formatör öğretmenler 15 saat derse girmek zorundamı?

Kodla Büyü
Bizim okulda 22 saat ders var. Norm iki. Müdürümüz sen hiç derse girmesen diğer öğretmen arkadaş 22 saat derse girse olur mu? Diyor? Bu durum mümkün mü acaba ? Ya da ben formatörlük görevini ifa ederken sadece 2 saat derse girsem bir sorun teşkil eder mi?

Hiç bir sorun olmaz hocam. Yeterki ders boş geçmesin yada ücretli öğretmen talebinde bulunulmadıktan sonra isterseniz hiç derse girmezsiniz. Sıkıntı olmaz yönetmelik olarak böyle bir şart yok.

benimde bu yıl 12 saate düştü dersim 7. sınıflarda seçmeli dersi seçmedikleri için müdüre dün bölge toplantısında 15 saate tamamlamak zorunda olduklarını söylemişler şimdi kalkmış bana 3 saat başka ders vermeye çalışıyolar ben dedim onlar bilmiyolardır oluyor hocam diye bu konuyla ilgili net bi yazı varmı arkadaşlar önlerine sunabileceğim?

Yazıda "okuldaki ders görevini yerine getirdikten sonra" ibaresi var.
Bu ibareyi 15 saat zorunlu ders olarak algılıyorlar. Bizde 8 öğretmene ortalama 14-16 saat ders düşüyor. Buna rağmen 14 saat ders verdiler bana. Müdür 8-5 çalışacaksın 15 saat zorunlu dedi.

Sorum şu: İdareciler de 8-5 çalışıyorlar. Onlar da 15 saat ders zorunlu olması gerekmiyor mu?? Eğer değilse 8-5 çalışan Formatöre niçin bir Muğlak ifadeye dayanarak 15 saat zorunlu deniliyor??

Bunun Bakanlık tarafından ayrıntılı bir çözümü olamaz mı?
Bakanlık niçin adalet sağlamak yerine derdi başından atma yolunu uyguluyor.

Benim bulunduğum ilçede şu an itibari ile okulumda 8 saat bilişim dersi var ona giriyorum.başka bir lisede formatörlük yapıyorum. İmam hatiote 4 saat ders verdiler ayrıca bir oetaokulda daha 4 saat verdiler sırf 15 saat dolsun diye 4 okul geziyorum. Nöbette tutamaz formatör deyip nöbetimide aldılar. Ne halkerde bilişimciler görün. İtiraz etsem biliyorumki beni 90 km ye kadar başka bi okula yollarlar.

Benim bulunduğum ilçede şu an itibari ile okulumda 8 saat bilişim dersi var ona giriyorum.başka bir lisede formatörlük yapıyorum. İmam hatiote 4 saat ders verdiler ayrıca bir oetaokulda daha 4 saat verdiler sırf 15 saat dolsun diye 4 okul geziyorum. Nöbette tutamaz formatör deyip nöbetimide aldılar. Ne halkerde bilişimciler görün. İtiraz etsem biliyorumki beni 90 km ye kadar başka bi okula yollarlar.
Hocam buna da itiraz etmeyip neye edeceksiniz hakkınızi arayin...

Geri