formatör öğretmen seçme sınavı

Kodla Büyü
sellda' Alıntı:
arkadaşlar aranızda daha önce bu sınava giren var mı yoksa bu ilk defa mı açıldı?
daha öncede açıldı 2006..
O zaman önce bir şart koydular 3 yıllı doldurmayanlar diye fakat rağbet olmayınca daha sonra son bir hafta kala şartları kaldırıp 1 senelik olma şartı geldi

ben girmiştim o sınava 58 almıştım. tekrar girecem bu sınava ama bu defa soruların çok daha zor olacağı kesindir. sınava girecek arkadaşlara başarı ve şans diliyorum

peki başarı neye göre ölçülüyor?kaç puan almak gerekiyor?mesela bizim burda 3 kişi alınacakmış.Görevlendirmeler görev yaptığın ilçede mi oluyor yoksa il genelinde mi?

sellda' Alıntı:
peki başarı neye göre ölçülüyor?

:) Tabiki doğru cevap sayınla. :)

Taban puan yok. Senin iline göre , İl sıralamasında 4. olursan gümlersin.Tabiki ilk üç görevi kabul ederlerse ki zaten sınava girenin başka amacı yoktur.

Diyelim görevi kabul ettim.Tabi kazanırsak.Sonra vaz geçip normal öğretmenliğe dönebilme şansımız var mı?
:D

görelvlendriildiğin sürede geri dönemezsin. Ama bir sonraki görevlendirmede istemeyebilirsin...

Evet Görevlendirme diliminde geri dönmek yok.Ayrıca verilen eğitimi başka yerde kullanmakta yok.Tam hatırlamıyorum ama galiba istediğin zaman ayrılmak yok.Yerine biri gelene kadar oradasın. (kesin değil ama büyük ihtimalle )

ya rakadaslar bu sınav bayağı zor olacak görünüyor.ben bayağı korktum.cuma günü sınava girmeye karar verdim. çalışmadım düşük alırsam ki alacağımı biliyorum umarım bunu atlatırım. :cry:

suzi' Alıntı:
ya rakadaslar bu sınav bayağı zor olacak görünüyor.ben bayağı korktum.cuma günü sınava girmeye karar verdim. çalışmadım düşük alırsam ki alacağımı biliyorum umarım bunu atlatırım. :cry:

Ben de cuma günü girmeye karar verdim ve gidip bankaya parayı yatırdım ama ilsiste 1 gün sonra dekontun işleme gireceği yazıyordu. bilişim hizmetleri daire başkanlığı cumartesi günü de tercihlerin açık olacağını söyledi. Ama bu gün girdim hala aynı uyarı çıkıyor.
cuma günü dekontu alan ve ilsisten tercih yapan varmı?

sandokhai' Alıntı:
Evet Görevlendirme diliminde geri dönmek yok.Ayrıca verilen eğitimi başka yerde kullanmakta yok.Tam hatırlamıyorum ama galiba istediğin zaman ayrılmak yok.Yerine biri gelene kadar oradasın. (kesin değil ama büyük ihtimalle )

Hocam önemli bir sorum olacak?

Diyelimki ben görevlendirmeyi kabul ettim. Fakat Mayıs ayında tayin isteyip başka ile gitmek istiyorum. Görevlendirme süresince tayin olabilirmiyim?

Veya Başka ile Mayıs ayında Eğitici olarak tayin olabilirmiyim?

Arkadaşlar bu soru hepimizi ilgilendirmiyormu?
Yoksa bilen yokmu?
Sayın eğitici hocalarımız istesek görevlendirmedeyken tayin olabilirmiyiz?

Görevlendirmedeyken öğretmen olarak tayin ediliyormuşsunuz, şayet gittiğiniz ilde boş farmatörlük kadrosu varsa orada yeniden görevlendirilebilirmişsiniz. Yoksa öğretmenliğe devam... Denilmişti...

Hocam eminmisiniz? Ben görevlendirmedeyken tayin olamadığımızı duymuştum.
Aslında yönetmelik maddesi olsa da emin olabilsek. :(

Bize son toplantıda söylenen bu idi... Okul formatörlüğü için söylemişlerdi ama eğitici formatörlük de aynıdır diye düşünüyorum sonuçta her ikisi de 6 şar aylık görevlendirmeler... Tayin durumunda atama branşınıza göre açık durumuna göre tayin olacaksınız denilmişti. Özellikle branşı bilgisayar olmayan arkadaşlar bu soruyu yöneltmişlerdi.

Evet isteyebilirsiniz.Atama için geçici görev hükmü geçerli değildir.Fakat EBİTEFO lar için özel maddeler var.Onları okumak lazım.Arşivimi karıştırayım.Bulursam atarım.

arkadaşlar ben dün yatırdım parayı ama henüz sisteme giremedim benim durumumda olupda giren varmı

Evet var. Belki görevlendirme sürenin dolmasından sonra da olabilir. Ama zaten kadron okulunda kalıyor, görevlendirme sadece; 6 aylık.

Hocam sınava girdim talep olmadı yada diğer arkadaşların haberi olmadı ben 35 puan aldım ve 1 .sıradayım bu durumda ben görevlendirilebilirmiyim

hocam milli eğitim müdürlüğü en başarılı ilk 2 kişi diyor bizim ilçeden şimdiye kadarbaşvuran duymadım daha önceleri 50 barajımarmış şimdi muaumma birde sınava başvuranların sayısını öğrenebilirmiyiz...

Geri