Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

formatör öğretmenler, 15 saatin üstü ek üçret alıyorlar mı?

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında erden60 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

  1. erden60

    erden60 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Temmuz 2012
    Mesajlar:
    416
    Beğeni:
    4
    okulda 22 saatim var...15 saat maaş karşığı 7 saat fazladan giriyorum ,haftada 18(formatörlük üçreti)+7 saat ekders alabilirmiyim?
     
  2. unforgiven55

    unforgiven55 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    11 Kasım 2007
    Mesajlar:
    417
    Beğeni:
    0
    hayır alamazsınız
     
  3. nefbote

    nefbote Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    5 Kasım 2007
    Mesajlar:
    538
    Beğeni:
    5
    alamazsınız...
     
  4. acer50

    acer50 Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    22 Ekim 2009
    Mesajlar:
    1.235
    Beğeni:
    65
    belki de alırsın,
    (madde 97)

    97. Bilgisayar formatör öğretmeni olarak görevlendirildim. Branşım Matematik. Okulumda 12 saat derse girmekteyim. Bir başka okulda da 12 saat Matematik dersine girdiğimde o okuldaki 12 saatin kaç saati ek ders yazılır?

    MEB. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 02.07.2009 tarih ve 12271 sayılı yazılarında Formatör öğretmenlerin ‘maaş karşılığı derse girmelerine’ işaret edilmiştir. Sizin toplam 12+12=24 saat ders yükünüzün maaş karşılığınızdan (sınıf öğretmeni için:18, branş öğretmeni için:15 saat) fazlası ek derstir.



    kaynak: http://www.personelmeb.net/ozluk-haklar ... h1077.html
     
  5. baron38

    baron38 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Mart 2008
    Mesajlar:
    298
    Beğeni:
    6
    maaş karşılığı hariç 24 saate kadar ek ders alırsın dostum. Md.Yardımcıları gibi. Bu ek derse kulüp faaliyeti dahil edilmez..
     
  6. beyazgolge

    beyazgolge Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    24 Eylül 2007
    Mesajlar:
    1.218
    Beğeni:
    6
    sizin değiniz gibi olmaz zaten görevlendirmeler verilirken ders görevlerini aksatmayacak şekilde deniyor. yani okuldaki derslerin tamamı zaten görevimiz.
     
  7. acer50

    acer50 Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    22 Ekim 2009
    Mesajlar:
    1.235
    Beğeni:
    65
    ders görevi aksamıyor ki, öğretmen sorumlu olduğu derse giriyor, maaş karşılığından fazla girdiği dersin ücretini istiyor. sizin yazdığınız " görevlendirmeler verilirken ders görevlerini aksatmayacak şekilde " ibaresi, eski görevlendirmelerde 6 saate kadar derse girer yazarken çıkan sorunlar içindi. 6 saatten sonra ben girmem diyebiliyordun bir ara, sonradan bu ibare kondu, daha sonradan da 15 saat olayı geldi.


    Bu konu hakkında 2-3 gün önce başlık açmıştım ama net cevabı bilmiyorum
    okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/formator-15-saat-uzeri-ekders-t95666.html
     
  8. erden60

    erden60 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Temmuz 2012
    Mesajlar:
    416
    Beğeni:
    4
    ewet arkadaşlar ,kimileri alamazsın kimileri alırsın diyor...hadi bakalım hayırlısı..
     
  9. marmarabote

    marmarabote Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Ekim 2009
    Mesajlar:
    699
    Beğeni:
    5
    formatörlük bir görevledirmedir. ek ders yönetmeliğinin 21. maddesine göre 18 saat ek ders ücreti alır fazla veya eksik alamaz. O zaman az derse giriyoruz diye de 18 saat almamamız gerekir sizlerin dediğine göre ;) kısacası kaç saat dersin olursa olsun 18 saat ek ders alırsın hocam...
     
  10. only61

    only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    24 Temmuz 2007
    Mesajlar:
    3.655
    Beğeni:
    247
    alamassınız malesef
     
  11. acer50

    acer50 Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    22 Ekim 2009
    Mesajlar:
    1.235
    Beğeni:
    65
    Soru: 6 saat üzeri derse giren okul müdürü, girdiği dersi ekders ücretini alır mı?
     
  12. erden60

    erden60 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Temmuz 2012
    Mesajlar:
    416
    Beğeni:
    4

    mantıklı hocam iyi dedin şimdi....
     
  13. erden60

    erden60 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Temmuz 2012
    Mesajlar:
    416
    Beğeni:
    4
    alır hocam..
     
  14. yesimim2000

    yesimim2000 Aktif Üye

    Kayıt:
    14 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    230
    Beğeni:
    6
    Aylık karşılığı ders görevi
    MADDE 5- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;
    a) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat,
    ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.
    Ek ders görevi
    MADDE 6- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;
    a) Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saate, kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere, ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında da ek ders görevi verilebilir .
    Buna göre idareciler 6 saatten sonra girdikleri 6 saat ders ücretini (fazla girdikleri ders ücretini) alırken

    Formatör Öğretmenler:
    (2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

    18 saatten fazla ücret alamazlar Verilirse yapılan yanlışlık anlaşıldığında yasal faizi ile geri alınır(zimmet çıkar)
     
  15. mutlak_adeger

    mutlak_adeger Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    5 Haziran 2007
    Mesajlar:
    280
    Beğeni:
    1
    Çok mantıklı bir açıklama olmuş.
     
  16. denizlerb

    denizlerb Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    28 Eylül 2007
    Mesajlar:
    1.753
    Beğeni:
    2
    alamazsınız. 15 saat maaş karşılığının dışında kalan zamanların ekdersini zaten alıyorsunuz (formatörlükten, 18 saat). fazladan girdiğin dersin ücretini de alırsan aynı zaman diliminden 2 ücret almış olursun (hem formatörlük hemde ders ücreti)
     
  17. acer50

    acer50 Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    22 Ekim 2009
    Mesajlar:
    1.235
    Beğeni:
    65
    bu çözdü, gerçi bu sefer de son cümle biraz kafa karıştırıcı ama olsun.

    yani 15 saatin üzeri başka okulda ise alırsın (sanırım)
     
  18. yesimim2000

    yesimim2000 Aktif Üye

    Kayıt:
    14 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    230
    Beğeni:
    6
    Hocam yapılan yanlışlık anlaşılırsa geriye yönelik fazla ödenen ücreti faizi ile birlikte isterler. Ama yapılan yanlışlık anlaşılırsa bir arkadaşım formatörken sınıf rehberliğinden ücret aldı sorun çıkmadı isteyen de olmadı!
     
  19. yesimim2000

    yesimim2000 Aktif Üye

    Kayıt:
    14 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    230
    Beğeni:
    6
    formatör görevlendirmesinden mi bahsediyoruz ders tamamlama görevinden mi? ikisi aynı anda olmaz
     
  20. acer50

    acer50 Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    22 Ekim 2009
    Mesajlar:
    1.235
    Beğeni:
    65
    97. Bilgisayar formatör öğretmeni olarak görevlendirildim. Branşım Matematik. Okulumda 12 saat derse girmekteyim. Bir başka okulda da 12 saat Matematik dersine girdiğimde o okuldaki 12 saatin kaç saati ek ders yazılır?

    MEB. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 02.07.2009 tarih ve 12271 sayılı yazılarında Formatör öğretmenlerin ‘maaş karşılığı derse girmelerine’ işaret edilmiştir. Sizin toplam 12+12=24 saat ders yükünüzün maaş karşılığınızdan (sınıf öğretmeni için:18, branş öğretmeni için:15 saat) fazlası ek derstir.

    bu şekilde olursa alınır o zaman, sizin son cümle de bu olayı anlatıyor.
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal