FORMATÖR ÖĞRETMEN OKULDA EGZERSİZ ÇALIŞMASI YAPABİLİR Mİ?

Kodla Büyü
arkadaşlar benim merak ettiğim konu bir ilköğretim okulunda formatör olarak görevlendirilen öğretmen egzersiz çalışması yapabilirmi? Bu konuda bilgisi olan cevap verirse sevinirim

resim, müzik, türkçe,beden e. öğretmenleri hiç bir belgeye gerek duymadan kendi branşlarında egzersiz yapabilirler,
bilgisayar,fen, sosyal gibi derslerin öğretmenleri kendi branşlarında yapamıyorlar, ancak satranç, izcilik vs. sertifikası varsa yapabilirler.

Formatör öğretmenler, egzersizi ancak akşam veya hafta sonu yapabilirler (eğer sertifika varsa) Çünki 08-17 mesai olsuğu için mesai içinde yapamıyorlar.

hatam varsa düzeltin, bende doğrusunu öğreneyim.

ancak akşam kurs verebilirsiniz bence de mesai saatleriniz içinde egzersiz olmaz

Arkadaşlar yanlışınız var. Formatör öğretmen bireysel ve planlı olmak üzere iki etkinlik yapabilir. Bireysel internet etinliği ders saatlarinde ücretsiz ders dışı saatlerde ise ücretsizdir. Planlı etkinlikler ise ders saati dışında verilebilir...

evet bende merak ediyorum egzersiz konusunu? ama biz idarecilerle aynı maddelerden ücret aldığımız için açamayacağımızı düşünüyorum.çünki egzersiz açan hiç bir idareci görmedim. :scared:

cumartesi pazar yaptırabilirsin, ama idareciler o gün okulda olması gerekir, ücreti ise hademeler de dahil paylaştırıyorsunuz, ayrıntılara bakmak lazım.

hayır yapamaz hocam bu okul formatörü yönergesinde de var. hafta içi kesinlikle yapamaz çünkü formatör öğrt. hafta içi sabah 8.00 akşam 17.00 de çalıştığı için yapamaz. ama hafta sonu yapılabilir mi o konuda tam bir netlik yok.

hocam okul formatörü saat 8 de başlar 17 de biter diye bir yazı hiç bir yerde yazmıyor ama sadece öyle söyleniyor

Arkadaşlar ben satranç egzersizi yaptım ve saatleri de ders dışı satler olarak onay alındı.Dolayısıyla egzersiz yapılabilir.Ayrıca sadece egzersiz değil tüm bilgisayar kurslarını da açabilirsiniz.haftalık 34 saat ekders aldım.Lütfen yorum yaparken bilerek yapalım yanlış yorumlara yer vermeyelim.Saygılar.

karizmadam' Alıntı:
Arkadaşlar ben satranç egzersizi yaptım ve saatleri de ders dışı satler olarak onay alındı.Dolayısıyla egzersiz yapılabilir.Ayrıca sadece egzersiz değil tüm bilgisayar kurslarını da açabilirsiniz.haftalık 34 saat ekders aldım.Lütfen yorum yaparken bilerek yapalım yanlış yorumlara yer vermeyelim.Saygılar.

...hocam siz aldığınız onay belgelerini siteye koyarsanız, bizde bize yok diyen idarecilerimize gösterebiliriz delil olarak o zaman..

formatörlük yönetmeliğinde nöbet dahl hiçbir görev verilemez diyor, yani mesai saatleri içinde egzersiz yapılamaz ancaaakkk;
milli eğitimle yada müdürle "ahbap-çavuş" ilişkiniz varsa neden olmasın??
(bizim orada işler böyle yürüyor)

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE

EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR

Bakanlar Kurulu Kararı
: 1/12/2006-2006/11350

Resmî Gazete
: 16.12.2006/26378

Ek ve Değişiklikler:
1) 13/7/2007-2007/12399 B.K.K. (21.7.2007/26589 RG)

Ders dışı eğitim çalışmaları

MADDE 17- (1) Ders dışı izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlarla ilgili dallarda fiilen çalışma yaptıran öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azamî 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir. Ancak, bir ders yılında bu kapsamda ödenecek toplam ek ders saati sayısı, okulun bir ders yılındaki toplam ders saati sayısının %5'ini geçemez. Bu etkinliklerde görev alacak öğretmenlerde aranacak nitelikler, her bir etkinlik için aranılacak en az öğrenci sayısı ile benzeri diğer hususlar Bakanlıkça belirlenir. Etkinlik programları okul müdürlüklerince hazırlanır ve millî eğitim müdürlüklerince onaylanır.

(2) Vekâleten atananlar dâhil yöneticilere, bu madde kapsamında ek ders görevi verilmez.

YAPAR YAPAR, YUKARIDA YAPAMAYACAĞI YAZIYOR MU?
BAL GİBİ YAPAR O ZAMAN...

eeee yapın o zaman niye soruyosunuz yaaa...herkes yönetmeliği okuyabilir değilmi... :p :p :p

arkadaşlar ben ilk dönem satranç egzersizi yapıyordum
ben okul çıkışlarında yapıyordum, aynı ilçede başka arkadaşm haftasonları yapıyordu
ikinci dönem yapamazsınız dendi ve durdurdular.

BT Rehber Öğretmenler en son genelgede de belirtildiği gibi
*Branşlarında maaş karşılığını doldurduktan sonra geri kalan süre(ders saati) karşılığında görev yaparlar
*Fiilen girdikleri Ders saatleri dışındki süreyi 30saate kadar olan bölümünü planlayarak idareye teslim ederek planda belirtilen ders ve BTR saatleri dahilinde çalışacaklardır...
*BTR öğretmenlere nöbet görevi dahil başka bir "görev verilmez" (Görev saatleri ve kapsamı dahilinde)
*BTR öğretmenlere "Belleticilik Görevi" verilebilir DENİLMEKTEDİR...
Bütün mevzuatlar dışında nereden çıkartıyorsunuz?!
*Sabah 8.00-17.00 çalışmak zorunda olduklarını?!
*Ders Dışı Egzersiz yapamayacaklarını?!
*Görev saatleri dışında kurs veremeyeceklerini
*BTR Öğretmenlerin KÖLE olduğunu Öğretmen olmadığını?!!
Yapamazsınız diyen idare mevzuatını göstermek zorunda*
**Ben Maaş karşılığı 16 saat ders ve 14 saat BTR öğretmenliği görevlerimi planladığım ve onaylandığı gibi yapıyorum
**Ders Dışı Egzersiz (Satranç Eğitimi) ilçe milli eğitimden dönem başında hazırlayıp aldığım plan doğrultusunda "Ders dışı(15.30-17.15) yapıyorum.
Kraldan çok kralcı kesilmye bilmeden okumadan kendince tahminlerince konuşmaya gerek yok.
Yönetmelikler mevzuat sınırlandırmıyorsa nereden çıkartıp böyle yorumluyorsunuz...

Ben yapıyorum arkadaşlar matematik öğretmeniyim ve Bt rehber öğretmeniyim saat 3 ten sonra masa tenisi egzersizi yapıyorum

Bununla ilgili bir yazı gelmiş yakın zamanda.

Ekli dosyalar

• egzersiz_ekders.rar
    874 KB · Görüntüleme: 192
ben bu yazıyı anlamadım
ben görevlendirildiğim saat içerisinde yapmıyorsam neden yapayayım egzersizi

tdemirparmak' Alıntı:
Bununla ilgili bir yazı gelmiş yakın zamanda.
hacounter' Alıntı:
ben bu yazıyı anlamadım
ben görevlendirildiğim saat içerisinde yapmıyorsam neden yapayayım egzersizi
Anlamayacak ne var işte açıkça yazıyor arkadaşım daha nasıl anlatsın istersiniz... Her formatöre tek tek yazımı yazılsın yapamazsınız diye?

Geri