail daha mı sallasak bu sefer ne yazacak ?

schumix' Alıntı:
@omd

Ben dünkü gelen kısa cevap üzerine bir mesaj daha yazmıştım ona cevap olarak da yapıştırılan uzun cevap geldi...
EBS den henüz cevap yok, yeni verilen adresin doğruluğundan emin miyiz acaba ? (@bibiku)

EBS bizi kaale alıp bir cevap yazmaya bile tenezzül etmedi bence :verymad:

Geri